Vide

 • Aicina uz Sniegpulkstenīšu talku 0

  Ventspils pilsētas pašvaldība aicina ikvienu ventspilnieku un pilsētas viesi 8. martā, plkst. 11 uz Dzirnavu laukumu, lai kopīgi piedalītos ikgadējā tradīcijā - Sniegpulkstenīšu talkā.

 • Pašvaldībai nav jārisina valsts problēmas 3

  VAS Valsts nekustamie īpašumi, kam pieder abas vēsturiskās bijušās Mūzikas skolas ēkas Pils ielā 38 un Kuģinieku ielā 2, mēģina atbrīvoties no sava īpašuma, kam tagad draud pilnīgs sabrukums un kas apdraud arī iedzīvotājus.

 • Valsts nolaidusi ēkas līdz pēdējam 8

  Arhitektūras pieminekļu – ēku Pils ielā 38 un Kuģinieku ielā 2, kas simbolizē jūgendstila laikmetu Ventspilī – liktenis šobrīd pilnībā atkarīgs no viņu īpašnieka – valsts – gribas. Īpašnieks šajā gadījumā demonstrē vissliktāko attieksmes piemēru pret savu īpašumu.

 • Atkritumu savākšanas akcijas arī šajā gadā! 0

  Pašvaldības SIA Ventspils labiekārtošanas kombināts katru gadu organizē dažāda veida atkritumu savākšanas akcijas, ik gadu palielinot akciju skaitu un dažādojot akcijas laikā nododamo atkritumu veidus, šogad plānots iesākto turpināt.

 • Vēlas izzināt atkritumu apsaimniekošanas vēsturi 3

  Pašvaldības SIA ''Ventspils labiekārtošanas kombināts'' kā ilggadējs atkritumu apsaimniekotājs Ventspils pilsētā vēlas apkopot materiālus par atkritumu apsaimniekošanas vēsturi pilsētā, tādēļ aicina arī iedzīvotājus iesaistīties šajā procesā.

 • Izdomā «redaktoru» un neciena «vecos mežkopjus» 13

  Ventas Balsī publicēto «veco mežkopju» vēstuli daļēji esot sacerējis «redaktors», tiek apgalvots medijos, kas saņem Latvijas valsts mežu finansējumu. Šāds apgalvojums neatbilst patiesībai.

 • Iesniedz pieteikumu Zilā karoga saņemšanai 0

  Ventspils pilsētas dome iesniegusi Vides izglītības fondam, kas ir nacionālais Zilā Karoga kustības koordinators Latvijā, pieteikumu Zilā Karoga saņemšanai Ventspils pilsētas pludmalei 2020. gada sezonai.

 • Kaitējums videi pēc baržas glābšanas darbiem nav konstatēts 0

  Valsts vides dienesta (VVD) inspektori pēc ogļu pārvadāšanas baržas "Trias" glābšanas operācijas ir apsekojuši piekrastes zonu un konstatējuši, ka videi nav nodarīts kaitējums, informēja VVD biroja administratore Dārta Šešo.

 • Atjaunos torni pie 10. laipas 8

  Nacionālajā atbalstu centrā Tallinā Estonia-Latvia programmā tika atbalstīta un apstiprināta Militārā mantojuma projekta finansēšana, kurā plāno atjaunot krasta aizsardzības bateriju un torni, piešķirot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējumu.

 • Norisināsies koku sakopšanas darbi 4

  Pašvaldības iestāde Komunālā pārvalde ik gadu organizē Ventspils teritorijā augošo koku zāģēšanu un kopšanu, lai panāktu sakoptu dabas ainavu. Arboristi februārī sāks strādāt pie koku vainagu veidošanas, kā arī nokaltušo zaru un koku izņemšanas.

 • Pētījums: ziemas Latvijā sāksies janvārī un beigsies februārī 3

  Klimatam kļūstot arvien siltākam, šā gadsimta vidū meteoroloģiskā jeb termālā ziema Latvijas lielākajā daļā sāksies janvāra sākumā un beigsies februāra vidū, turklāt arvien biežāk būs gadi bez ziemas, liecina somu zinātnieku pētījums, kura rezultāti publicēti Starptautiskajā klimatoloģijas žurnālā.

 • Demontēs pilsētas svētku rotājumus un egles 6

  Ņemot vērā pagājušās nedēļas spēcīgās vēja brāzmas, Zvaigžņu dienā 6. janvārī pilsētā tika demontēta pilsētas galvenā Ziemassvētku egle, kura vairākkārt cieta no vēja nodarītiem postījumiem, nolaužot tās zarus un stumbru, kā arī saplēšot rotājumus.

 • Šī ziema var kļūt par siltāko novērojumu vēsturē 2

  Šīs ziemas vidējā gaisa temperatūra Latvijā pagaidām pārsniedz +2 grādus, un pašreizējās prognozēs nav redzams aukstums, kas 2019.-2020. gada ziemai liegtu kļūt par siltāko Latvijas meteoroloģisko novērojumu vēsturē.