Brīvosta

 • Ventspils ir piemērota lielgabarīta kravām 0

  Ventspils brīvosta ir vispiemērotākā osta Latvijā lielgabarīta kravu transportēšanai un iekraušanai kuģos. To ir izdevies panākt, pateicoties veiksmīgai ostas termināļu un industriālo zonu pievedceļu rekonstrukcijai un modernizācijai, lielākajiem piestātņu dziļumiem un nepieciešamajai iekraušanas tehnikai termināļos.

 • Cauri pilsētai uz ostu 4

  Vakar, 19. martā ap pusnakti uz "Noord Natie Ventspils Terminals" tika nogādāta iespaidīga izmēra krava.

 • Ventspils brīvostā būs izglītības tehnoloģiju laboratorija 3

  Divas organizācijas, kas darbojas Ventspils brīvostas industriālajā zonā – nodibinājums Ventspils Augsto tehnoloģiju parks un uzņēmums SIA Aspired –, līdzdarbojas vērienīga un daudzpusīga projekta Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas īstenošanā.

 • Ziemeļu mols laikmetu griežos 0

  Vērienīgai restaurācijai tiek gatavota viena no svarīgākajām hidrobūvēm Ventspils brīvostā – Ziemeļu mols. Būves, kas sargā ostu no vējiem un viļņiem, vēsture aizsākās pirms vairākiem gadsimtiem, Kurzemes hercogistes laikā.

 • SIA «Aimasa» būvēs ražošanas ēku 3

  Ventspils brīvostas pārvalde noslēgusi līgumu par ražošanas ēkas Nr.7 būvniecību Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā. Konkursā par būvdarbu veikšanu uzvarēja SIA “Aimasa”. Jaunajā ēkā, kurā darbu varētu uzsākt jau nākamajā gadā, tiks attīstīta elektronikas komponentu ražošana.

 • Rūpniecībā jaunu rekordu gads 7

  Pagājušajā gadā būtiski pieaudzis ne vien Ventspils rūpniecības uzņēmumu saražotās produkcijas daudzums, bet arī tās eksporta apjomi un ražotāju apgrozījums.

 • Ventspilī darbojas smaku kontroles sistēma 3

  Smaku problēma ir aktuāla visām ostām, kurās pārkrauj naftas un ķīmiskos produktus. Īpaši saasināti šī problēma izpaužas tur, kur smaku avots atrodas dzīvojamās zonas tuvumā. Šī problēma ir aktuāla arī Ventspilij.

 • Par Ventspils brīvostu stāsta Vācijā un Japānā 0

  Šonedēļ Ventspils brīvostas pārvaldnieka vietnieks, Mārketinga un attīstības nodaļas vadītājs Igors Udodovs uzturas darba vizītē Japānā, lai informētu par biznesa sadarbības iespējām Ventspils brīvostā. Savukārt pagājušajā nedēļā tranzīta un loģistikas uzņēmumu pārstāvji bija Vācijā, lai veicinātu ciešāku sadarbību starp abu valstu ostām.

 • Ēnoja ostas speciālistus 0

  Ventspils brīvosta Ēnu dienā jauniešiem piedāvāja bagātīgu programmu, kurā bija gan tikšanās ar speciālistiem, gan neaizmirstams brauciens ar kuģīti.

 • Noslēgts līgums par jaunas ražošanas ēkas būvniecību 7

  Jau tuvākajā laikā Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā sāksies jaunas ražošanas ēkas būvniecības darbi. Ventspils brīvostas pārvaldes izsludinātajā konkursā par būvniecības darbu veikšanu uzvarēja SIA “Ostas celtnieks”.

 • Ostā ienāk daudzveidīgas kravas 6

  Ventspils brīvosta ir universāla osta, kura piedāvā labākos tehniskos un citus apstākļus visu veidu kravu – lejamkravu, beramkravu un ģenerālkravu, kā arī ro-ro kravu un konteinerkravu – apstrādei. Ar laiku kravu nomenklatūras struktūra mainās un Ventspilī ienāk jaunas kravu plūsmas, kas iepriekš nav bijušas raksturīgas šai ostai.

 • Ostā janvārī pārkrāva par 40,1% vairāk kravu 1

  Ventspils ostā šogad janvārī pārkrauts 2,071 miljons tonnu kravu, kas ir par 40,1% vairāk nekā pērn šajā periodā, liecina Ventspils ostas publiskotā informācija.

 • Ventspils osta vēstures priekškara ēnā 0

  Mūsdienās Ventspils ostā ienāk daudzveidīgi kuģi, kas vienlaikus ir arī modernas peldošas inženiertehniskās būves. Tie atbilst augstākajiem kvalitātes un aprīkojuma standartiem. Taču pirms daudziem gadsimtiem cilvēki lietoja no koka tēstas laivas, kuras turklāt varēja izmantot tikai ceļošanai pa mierīgiem iekšzemes ūdeņiem.

 • Ventspils brīvosta atbalsta uzņēmējus 0

  Ventspils brīvostas pārvalde nodrošina nepieciešamos apstākļus ne tikai ostas termināļu darbam un kravu pārkraušanai, bet arī uzņēmējdarbības attīstībai pilsētā. Tā ir vesela virkne dažādu pasākumu, kas veicina visstraujāko industrializācijas izaugsmes tempu Latvijā.