Vide

 • Ielas ziemas sezonā tiek tīrītas noteiktā secībā 22

  Līdz ar snigšanas sākšanos, PSIA ''Ventspils labiekārtošanas kombināts'' Ziemas dienests uzsācis ielu un ietvju tīrīšanu, kā arī to apstrādi ar pretslīdes materiālu. Primāri tiek notīrītas A un B klases ielas, kurās ir liela satiksmes intensitāte un kursē sabiedriskais transports.

 • Lūšus varēs sākt medīt no 1. janvāra 1

  Valsts meža dienests noteicis, ka lūšu medību termiņš 2021./2022. gada medību sezonā sāksies no nākamā gada 1. janvāra. Lēmumu par tālāko rīcību lūšu populācijas labvēlīga aizsardzības stāvokļa nodrošināšanā dienests pieņems līdz 27. decembrim.

 • Šķirot atkritumus ir izdevīgi 24

  Atkritumu šķirošana ir būtiska, ja gribam būt atbildīgi pret vidi, taču vienlaikus tā ļauj arī ietaupīt, jo par dalīti vākto atkritumu izvešanu iedzīvotājiem nav jāmaksā. Īpaši aktuāli tas ir daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem, jo no 1. decembra daudzdzīvokļu mājās maksa par atkritumu izvešanu tiks aprēķināta pēc faktiskā atkritumu apjoma, nevis agrāk noteiktajām normām.

 • VMD pagarinājis stirnu medību termiņu 3

  Valsts meža dienests (VMD) šajā medību sezonā pagarinājis stirnu medību termiņu un vietās, kur staltbriežu skaitu plānots ierobežot, atļāvis medībās ar dzinējiem, izmantojot staltbriežu teļu medību atļaujas, nomedīt staltbriežu govis. Šādi lēmumi pieņemti, lai mazinātu dzīvnieku nodarītos postījumus mežsaimniecības un lauksaimniecības kultūrām.

 • Pludmalē uzstāda jaunu apgaismojumu 0

  Ventspils pludmales liedaga daļā uzsākti pirmie infrastruktūras labiekārtošanas darbi, veicot jauna energoefektīva LED apgaismojuma izbūvi. Labiekārtošanas darbi tiek veikti ar Lauksaimniecības atbalsta dienesta finansējumu, informē Ventspils Komunālā pārvalde.

 • No krājumiem uz pārstrādi 2

  Gardo ievārījumu gatavošanas laiks jau pagājis, un pavisam drīz sāksies gada gaišāko svētku – Ziemassvētku, gaidīšanas laiks, kad mājas pamazām tiks rotātas svētkiem.

 • Aicina uz bezmaksas semināru 1

  Europe Direct (ED) Ventspils aicina piedalīties bezmaksas tiešsaistes seminārā ''Permakultūra dārzam- kā saimniekot saskaņā ar dabu'', kas notiks 24. novembrī plkst.10. Pasākumu vadīs agronoms Māris Narvils.

 • Lielajā laukumā egle ir uzstādīta 2

  Lai  radītu svētku noskaņu pilsētā, Ziemassvētku egļu uzstādīšana rit pilnā sparā. Pašvaldības SIA ''Ventspils labiekārtošanas kombināts'' darbinieki Lielajā laukumā uzstādīja pilsētas galveno Ziemassvētku egli.

 • Papildina Ziemas dienesta autoparku 6

  Domājot par Ventspils ielu tīrību un drošību ziemas aukstajos mēnešos, pašvaldības SIA ''Ventspils labiekārtošanas kombināts'' ik gadu rūpējas par ziemas dienesta tehnikas vienību uzturēšanu un papildināšanu ar jaunu aprīkojumu.

 • Sāk uzstādīt svētku egles 0

  Pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” Apzaļumošanas iecirkņa darbinieki uzsākuši svētku egļu uzstādīšanu dažādās pilsētas vietās, bet darbi tiks pabeigti līdz novembra beigām. 

 • Ziedu skulptūras iegūst ziemas noformējumu 0

  Tuvojoties un gatavojoties sniegotajiem mēnešiem, ziemas noskaņās tiks ietērptas visas pilsētas figurālās ziedu skulptūras, nomainot krāšņos ziedu tērpus uz krāsainām dekorāciju kompozīcijām, informē Komunālā pārvalde.

 • Noslēgsies rudens lapu maisu savākšanas akcija 0

  Līdz 15. novembrim privātmāju īpašnieki, kuru īpašumā atrodas pieguļošā teritorija, vēl tiek aicināti pieteikt rudens koku lapu maisus savākšanai, informē p.i. ''Ventspils Komunālā pārvalde''.

 • Izraugās galveno Ventspils Ziemassvētku egli 1

  Ventspils Komunālā pārvalde kopā ar PSIA ''Ventspils Labiekārtošanas kombināts'' pagājušajā nedēļā devās uz AS ''Latvijas valsts meži'' Ziemeļkurzemes reģiona mežniecībām, lai izvēlētos Ventspilij galveno Ziemassvētku egli.

 • Pilsēta tiek saposta svētkiem 0

  Lai pelēcīgajās un drēgnajās rudens dienās pilsētā radītu svinīgu 18. novembra svētku noskaņu, tuvākās nedēļas laikā tiks uzsākta Latvijas valsts svētku dekorāciju izvietošana pilsētvidē.