Pavasaris steidz pie mums ātriem soļiem, plaukstošie Ventspils parki un apstādījumi ikvienu aicina doties pie dabas. Viens no lieliskākajiem veidiem, kā apskatīt Ventspili, ir pārvietojoties ar velosipēdu.

Pilsētas velosipēdu celiņi vijas vairāk nekā 60 km garumā, sasaistot iecienītākos tūrisma objektus un padarot pilsētas skaistāko vietu apskati īpaši ērtu. Pieejams arī plašs apkārtnes velomaršrutu piedāvājums. Var droši teikt, Ventspils ir velobraucējiem draudzīga un pieejama pilsēta!

Velomaršruts ''Vecpilsēta - jaunpilsēta'' ved no kuģīša ''Hercogs Jēkabs'' piestātnes gar ostas promenādi, dodot iespēju pa ceļam apskatīt strūklaku ''Kuģu vērotājs'', Livonijas ordeņa pili, govi ''Ceļotāju'' un citus objektus. Savukārt maršruts ''No Staltbrieža līdz Matrozim'' ved pa veloceliņu gar mežu līdz pat jūrai, maršruts ''Gar Ventas krastu'' un ''Iepazīsti labo krastu'' dos iespēju apskatīt Pārventu.

Tālāku braucienu cienītājiem, ir pieejams viens no garākajiem un populārākajiem velomaršrutiem Ventspilī - ''Apkārt Būšnieku ezeram''. Šis maršruts vijas 20 km garumā, sākoties Ventspilī, vedot caur Pārventai, Būšniekiem un aizvedot līdz pat Staldzenei. Pa ceļam var apmeklēt 30 hektāru lielo Briežu dārzu, kā arī ieplānot atpūtu pie Būšnieku ezera, kur atpūtniekiem ir pieejamas labiekārtotas peldu un piknika vietas.

Velobraucēji aicināti apskatīt velokarti, un uzzināt informāciju par vairākiem pilsētas velomaršrutiem, un izvēlēties sev interesējošāko.

Ventspils veloceliņi ne tikai iedvesmo vietējos iedzīvotājus aktīvi pavadīt laiku un sportot, bet arī ļauj pilsētai veiksmīgi iekļauties EuroVelo 10 un 13 tīklā un doties tālāk ar velosipēdu pa Kurzemi.

EuroVelo 10 maršruts ved gar Baltijas jūras piekrasti, piedāvājot izbaudīt tās dabas un kultūras resursus. Velobraucējus pa ceļam pavada cilvēka mazskartais jūras krasts un piekrastes teritorijas, kas atsevišķos posmos ir saglabājušas savu pirmatnību. Maršruts iekļauj dažādus dabas parkus un liegumus, kultūrvēstures objektus un tūrisma galamērķus, piemērots tiem, kuri vēlas ne tikai aktīvi ceļot, bet arī baudīt atpūtu jūras krastā un vērot dabu.

EuroVelo 13 jeb dzelzs priekškara maršruts lieliski atspoguļo unikālas vēstures liecības un ir bagāts ar militārā mantojuma un citiem apskates objektiem visā tā garumā. Latvijā maršruts vijās 562 km garumā no Ventspils uz Ziemeļiem, dodot iespēju pa ceļam viesoties 12 Lībiešu ciemos un apmeklēt bijušās militārās pilsētiņas Zvaigznīte drupas un Irbenes radioastronomijas centru.

Braucot tālāk, noderēs velomaršruts ''Pa lībiešu ciemiem'', kas ved cauri senajiem lībiešu zvejniekciemiem gar Dižjūru un Slīteres nacionālo parku. Šis maršruts sākas Mazirbē un ved cauri Košragam, Pitragam, Saunagam un Vaidei. Šī maršruta garums ir ap 28 km un ir veicams vienā dienā.

