Vide

 • Sākas vilku un zeltaino šakāļu medību sezona 0

  15. jūlijā sākas vilku un zeltaino šakāļu (Canis aureus) medību sezona. Valsts meža dienests noteicis pieļaujamo vilku nomedīšanas apjomu 300 dzīvnieku apmērā. Vilku populācijas stāvoklis Latvijā ir stabils un medības to nepasliktina.

 • Brīdina par stiprām lietusgāzēm, iespējama arī lielgraudu krusa 4

  Latvijas Vides ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs brīdina: Ceturtdienas, 11. jūlija, pēcpusdienā, laika posmā no plkst. 14.00 līdz plkst.17.00, virs Latvijas sāks veidoties pērkona negaisi ar krasām vēja brāzmām 20-24 m/s, ļoti stiprām lietusgāzēm, iespējama arī lielgraudu krusa.

 • Tuvākajās dienās iespējamas stipras pērkona lietusgāzes 1

  Šīs nedēļas otrajā pusē Latvijā būs mainīgi laikapstākļi, brīžiem līs, vietām gaidāms arī ļoti stiprs lietus un pērkona negaiss, prognozē sinoptiķi. Ceturtdien daudzviet valsts rietumu un centrālajā daļā gaidāms lietus, vietām līs sevišķi stipri un dārdēs pērkons, negaisa laikā iespējama krusa un spēcīgas vēja brāzmas.

 • Sāk atjaunot valsts nozīmes arhitektūras pieminekli 5

  Ventspilnieki ir pamanījuši, ka Vecpilsētā, Skolas un Tirgus ielas stūrī, sākušies būvdarbi vienā no senākajām koka dzīvojamajām ēkām Latvijā. Būvniecības informācijas sistēmā BIS publicētā informācija liecina, ka būvdarbi skar tikai ēkas dienvidu un austrumu fasādi.

 • Ūdens temperatūra peldvietās svārstās ap 20 grādiem 0

  Lielā daļā Latvijas piekrastes, kā arī upēs un ezeros ūdens temperatūra ir 17..22 grādi, aukstāks ūdens saglabājas Rīgas līča Kurzemes piekrastē, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra informācija.

 • Jūrmalas parkā uzstāda jaunus atpūtas soliņus 18

  Turpinot darbu pie Ventspils valstspilsētas publiskās infrastruktūras labiekārtošanas, ventspilnieku un pilsētas viesu iemīļotā atpūtas vietā – Jūrmalas parkā tiek uzstādīti jauni atpūtas soliņi, atsevišķās vietās demontējot vecos atpūtas soliņus.

 • Atjaunots tirgus paviljons un zvanu tornis 0

  Vecpilsētas tirgus laukumā ikgadējo pilsētas uzturēšanas darbu ietvaros veikta tirdzniecības paviljona un zvanu torņa atjaunošana - zvanu tornim un tirdzniecības paviljonam veikta daļēja jumta seguma nomaiņa, jumta un fasādes pārkrāsošana. Tāpat atjaunotas zvanu torņa kāpnes.

 • Kurzemē ir izredzes Jāņu nakti pavadīt bez nokrišņiem 0

  Svētku brīvdienās laikapstākļus Latvijā noteiks ciklons, tādēļ debesis bieži būs apmākušās un ir gaidāms lietus, prognozē sinoptiķi. Nakts uz sestdienu būs lielākoties skaidra un vēsa, temperatūra pazemināsies līdz +6..+11 grādiem, vien dažviet - galvenokārt pilsētās - saglabāsies par kādu grādu siltāks gaiss.

 • Uzsāk iekšpagalma labiekārtošanas darbus Brīvības ielā 27 0

  Ventspilī katru gadu tiek labiekārtoti arvien jauni daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iekšpagalmi. Ar Ventspils pašvaldības finansējumu un līdzfinansējuma atbalsta programmu šogad tiek uzsākti jau piektās daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas iekšpagalma labiekārtošanas darbi, šoreiz Brīvības ielā 27.

 • Sākas astronomiskā vasara 0

  Ceturtdien plkst.23.50 būs saulgrieži un Zemes ziemeļu puslodē iestāsies astronomiskā vasara. 20. un 21. jūnijs ir gada garākās dienas.

 • Atkritumus nes no garāžām 13

  Kāda ventspilniece ievērojusi gadījumus, kad uz sadzīves atkritumu konteineriem pie daudzdzīvokļu mājām Sarkanmuižas dambī atkritumi nesti no netālu esošajām garāžām. «Kāpēc mums jāmaksā par atkritumu, kurus izmet nepiederošas personas, izvešanu?» vaicā ventspilniece Sarmīte.

 • Pilsētai dāvina 66 hortenzijas (VIDEO) 0

  Ziedošā Ventspils kļūs vēl krāšņāka, jo pilsētvide tiek papildināta ar vēl vienu skaistu dobi. Zviedru vaļņa parka teritorijā iestādītas 66 hortenzijas, kas vasarā un rudenī priecēs pilsētas iedzīvotājus un viesus ar saviem košajiem ziediem.

 • Izbūvēs trīs apakšzemes atkritumu konteinerus 2

  Lai modernizētu un padarītu pievilcīgāku apkārtējo pilsētvidi, kā arī lai uzlabotu atkritumu apsaimniekošanas infrastruktūru pilsētā, uzsākti būvdarbi objektā “Pazemes tipa atkritumu konteineru izbūve Celtnieku ielā 2A pie ēkas Talsu ielā 60, Ventspilī”.

 • Saules ielā uzlabo ceļu satiksmes drošību 3

  Lai uzlabotu gājēju un velobraucēju drošību, šķērsojot gājēju pāreju no Riņķa ielas pa Saules ielu, ir uzsākta esošās gājēju pārejas pārbūve, ierīkojot ātrumvalni, izceltu 10 cm virs esošās brauktuves seguma, transportlīdzekļu braukšanas ātruma samazināšanai pie gājēju pārejas, tādējādi nodrošinot gājēju un velobraucēju drošību abos brauktuves virzienos.

 • Pilsētā uzstāda jaunu LED apgaismojumu 3

  Ventspils pilsētas 2024. gada infrastruktūras attīstības programmas ietvaros, kurā iekļauta apgaismojuma sistēmas uzlabošana Kauškuļciemā un citur pilsētā, tiek veikta veco ielas apgaismojuma gaismekļu nomaiņa pret jauniem LED gaismekļiem.