Blogi

 • Sadarboties, nevis sacensties 0

  Galvenais, visiem bez bailēm un raizēm atgriezties laimīgiem mājās, pie savām ģimenēm – tā pirms kāda laika sarunā sacīja braukšanas instruktore Laura Bukovska, stāstot Ventas Balss lasītājiem par ventspilnieku braukšanas paradumiem.

 • Nakts svinības ar ministri 2

  1. jūlija pusnaktī Latvijā stājās spēkā partnerības likums, kas ļauj reģistrēt attiecības starp diviem cilvēkiem, tostarp viena dzimuma. Un uzreiz, nekavējoties ne mirkli, pirmais vīriešu pāris reģistrēja savas attiecības. Nesagaidot rītu. Tūlīt pēc pusnakts.

 • Kurpju šņores 0

  Sabiedriskā labuma organizācija Hospiss LV nesen tikai uzsākusi sadarbību ar Ziemeļkurzemes reģionālo slimnīcu, dodoties apciemot Paliatīvās aprūpes nodaļas pacientus, bet jau paguvusi piesaistīt vairākus brīvprātīgos, tai skaitā arī uzņēmējus. Viņu darbs – censties nedziedināmi slimu pacientu ikdienā ienest pa kādam labsajūtas brīdim – ir apbrīnojams.

 • Situācija dzen izmisumā 0

  Mēs visi maksājam nodokļus, un viens no apcirkņiem, kur šī nauda tiek novirzīta, ir mūsu drošības dienesti, tai skaitā policija. Arī lauku iedzīvotāji, zemnieki par to maksā, taču – vai jūtas pasargāti? Vai Vārves pagastā notikušais skaidri neparāda to, ka patiesībā lauku saimniecības īpašniekam pašam ir jācīnās ar noziedzniekiem, gluži vienkārši tāpēc, ka policijas tuvumā jau nav?

 • Dārgākais resurss 0

  Izskanēja ziņa par Ventspils Augstskolas šī gada absolventi Lindu Ozolu-Ozoliņu, kura saņēmusi prestižu apbalvojumu Baltijas studiju veicināšanas apvienības 29. konferencē Baltijas ceļš: vienotība un palīdzības sniegšana Jeila universitātē ASV par savu pētījumu Vides termins «purvs»: problēmas un risinājumi helonīmu tulkošanā latviešu-angļu-latviešu valodā. Šī ziņa un citi pēdējā laikā gūtie iespaidi man lika aizdomāties par pašmotivāciju, kas ir absolūti nepieciešams elements ceļā uz augstiem sasniegumiem.

 • Vasaras burziņš 0

  Vasara ir ceļojumu laiks, līdz ar to arī izziņas laiks. Vienmēr ir aizraujoši doties uz kādu tālāku vai tuvāku valsti, lai pārvestu mājās ne tikai jaunus iespaidus, bet arī kārtējo atziņu, cik labi ir mājās. Ceļošana nozīmē gūt arī jaunas emocijas. Tas ir adrenalīns un zināmā mērā arī kāds risks.

 • «Par ko balsot? Es viņus nepazīstu!» 0

  Pagājušajā sestdienā trešdaļa mūsu valsts vēlētāju deviņiem Eiropas Parlamenta (EP) deputātiem nodrošināja bezrūpīgu dzīvi Briselē tuvākajiem pieciem gadiem. Vēlēšanu rezultāti bija prognozējami.

 • Tvert mirkli 0

  Nevienam nav noslēpums, ka Ventspilī lielā cieņā ir sports un aktīvā atpūta. Daudzi ventspilnieki ar prieku piedalās arī lielajos tradicionālajos sporta un aktīvās atpūtas pasākumos – velosezonas atklāšanā, pusmaratonā, nūjošanas festivālā u. c. Taču ik gadu lielo pasākumu laikā izskan arī sūdzības par ielu slēgšanu pilsētā un būtiskajiem satiksmes ierobežojumiem.

 • Bērnu svētki? 3

  Nedēļas nogalē tika atzīmēti Bērnu svētki, lai gan, pēc manām domām, tie vislabāk būtu atzīmējami pēdējā skolas dienā. Ir sācies vasaras brīvlaiks gan skolēniem, kuriem priekšā nav eksāmenu, gan arī bērndārzniekiem, kuri pāriet vieglākā mācību režīmā. Un tie, kam ir eksāmeni, šos svētkus nemaz neapmeklē.

 • Realitāte ir skarbāka 1

  Viesojoties Ventspilī, Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs tikās ar pilsētas iedzīvotājiem koncertzālē Latvija, kur cita starpā saņēma jautājumus, kas saistīti ar vēja parku attīstību.

