Vide

 • Pabeigta krasta nostiprinājuma pārbūve pie Dienvidu mola 0

  Noslēgušies 11 mēnešus ilgušie krasta nostiprinājuma pārbūves darbi pie zemesgabala Dienvidu mols 5, kas atrodas vēsturiskā vietā – aptuveni 1,5 kilometrus no pašreizējā Dienvidu mola galvas, vietā, kur atradies sākotnējais mols.

 • Atsāk biroju ēku pārbūvi Pils ielā 45 2

  Jūnija mēnesī ēkas Pils ielā 45 pārbūves darbiem tika piešķirts tehnoloģiskais pārtraukums. Ēkas demontāžas darbu laikā tika konstatēta nepieciešamība pēc izmaiņām projektā būvkonstrukciju sadaļā.

 • Pilsētas ūdenstilpēs pļauj niedres 4

  Lai Ventspils pilsētas ūdenstilpes uzturētu tīras un novērstu to aizaugšanu, noslēdzoties putnu ligzdošanas laikam tiek organizēti attīrīšanas darbi, tostarp lielu vērību pievēršot arī niedru pļaušanai.

 • Sumināja skaistāko dārzu īpašniekus 3

  Kā ik gadu, ventspilnieki tika aicināti pieteikt dalību konkursā „Pilsētas rota”, kurā žūrijas komisija izvērtēja sakoptākās, interesantākās un skaistākās piemājas teritorijas Ventspilī. Paši labākie trīs dārzi un to īpašnieki tika paziņoti un apbalvoti Ventspils pilsētas svētkos.

 • Atklāja Laikraksta aleju un strūklaku «Lietussargs» 15

  2. augustā ventspilnieki un pilsētas svētku viesi tika aicināti pulcēties Laikrakstu alejā, kur atklāja jauno pilsētvides dizaina objektu – tēlnieka Gļeba Panteļejeva projektēto strūklaka “Lietussargs”.

 • Pieprasīti skaidrojumi par smakām un “e-degunu” darbību 14

  Saņemot sūdzības no iedzīvotājiem par naftas produktu smakām Ventspilī, 17. jūlijā Valsts vides dienesta (VVD) Ventspils reģionālā vides pārvalde veica pārbaudes sešās vietās, kur smaka bija jūtama. Vides inspektori šajās teritorijās konstatēja traucējošu ķīmisku produktu smaku.

 • Gaisa kvalitāte atbilstoša normatīviem 3

  Valsts SIA ”Latvijas vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs” (LVĢMC) publicējis pārskatu par gaisa kvalitāti Latvijā 2018. gadā, atbilstoši gaisa kvalitātes normatīviem, kurus nosaka 2009. gada 3. novembra MK noteikumi Nr. 1290 “Noteikumi par gaisa kvalitāti”.

 • «Grots» turpinās savu misiju 2

  Jūras svētkos publiskajai apskatei tika nodots atjaunotais zvejas kuģis Grots. Uz šo nozīmīgo pasākumu ieradās bijušie zvejnieki, kuri ir bijuši saistīti ar šo kuģi.

 • Būs novērojams daļējs Mēness aptumsums 0

  16. jūlija vakarā un naktī uz 17. jūliju, Latvijā būs novērojams daļējs Mēness aptumsums, savukārt nākamais redzamais Mēness aptumsums būs jāgaida vairāk nekā sešus gadus, informēja Latvijas Astronomijas biedrībā.

 • Aicina pieteikties konkursā Pilsētas rota 2019 0

  Ventspils pilsēta Latvijas mērogā izceļas kā ziedu galvaspilsēta, kura ik gadu pavasara un vasaras plaukumā iegūst simtiem tūkstošus krāšņas ziedu kompozīcijas visā pilsētā. Krāšņais gada laiks iedvesmo arī pilsētas iedzīvotājus, kuri ik gadu savu piemājas vidi veido koptu un gaumīgu ar dažādām ziedu un krūmāju kompozīcijām.

 • Aicina pievērst uzmanību privātīpašumu apstādījumiem 0

  Saskaņā ar saistošajiem noteikumiem Nr.7 „ Ventspils pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas noteikumi” privāto zemju un piemājas dārzu īpašnieki tiek aicināti sakopt savas teritorijas, pievēršot uzmanību apstādījumos esošo koku zaru stāvoklim.

 • Virs jūras novērots ūdensstabs (VIDEO) 1

  Latvijā turpina ieplūst auksts gaiss, taču jūras ūdeņi ir silti, tādēļ zem lietus un negaisa mākoņiem ūdensstabi iespējami arī citviet, turklāt labi apstākļi, lai tie veidotos, gaidāmi arī nedēļas otrajā pusē.