Blogi

 • Reforma haoss 1

  Beidzot valdībā ir atrasts precīzs apzīmējums ostu pārvaldības reformai. Savas vizītes laikā Ventspilī satiksmes ministrs Kaspars Briškens atzina: to, kas tagad notiek ostu pārvaldībā, ir grūti nosaukt par reformu. Ministrs tam atrada precīzāku apzīmējumu – haoss.

 • Laba valoda 1

  Kultūrtelpā Tintnīca tika godalgoti pirmās Latvijas mediju valodas balvas ieguvēji. Latvijas mediju valodas balvu rīko Valsts valodas centrs un Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome. Šogad akcijā piedalījās 76 dalībnieki.

 • Ceļa jūtīs 0

  Pagājušā gada izskaņā saņēmos spert vairākus drosmīgus soļus. Viens no tiem – pieteicos vāciešu organizētai starptautiskai žurnālistu apmaiņas programmai.

 • Telpa kultūrai 1

  Teātra nams Jūras vārti ir izziņojis savu 15. jubilejas koncertu šī gada maijā, koncertprogrammā solot parādīt to dažādību, ko šo gadu laikā uz Jūras vārtu skatuves rādījuši mākslinieki.

 • Kļūdas komunikācijā 8

  Publiskās komunikācijas lomu mūsdienās nedrīkst novērtēt par zemu. Komunicējot godīgi, atklāti un ar cieņu vienam pret otru, pat cilvēkiem ar dažādām interesēm un uzskatiem ir iespēja satuvināties, labāk saprast vienam otru, tādējādi mazinot spriedzi un konfliktu riskus.

 • Pirmie taureņi ir klāt 0

  Katru gadu ir tā viena diena, kad pirmoreiz iesmaržojas pavasaris. Tie vēl nav ziedi, pat ne pumpuri. Tā ir atkūstoša, saules pamazām apžāvēta zeme, dūmi no pērno lapu ugunskuriem. Tā ir cerība, ka viss būs.

 • Lēnāk brauksi, tālāk tiksi 0

  Šobrīd teju visi uzņēmumi meklē veidus, kā saimniekot taupīgāk, iespējami saglabājot savu darbinieku un klientu labsajūtu. Taču izskatās, ka valsts akciju sabiedrības Latvijas Pasts plānam būtiski samazināt pasta nodaļu skaitu, kuru gada sākumā apturēja Satiksmes ministrija, tiek mākslīgi kuplināts atbalstītāju pulks.

 • Izdzīvošanas budžets 0

  Nekādas attīstības šogad nebūs! Kaut jau spētu izdzīvot un izpildīt pašvaldībām uzliktās saistības pret iedzīvotājiem. Ar šādu vai līdzīgu saukli šogad budžetu pieņēmušas daudzas lielo pilsētu un novadu teritoriju pašvaldības.

 • Izrāde par empātiju 2

  7. februārī Valmieras Drāmas teātris uz Jūras vārtiem bija atvedis izrādi Cilvēkam vajag suni, kas veidota pēc Regīnas Ezeras stāstu un noveļu krājuma motīviem. Grāmata izdota pirms gandrīz 50 gadiem un vēl aizvien atrodama skolu programmā.

 • Krāpnieki aktīvi izmanto tehnoloģijas 0

  Par informācijas tehnoloģijām nākas runāt un rakstīt laikrakstā arvien biežāk. Turklāt ne tikai pozitīvā kontekstā, bet diemžēl arī negatīvā. Informācijas tehnoloģijas (IT) ievērojami atvieglo un vienkāršo iedzīvotāju ikdienas manipulācijas, veicot maksājumus, naudas pārskaitīšanu, īstenojot komunikāciju ar valsts un pašvaldību iestādēm, dažādu preču iegādi, kā arī vienkārši saskarsmi ar tuviniekiem un draugiem.

 • Digitālā plaisa 1

  Tehnoloģijām nemitīgi attīstoties, mainās arī mūsu dzīve. Ja pirms gadiem 20 saskaņā ar statistikas datiem tikai 13% Kurzemes mājsaimniecību bija pieejams internets mājās, tad tagad situācija ir krietni mainījusies – internetu mājās lieto jau 94% Kurzemes ģimeņu. Arī cilvēki gados cenšas iemanīties jauno tehnoloģiju lietošanā.