Taču, ja ir vēlme doties garākā velobraucienā, Košragā šis maršruts atzarojas citā - ''Gar Dižjūr un mazjūr'' jeb tā saucamajā Slīteres aplī. Šis ir apļveida maršruts un to var veikt arī pretējā virzienā - to var sākt Košragā vai Melnsilā un beigt jebkurā citā punktā. Maršruta garums ir ap 50 km un ir veicams vienā vai divās dienās ar nakšņošanu tūristu mītnēs. Šie maršruti dod lielisku iespēju velobraucējiem izbaudīt piekrastes dabu un apskatīt lībiešu kultūras mantojumus.

Vērts arī ielūkoties Kurzemes velomaršrutos, savukārt tālākiem veloceļojumiem, iepazīties ar Eurovelo karti. Vairāk informācijas par velomaršrutiem mājaslapā visitventspils.com.

Lasi vēl

Komentāri (12)

 • -1
  Māris Plūmiņš 23.03.2021, 09:53:57

  Mulsina pats definējums"Velobraucējiem pieejami vairāki velomaršruti".
  Vai no mājām uz skolu, darbu arī kaitās velomaršruts?
  Ja cilvēks ikdienas mobilitātei izvēla automašīnu, tad varētu teikt "Autobraucējiem pieejami vairāki automaršruti".
  Es ieteiktu izvērtēt galvenās iedzīvotāju ikldienas plūsmas, un tad arī veloinfrastruktūru tur pielāgot, jo manuprāt šis raksts ir vairāk tendēts uz velo izmantošanu tūrisma mērķiem, nevis ikdienas urbānai mobilitātei.Piemēram. Ventspils domē velonovietnes ir daudz, bet iespēja ar velosipēdu aizripināt pa veloceliņu nav tik vienkārša.

 • 0
  ventspilnieks 36,7 23.03.2021, 10:25:21

  Bet šo jau neviens nedzird. Varam aizmīties no kempinga līdz saules laiviņām, bet līdz poliklīnikai, Kultūras centram - nē.
  Šis raksts; tāpēc jau tas ir TIC, kāda viņiem daļa gar vietējo mobilitāti.

 • -5
  VisitVentspils 23.03.2021, 12:33:37

  Ventspils Tūrisma informācijas centrs, izstrādājot Velokarti piedāvā jau gatavus izstrādātus 4 velomaršrutus, pa kuriem izbraucienos atpūtas brīžos var doties gan vietējie iedzīvotāji, gan arī pilsētas viesi.

  Raksta mērķis ir informēt par velobraukšanu, kā aktīvās atpūtas veidu, piedāvājot izvēles veidus, kur doties.

 • -4
  Marta P 23.03.2021, 14:38:09

  Nu iet tu vari arī pa zālienā iemītu taciņu vai pa ielas kreiso malu, bet tā nav gājēju ietve. Tā pat ir ar velomaršrutiem. Braukt vari visur, bet ne visur ir iekārtota infrastruktūra, ne visur to vajag un ne visur tā būs. Var jau arī loģisko domāšanu paņemt talkā.
  Dažām ielām ietve abās pusēs, citām - tikai vienā! Vai visur obligāti vajag abās - nebūt ne!

 • 0
  ventspilnieks 36,7 23.03.2021, 15:34:43

  Loģiski, Marta! Varbūt var neuzbāzties tad ventspilniekiem ar nederīgu informāciju, jo tā nav domāta mums.

 • 0
  Iedzīvotaajs 23.03.2021, 13:43:01

  "4.velomaršrutā" ~trešdaļā ir šauras ietves un augstas apmales. Nopietni??? Jūs reklamējat tādā vidē velomaršrutu? Kārtējo reizi tā vien šķiet, ka svarīgāk ir kaut ko sazīmēt un publiskot kā labu, bet pašiem neizmēģināt un nesaprast reālo situāciju.
  Skaisti jau sarakstīti ieteikumi. Maziem bērniem varbūt priekštatam un pirmajām vispārējām zināšanām der (ja blakus ir pieaugušais ar reālu saprašanu un atbildību), bet no drošības un ceļu satiksmes noteikumiem tas viss ir ļoti nepilnvērtīgi un maldinoši.
  Ja jau tā tiek reklamētas velobraukšanas iespējas un uzskaitīti nobruģētie kilometri (veloceliņu ceļa segumā bruģis???), tad šiem pašiem tūrisma popularizētājiem vajadzētu arī pasniegt informāciju un izskaidrot kā uzvesties (principā neatrasties) gājējiem uz veloceliņiem.
  Kā jau augstāk minēja - šis ir tūrismam veltīts. Žēl, ka tik švaks ir vietējo iedzīvotāju (velobraucēju) labklājībai akcentēts un veltīts darbs...

