Vide

 • Atbildība ir jāuzņemas visiem 0

  Ventspilniece Līva Rebeka Kāpberga jau pusotru gadu par savām mājām sauc Norvēģiju – viņa tur dzīvo un strādā. Uzturoties citā valstī, nereti nākas saskarties ar lietām, kas pārsteidz. Arī Līva Rebeka nav izņēmums – uzsākot dzīvi Norvēģijā, visvairāk jaunieti pārsteidzis tas, cik cītīgi norvēģi šķiro atkritumus. Lūk, Līvas Rebekas stāsts.

 • Galvenais – prast aiz sevis savākt 7

  Tallina rāda piemēru pārējai Eiropai, aizliedzot publiskos pasākumos izmantot vienreizlietojamos plastmasas traukus. Par šo atkritumu daudzuma samazināšanu tiek domāts arī Ventspilī.

 • Aicina vākt makulatūru 2

  Notiek dalībnieku pieteikšanās Latvijas plašākajai vides izglītības un otrreizējo izejvielu vākšanas kampaņai Tīrai Latvijai.

 • Ūdens iemītnieki dzīvo farmācijas laboratorijā 4

  Pretsāpju un pretiekaisuma līdzekļos, antidepresantos un kontracepcijas medikamentos esošās aktīvās vielas ir tikai neliela daļa no visiem farmaceitiskajiem brīnumiem, kas atrodami Latvijas ūdeņos. Arī zāles var šķirot!

 • Upēs paaugstinājies ūdens līmenis 0

  Iepriekšējo dienu bagātīgie nokrišņi izraisījuši ūdens līmeņa paaugstināšanos upēs, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra operatīvā informācija.

 • Lembergs: kas piesārņo, tas maksā (VIDEO) 6

  Satversmes tiesa pēc AS Ventbunkers pieteikuma ierosināja lietu par Ventspils pilsētas domes saistošo noteikumu normām, kas paredz vides aizsardzības prasības, bet tiesa izbeigusi tiesvedību lietā. Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs izsaka savu viedokli šajā jautājumā.

 • Glabāja zem zemes un krāva kaudzēs 5

  Aizdomāties par to, ka šodien saražotie atkritumi neizzūd tāpat vien, liek ventspilnieku pieredzes stāsti. Ar atkritumu problēmu ļaudis sastapušies, iegādājoties īpašumus un ierīkojot dārzus.

 • Palīdz plānošana 0

  Mainot savus paradumus, iespējams paveikt vides ilgtspējai būtiskas lietas. Viens no soļiem, ko varam spert, ir samazināt plastmasas iepakojuma daudzumu ikdienā.

 • Dabas piemineklis «Staldzenes stāvkrasts» 0

  Ģeoloģiskais un ģeomorfoloģiskais dabas piemineklis Ventspils pilsētas teritorijā izveidots 2001. gadā 8,6 ha platībā, lai aizsargātu un saglabātu unikālus Kurzemes apledojuma morēnas atsegumus, Latvijas apledojuma beigu fāzes māla un citu Baltijas baseina vēsturisko stadiju nogulumus.

 • Baloniem nē 0

  Latvijas Pasākumu forumā tika parakstīts saprašanās memorands, kas aicina ikvienu pasākumu rīkotāju atteikties no hēlija balonu un citu nekontrolējami lidojošu priekšmetu laišanas gaisā.

 • Aicina tīrīt piemājas meliorācijas grāvjus 28

  Komunālā pārvalde aicina individuālo dzīvojamo māju īpašniekus, kuru pieguļošajā teritorijā atrodas meliorāciju grāvji, pievērst pastiprinātu uzmanību to tīrībai, lai novērstu plūdus lietavu laikā.

 • Nedēļas nogalē uz ceļiem var veidoties apledojums 0

  Saskaņā ar meteoroloģiskajām prognozēm gaidāmajā nedēļas nogalē gaisa temperatūra daudzviet Latvijā var noslīdēt zem nulles, līdz ar to uz autoceļiem iespējama apledojuma veidošanās, brīdina VAS "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

 • Daba – Dieva dota bagātība 0

  Latvijā un mēs, tās iedzīvotāji, varam patiesi lepoties ar Dieva dāvāto milzīgo bagātību – teju neskartu dabu. Latvijas teritorijā atrodas 655 īpaši ar likumu apsargājamu dabas teritoriju un objektu, toskait trīs objekti atrodas Ventspils teritorijā.