 • Vārda brīvība 0

  Pagājušajā nedēļā Ventspilī viesojās mūsu valsts prezidents Edgars Rinkēvičs, un iespēju ar viņu tikties izmantoja arī Ventas Balss, savukārt avīzes reportieri devās pilsētas ielās, lai noskaidrotu uzrunāto ventspilnieku domas par prezidenta vizīti. Katrs prezidents Ventspilī nav ciemojies, tādēļ šī reize ir jo īpaša. Pēdējo reizi valsts augstākā amatpersona (tolaik – Raimonds Vējonis) vizītē mūsu ostas pilsētā ieradās pirms septiņiem gadiem.

 • Radīt svētkus pašiem sev 1

  Ar gājienu, muzikāliem un horeogrāfiskiem priekšnesumiem, priecīgā gaisotnē, saulainas dienas lutināti, esam aizvadījuši Pārventas svētkus – jau 16. reizi, apliecinot, ka šī tradīcija ir stabili iesakņojusies.

 • Izmirstošas vērtības? 0

  Pilsētas kultūras dzīves organizatori ir uzdāvinājuši ventspilniekiem vēl vienu neaizmirstamu vakaru. Teātra nama Jūras vārti 15 gadu jubilejai veltītais koncerts pulcēja pilnu skatītāju zāli un izcilu zvaigžņu – aktieru un izpildītāju – plejādi. Paldies koncerta organizatoriem, paldies Jūras vārtiem, paldies skatuves māksliniekiem!

 • Vai privāta bodīte? 1

  Žurnālista galvenais darba instruments ir informācija. Lai informētu par sabiedrībā notiekošo, svarīgiem notikumiem un cilvēkiem, kuru stāsts lasītājiem varētu šķist interesants, mēs sekojam dažādām norisēm, caurskatām kalendārus, iestāžu, uzņēmumu un sabiedrībā zināmu cilvēku publicēto saturu tīmekļa vietnēs un sociālo tīklu kontos.

 • Palīdzēt vai paiet garām 0

  Nepaiet ne diena, kad varam dzirdēt, redzēt un reizēm pat just, ka kādam ir vajadzīga palīdzība. Vai tas ir cilvēks vai dzīvnieks, tam īsti nav nozīmes. Nozīme ir tajā, kā mēs uz to reaģējam – palīdzam vai paejam garām, jo tas īsti mūs neskar.

 • Autentiski un īsti 0

  Pagājušajā nedēļā piedzīvojām teju visus gadalaikus – ja nedēļas sākumā pēkšņi attapāmies ziemā, tad nedēļas nogalē jau atkal varējām baudīt itin pavasarīgus, pat vasarīgus laikapstākļus, kas tā vien mudināja doties laukā. Brīvdabā. Nedēļas nogalē daudzi ventspilnieki izmantoja iespēju apskatīt Piejūras brīvdabas muzeja jauno ēku un ekspozīciju.

 • Vai pašsaprotami? 0

  Mūsdienās sastapt Ventspils ielās tūristus vai centrālajā pludmalē dzirdēt kaimiņu lietuviešu valodu šķiet pašsaprotami, jo ir jau pierasts. Bet vai tā ir bijis vienmēr? Bērnībā, dzīvojot kaimiņpilsētā, protams, Ventspilī bija būts, bet ne jau ekskursijas nolūkos – apmeklējuma iemesls parasti bija došanās pie ārsta vai tuvinieka apciemošana slimnīcā.

 • Skrienam kā vistas bez galvas 1

  Neparastas emocijas nesen nācās piedzīvot kādā nopietnā pasākumā, kurā runāja par enerģētisko drošību un Latvijas reģionu uzplaukumu. To visu iedzīvotājiem sola vēja parki, kurus plāno būvēt Ventspils apkārtnē – gan jūrā, gan uz sauszemes. Biznesa forums ar šādu dienaskārtību pagājušajā nedēļā norisinājās Ventspilī.

 • Kāds rada. Kāds ārda 0

  Pateicoties ventspilnieku acīgumam un vēlmei nebūt vienaldzīgiem pret to, kas notiek apkārtējā dzīvē, Ventas Balss rīcībā nonāca informācija par cilvēkiem, kuriem patīk ārdīt, izjaukt lietu ierasto kārtību un dzīvot dzīvi pēc saviem iekšējiem noteikumiem, ignorējot tos vispārpieņemtos noteikumus, kas mūsu ikdienu padara sakārtotu, patīkamu un vairāk prognozējamu.

 • Nomērīt desmitreiz 1

  Nesen savā Facebook profilā pamanīju neticamu informāciju – izrādās, es esmu studējis RTU. Neticami, jo šo mācību iestādi nekad neesmu apmeklējis. Nē, pie vainas nebija hakeri un mans profils nebija uzlauzts. Gluži vienkārši mana augstskola – Liepājas Universitāte – martā kļuvusi par RTU struktūrvienību: RTU Liepājas akadēmiju.