Vide

 • Uzsākta energoefektīva LED apgaismojuma uzstādīšana 0

  22. februārī, pilsētā uzsākta 601 gāzizlādes lampu ielu gaismekļu nomaiņa uz energoefektīviem LED gaismekļiem. Gaismekļu nomaiņas procesā ir iesaistītas divas brigādes, kuras dienā plāno nomainīt aptuveni 40 – 80 gaismekļus. Uzstādīšanas darbus plānots veikt aptuveni līdz marta vidum, atkarībā no laika apstākļiem.

 • Uz grants ceļiem sācies šķīdonis 1

  Kurzemē un Zemgalē uz grants ceļiem sācies šķīdonis, bet valsts austrumu daļā braukšanu uz grants ceļiem apgrūtina apledojums, informē VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

 • BIO atkritumu šķirošana ir veids, kā ietaupīt 15

  Viens no bioloģisko atkritumu šķirošanas būtiskiem ieguvumiem ir iespēja samazināt ikmēneša izmaksas par nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanu un tādējādi – ietaupīt.

 • Uzsākti ikgadējie koku kopšanas darbi 0

  No 6. februāra Ventspils pilsētā ikgadējo koku kopšanas darbu ietvaros uzsākta avārijas koku, nokaltušo koku un zaru nozāģēšana, koku kopšana un vainagu veidošana. Darbi tiek veikti saskaņā ar Ventspils valstspilsētas domes Apstādījumu saglabāšanas komisijas izsniegtu atļauju, kura izdota pēc situācijas izvērtēšanas, komisijai apsekojot kokus uz vietas dabā.

 • Apgrūtināti braukšanas apstākļi visā Latvijā 0

  Trešdienas rītā sniegs un apledojums apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem visā Latvijā, bet vietām uz Rēzeknes šosejas braukšanas apstākļi bija pat īpaši apgrūtināti, informē "Latvijas valsts ceļi".

 • BIO atkritumu šķirošanas kārtība privātmāju iedzīvotājiem 27

  Privātmāju īpašniekiem bioloģisko atkritumu dalītas vākšanas sistēma paredz izvēles iespējas – noslēgt līgumu par bioloģisko atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu un tādējādi izmantot brūno BIO atkritumu konteineru, vai arī pašiem īstenot šo atkritumu kompostēšanu savā īpašumā.

 • Būšnieku ezerā ierīkos jaunu peldvietu 13

  Lai pilnveidotu Ventspils pašvaldības publisko infrastruktūru Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome pieņēma lēmumu nodrošināt pieejamību un aprīkojumu jaunai Būšnieku ezera peldvietai Talsu ielā iepretim Briežu dārzam.

 • Naktī vēja ātrums brāzmās sasniedzis 24 metrus sekundē 0

  Naktī uz ceturtdienu stiprākās vēja brāzmas Latvijā reģistrētas Liepājas un Ventspils ostā, kur dienvidrietumu vēja ātrums brāzmās sasniedza attiecīgi 22,4 un 24,4 metrus sekundē, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

 • Sākas bioloģisko atkritumu dalīta vākšana 14

  Visā Latvijā, tostarp arī Ventspilī, 2024. gadā tiek uzsākta bioloģisko atkritumu dalīta vākšana, kas nozīmē, ka papildus jau esošajiem atkritumu konteineriem pieejams vēl viens – brūns.

 • Sniega un apledojuma dēļ satiksme apgrūtināta uz ceļiem gandrīz visā Latvijā 3

  Šorīt sniegs un apledojums gandrīz visā Latvijā apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem. Sniegotos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas 158 VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs" ziemas dienesta tehnikas vienības.

 • Satiksme apgrūtināta uz ceļiem visā Latvijā 0

  Šorīt sniegs un apledojums visā Latvijā apgrūtina braukšanu pa valsts galvenajiem un reģionālajiem autoceļiem, informē VSIA "Latvijas Valsts ceļi". Sniegotos ceļa posmus tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem.