Brīvosta

 • Molu atjauno, turpinot tā ekspluatāciju 0

  Šobrīd pēc Brīvostas pārvaldes pasūtījuma notiek aktīvi celtniecības darbi vienā no Ventspils ostas svarīgākajām hidrobūvēm – uz Ziemeļu mola. Būvnieki apguvuši jau aptuveni 40% visu būvniecības un montāžas darbu.

 • Dāmas izvēlas metinātāja profesiju 10

  Laužot stereotipu par metināšanu kā izteikti vīrišķīgu nodarbošanos, šo profesiju aizvien biežāk izvēlas arī sievietes. Komunālo mašīnu ražošanas uzņēmumā Bucher Municipal no 73 metinātājiem septiņas ir daiļā dzimuma pārstāves.

 • Jahtu osta piedzīvo spožas pārmaiņas 1

  Ventspils brīvostas zemes nomnieks – Jahtu ostas apsaimniekotājs SIA New Yacht Marina – ir panācis, ka Ventspils Jahtu ostas vārds tiek daudzināts Eiropā un pasaulē. Patlaban Ventspils Jahtu osta piedzīvo vērienīgas pārmaiņas – pilnā sparā turpinās ostas infrastruktūras pārbūve un teritorijas labiekārtošanas darbi. Daļa iecerētā jau paveikts.

 • Atbild par drošību ķīmiskajos termināļos 3

  Ventspils brīvostas teritorijā darbojas unikāls uzņēmums, kas nodrošina vairāku termināļu, kuri pārkrauj dažādas ķīmiskās un naftas ķīmiskās kravas, nepārtrauktu darbību un drošību. Pagājušās nedēļas beigās SIA VK Terminal Services aicināja visus interesentus uz Atvērto durvju dienu, lai iepazīstinātu ar savu sarežģīto saimniecību un atbildētu uz iedzīvotāju jautājumiem.

 • Kapteinis no Kurzemes jūrasbraucēju dzimtas 5

  2019. gada jūlijs Ventspils brīvostas vēsturē paliks atmiņā ar to, ka pie sava amata pienākumu pildīšanas ķērās Latvijas neatkarības gados pēc skaita otrais ostas kapteinis. 16. jūlijā šo amatu sāka pildīt Gunārs Trukšāns – pieredzējis jūrasbraucējs, kapteinis tālbraucējs ar lielu darba stāžu, kas nāk no jūrasbraucēju dzimtas un labi pārzina Ventspils ostu.

 • Pirmais investors brīvostas teritorijā 30

  Uzņēmums Diana Sveces ir pats pirmais, kurš Ventspils brīvostas industriālajā zonā piesaistīja ārvalstu investīcijas. Uzņēmums veiksmīgi darbojas jau 15 gadus.

 • Paplašina ražošanu un gaida darbiniekus 4

  Vērienīgajā Mežaparka Lielās estrādes rekonstrukcijā tiek liktas lietā arī konstrukcijas, kas top Ventspils metināšanas rūpnīcā, kura pēdējos gados pārvarējusi krīzes periodu, paplašinājusi savu piedāvājumu klāstu un sekmīgi turpina darbu.

 • Navigācijas zīmes jūrā un eksponāti uz sauszemes 0

  Pilsētas krastmalā – Ostas ielas promenādē – Ventspils brīvostas pārvalde īsteno kārtējo interesanto pilsētvides attīstības projektu. Kad pabeigs Ostas ielas posma labiekārtošanu no Ziemas ostas līdz Ostas kapteiņa dienestam, šeit tiks uzstādīti eksponāti, kas pastāstīs par interesanto, bagāto un ne vienmēr vieglo Ventspils ostas vēsturi.

 • Nodrošinām ostas ikdienas uzkopšanu 1

  Gruntssūcēja Dzelme kapteinis Uldis Jansons uz šī kuģa, kas ir lielākais Ventspils brīvostas flotē, strādā jau 25 gadus. Sācis kā otrais stūrmanis, pamazām izaugot līdz kuģa kapteiņa amatam.

 • Sāk jaunas ražošanas ēkas būvniecību Ganību ielā 0

  Pēc Ventspils brīvostas pārvaldes pasūtījuma sākusies jaunas ražošanas ēkas būvniecība Ganību ielā 103, informēja Ventspils brīvostas pārvaldes sabiedrisko attiecību vadītāja Inga Ieviņa.

 • Zvejnieku un jūrnieku svētki 0

  Jūras svētki jau kopš seniem laikiem bijuši nozīmīgi Ventspilij – jūrnieku un zvejnieku pilsētai. Šogad bijušajiem zvejniekiem šie svētki bija dubultpatīkami un zīmīgi – uz tikšanos bija sanākuši reiz Latvijā lielākā zvejnieku kolhoza Sarkanā bāka bijušie darbinieki.

 • Noskrieta distance 64 gadu garumā 0

  Šogad ilggadējam ostas kapteinim Arvīdam Bukam Jūras svētki bija ne tikai prieka, bet arī nelielu skumju piepildīti. 15. jūlijs bija viņa pēdējā darba diena Ventspils ostas kapteiņa amatā. Par daudzajiem darba gadiem darba veterānam pateicās kolēģi un pilsētas dome.

 • Sulu terminālis strādā abos virzienos 7

  Ventspils brīvostā parādās jaunas kravas un jaunas kravu operācijas. Vakar pie 11. dziļūdens piestātnes Ventas labajā krastā pietauvojās kuģis, kas pirmo reizi ostas vēsturē uzņems no Sulu termināļa saulespuķu eļļas sūtījumu un nogādās to patērētājiem Eiropā.

 • Turpinās ostas pievedceļu būvniecība 6

  Ventspils brīvostas pārvalde raitiem soļiem turpina īstenot ostas pievedceļu izbūves projektu. Pirmo divu gadu laikā atjaunotas vai no jauna izbūvētas jau kopumā 11 Ventspils ielas.