 • Diskutē internetā 2

  Laikraksta publikācija Budžeta prognoze rosina savilkt jostas rosinājusi spraigas diskusijas pilsētas interneta portālos. Ziņu uz sava asā zoba ar baudu likuši dažāda ranga kritiķi, paužot, piemēram, ka ne Gāliņciema bibliotēka, ne Piejūras brīvdabas muzeja jaunā ēka ventspilniekiem neesot vajadzīga, kempingu un pludmales akvaparku varot atdot apsaimniekot privātajiem u. tml.

 • Tautas garaspēks 1

  Šajās dienās visā Latvijā atkal liesmo barikāžu atmiņu ugunskuri, atgādinot, ka pirms 33 gadiem mums izdevās nosargāt Latvijas toreiz vēl tik trauslo, nupat atgūto brīvību. Visiem kopā, plecu pie pleca barikādēs Rīgā, vai ar satrauktu sirdi sekojot līdzi izšķirošo janvāra dienu notikumiem televīzijā. Pārspēkam liekot pretī tautas garaspēku, Latvijas brīvību izdevās atgūt un nosargāt.

 • No vārdiem pie darbiem 1

  Maz pamazām jaunais gads uzņem savus apgriezienus. Ziemas spelgonis, aukstums, ar kuru šobrīd nākas sadzīvot, arvien uzstāda rekordus, kādus Latvija nav piedzīvojusi jau krietnu laiku.

 • Trīs māsas 2

  Jaunā gada vēlējumi sabiruši dvēselē kā mirdzoši kristāliņi. Šogad, iespējams, biežāk kā citas reizes esam vēlējuši viens otram mieru. Redzam, ka tik atpazīstamo simbolu – balto dūju ar olīvzaru knābī – gaida ierodamies daudzviet pasaulē.

 • Aizvadām veco gadu ar cerību 0

  Kāds paliks atmiņā aizejošais 2023. gads? Vienas atbildes uz šo jautājumu nav un nevar būt. Katram cilvēkam tas ir bijis savs un neatkārtojams. Ziemassvētku un Jaunā gada gaidīšanas laiks tradicionāli vedina izvērtēt aizvadīto gadu, sasniegumus un neveiksmes.

 • Ziemassvētki sirsniņā 1

  Gads ir balts no abiem galiem un pa vidu zaļš! Rakstot šo viedokli, man pa logu paveras skats ar zaļu zāli. Mūsu gads ir zaļganbalts vairākas reizes gadā, un tas liek brīžiem acis izplest brīnumā. Vakarā aizej gulēt ziemā, bet no rīta jau ir pavasaris decembrī. Es vēl ceru uz baltiem un gaišiem Ziemassvētkiem, jo šim laikam baltais, mīkstais sniegs ļoti piestāv. Liekas, ka tad pat vismazākā svecīte deg ar vissiltāko liesmu.

 • Prieka receptes 0

  Šogad pirmssvētku laikā vakaros pilsētas ielās, šķiet, ir manāms vairāk ļaužu nekā agrāk. Ar šādu novērojumu pēdējā laikā sarunās ar kolēģiem esam dalījušies vairākkārt. Esam centušies arī saskatīt, kas šogad ir citādi – kas šogad īpašāk cilvēkus ziemas vakaros mudina doties laukā.

 • Vairosim labo 0

  Brīnumu pilnais Ziemassvētku gaidīšanas laiks ir piepildīts ar prieku, cerībām un labestību. Šajā laikā varbūt arī tiešāk un intensīvāk izjūtam iekšēju personisku vajadzību un patiesu, nesavtīgu vēlmi palīdzēt un dāvināt prieku citiem.

 • Rūgta pēcgarša 0

  Ir sākusies parakstu vākšana referenduma rīkošanai pret grozījumiem Notariāta likumā, ar ko tiek ieviesta jauna veida attiecību reģistrēšana divu fizisku personu starpā jeb partnerība. Parakstu vākšana turpināsies līdz 5. janvārim. Ja neizdosies savākt aptuveni 155 tūkstošus parakstu, referendums nenotiks un grozījumi stāsies spēkā.