Vide

 • 23. septembrī noslēdzas meža ugunsnedrošais laikposms 0

  Valsts meža dienests  ar 23. septembri atceļ meža ugunsnedrošo laikposmu visā valsts teritorijā, kas bija spēkā no 1. maija. Šogad reģistrēti un dzēsti 643 meža ugunsgrēki, tajos izdeguši 636 ha meža zemes, kas ir vairāk nekā trīs iepriekšējos gados.

 • Izvietoti deviņi tekstila šķirošanas konteineri 10

  Pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” sadarbībā ar AS “AJ Power Recycling” un SIA “3R” Ventspilī izvietojis deviņus publiski pieejamus tekstila šķirošanas konteinerus.

 • Stādīs kokus Celtnieku ielas 18 iekšpagalmā 0

  Ceturtdien, 14. septembrī, plkst. 17.30 ikviens ventspilnieks un pilsētas viesis tiek aicināts piedalīties kopīgā koku stādīšanas talkā, kas norisināsies daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iekšpagalmā Celtnieku ielā 18.

 • Ventspils gatavojas 2024. gada ziedu sezonai 0

  Ventspils, kas pazīstama kā ziedu galvaspilsēta, jau laikus gatavojas 2024. gada ziedu sezonai, jo Ventspils Komunālā pārvalde ir izsludinājusi iepirkumu par viengadīgo puķu stādu piegādi pilsētas puķu dobēm un ziedu skulptūrām.

 • Vēl viens jauns jumts 0

  Līdz novembra beigām plānots pabeigt jumta seguma nomaiņu daudzstāvu dzīvojamai ēkai Lielājā prospektā 18. Galvenie veicamie darbi - atsevišku koka konstrukciju nomaiņa un papildināšana, jauna jumta seguma, teknes un notekrenes montāža, paredzēts uzstādīt arī jumta drošības stiprinājumu, sniega barjeru un citus jumta elementus.

 • Labiekārtos ''Margrietiņas'' teritoriju 0

  Līdz ar jaunā mācību gada sākumu pirmsskolas izglītības iestādes ''Margrietiņa'' teritorijā tiks uzsākti vērienīgi labiekārtošanas darbi, informē Ventspils Komunālā pārvalde.

 • ''Mana Jūra'' izziņo 2023. gada rezultātus 0

  Kampaņas ''Mana jūra'' Zaļā ekspedīcija ir noslēgusies un ir apkopoti 2023. gada jūru piesārņojošo atkritumu vasaras monitoringu rezultāti. 30 dienu ilgajā un 500 kilometru garajā piekrastes ekspedīcijā ar vairāk nekā 400 dienas posmu dalībnieku palīdzību tika veikti 44 atkritumu monitoringi. Latvijas piekraste kļuva par 16 481 atkritumu vienībām tīrāka.

 • Ēkas Skroderu ielā 13 un 13A nodotas ekspluatācijā 3

  Pagājušās nedēļas izskaņā tika nodotas ekspluatācijā ēkas Skroderu ielā 13 un 13A, tādejādi veiksmīgi īstenojot 2022. gadā uzsākto projektu ''Deinstitucionalizācijas pasākumu īstenošana Ventspils pilsētas pašvaldībā'', kura laikā tika izbūvētas mūsdienīgas un ģimeniskai videi pietuvinātas mājvietas bērniem.

 • Var pieteikties bioloģisko atkritumu apsaimniekošanas izmēģinājumam 0

  Baudot vasaru, liekas, ka nākamais gads vēl gana tālu, bet, pārlapojot kalendāru, līdz Jaunā gada sagaidīšanas svētkiem palikuši vien daži mēneši. Jaunais gads nereti nāk ar izmaiņām dažādās dzīves jomās - arī atkritumu apsaimniekošanas nozarē tas ienesīs jaunas vēsmas, jo par obligātu kļūs bioloģisko atkritumu dalīta vākšana.

 • Atjaunotais Tilta dārzs atvērts apmeklētājiem 5

  Ventspilī Tilta dārzā ir noslēgušies parka labiekārtošanas darbi, tādejādi uzlabojot parka pieejamību iedzīvotājiem un pilsētas viesiem, informē Ventspils Komunālā pārvalde.

 • Uz laiku nedarbosies strūklaka Lielajā laukumā 0

  Vēju brāzmu dēļ Lielajā laukumā līdz plkst. 16 ir atslēgta strūklakas "FREGATE "VALZIVS" darbība. Tas tādēļ, lai netraucētu starptautiskā ziedu paklāja festivāla dalībniekiem veidot ziedu paklājus.

 • Aicina balsot par skaistāko dārzu Ventspilī 0

  Ikviens tiek aicināts balsojuma veidā izteikt savu simpātiju par šī gada skaistāko individuāli dzīvojamās mājas vai komersanta teritoriju, Ventspils valstspilsētas pašvaldības organizētā konkursa ''Pilsētas rota 2023'' ietvaros.

 • Baltijas jūras ekosistēma nav apdraudēta 1

  No Liepājas attīrīšanas iekārtām jūrā nonākušais notekūdeņu apjoms nav radījis paliekošu ietekmi uz Baltijas jūras ekosistēmu, tādējādi nav pamata noteikt ierobežojumus jūras zvejai, informē Valsts vides dienesta (VVD) sabiedrisko attiecību vadītāja Aija Jalinska.