 • -6
  Marta P 24.03.2021, 13:35:26

  Kurai trešdaļai ir šauras ietves un augstas apmales..? Ko tu te muldies!
  Turklāt, par to, ka gājējiem būtu jāatrodas uz gājēju ietves tiek runāts, tā pat kā par to, ka velobraucējiem braucot pa gājēju ietvi, priekšroka jādod gājējam. Par to tiek runāts, bet ne visi to ņem vērā. Tā pat kā ne visi ievēro ceļu satiksmes noteikumus. Un tā nav skaidrošanas vaina, bet cilvēku attieksmes/saprāta vaina!

 • 0
  Iedzīvotaajs 25.03.2021, 11:46:52

  Tārgales ielā, kas sastāv ~trešdaļu no 4.velomaršruta, nav veloceliņu un ir ļoti nepateicīgi trotuāri priekš velobraucējiem. OK, daudzviet ir "pazeminātās" ceļa apmales, bet joprojām neadekvāti augstas un daudzviet 45 grādu leņķī vērstas uz krustojuma centru nevis taisni virzienā uz nākamo apmali pāri ceļam. Šaurs ir relatīvs jēdziens, bet popularizēt velobraukšanu, kur knapi divi kājāmgājēji blakus var paiet, ir muļķīgi.
  Kur tiek runāts? Iespējams, regulāri palaižu to garām... Arī to kā velobraucējam jāuzvedas uz gājēju ietves esmu tikai dažreiz pa ausu galam dzirdējis.
  Starp citu, daudzreiz mainīgo veloceļa, kopējā un atsevišķā gājēju un velosipēdu ceļa zīmju dēļ ir pamatīgs juceklis izveidojies Ventspils veloinfrastruktūrā. Domāju, ka reti kurš zin noteikumu un braukšanas atšķirību starp, piemēram, "Gājēju un velosipēdu ceļš" un "Kopīgs gājēju un velosipēdu ceļš".
  Skaidri izskaidrojot uzvedības principus, var ietekmēt attieksmi, bet te jau akcentē uz km skaitu

 • 0
  tiešām suns 23.03.2021, 18:15:03

  es nesaprotu- kapēc mums tādi raksti vai mūs uzskata par pamuļķiem ka nezinām kur ar riteni vizināties un gūt baudu?man ļoti patīk veloceliņi-jūtos drošs ka netraucēju automašīnām.drīzāk nav jaunumu. par ko rakstīt.varbūt uzrakstiet ka iespējams drīzumā nebūs jātīra domas zeme un daudzi varēs vairāk atpūsties braucot ar velo...pateicos iepriekš...

 • -5
  Arnis Junge 24.03.2021, 13:38:07

  Šos rakstus lasa ne tikai ventspilnieki, kuri jau zina, ka ir veloceliņi un kur tie ir , bet arī cilvēki, kuri plāno viesoties Ventspilī, un meklē vai ir iespējams ērti un droši braukt ar velosipēdu!

 • 0
  Vpr 24.03.2021, 21:12:59

  es nesaprotu- kapēc mums tādi raksti vai mūs uzskata par pamuļķiem


  Politiskā vadība ar vienu šāvienu grib nošaut divus zaķus: apmuļķot apmuļķojamos un nodrošināt naudas plūsmu vajadzīgajam medijam.

 • 0
  tiešām suns 28.03.2021, 11:10:08

  jocīgajam junge-21.gadsimts,tie kuri brauc ir atraktīvi un moderni cilvēki neatkarīgi no vecuma.info tagad meklē citādi ha ha

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: