Brīvosta

 • Zvejnieku un jūrnieku svētki 0

  Jūras svētki jau kopš seniem laikiem bijuši nozīmīgi Ventspilij – jūrnieku un zvejnieku pilsētai. Šogad bijušajiem zvejniekiem šie svētki bija dubultpatīkami un zīmīgi – uz tikšanos bija sanākuši reiz Latvijā lielākā zvejnieku kolhoza Sarkanā bāka bijušie darbinieki.

 • Noskrieta distance 64 gadu garumā 0

  Šogad ilggadējam ostas kapteinim Arvīdam Bukam Jūras svētki bija ne tikai prieka, bet arī nelielu skumju piepildīti. 15. jūlijs bija viņa pēdējā darba diena Ventspils ostas kapteiņa amatā. Par daudzajiem darba gadiem darba veterānam pateicās kolēģi un pilsētas dome.

 • Sulu terminālis strādā abos virzienos 6

  Ventspils brīvostā parādās jaunas kravas un jaunas kravu operācijas. Vakar pie 11. dziļūdens piestātnes Ventas labajā krastā pietauvojās kuģis, kas pirmo reizi ostas vēsturē uzņems no Sulu termināļa saulespuķu eļļas sūtījumu un nogādās to patērētājiem Eiropā.

 • Turpinās ostas pievedceļu būvniecība 6

  Ventspils brīvostas pārvalde raitiem soļiem turpina īstenot ostas pievedceļu izbūves projektu. Pirmo divu gadu laikā atjaunotas vai no jauna izbūvētas jau kopumā 11 Ventspils ielas.

 • Ventspils ceļ Latvijas reitingu 9

  Otrdien Ventspils Augsto tehnoloģiju parka teritorijā rūpnieciskās ēkas nr. 6 pamatos svinīgi tika iemūrēta vēstījuma kapsula ar ziņojumu nākotnei.

 • Ventspilī ienāks kruīza kuģis «Amadea» 0

  21. jūnija, rītā Ventspils ostā ienāks kruīza kuģis Amadea ar gandrīz 470 pasažieriem un vairāk kā 300 ekipāžas locekļiem. Prognozējam, ka vērot kuģa ienākšanu ostā no Ostas ielas promenādes varētu sākot no plkst. 7.30, plkst. 8, tā pietauvošanās plānota pie 16. piestātnes.

 • HansaMatrix piedāvā vakances 15

  Uzņēmums HansaMatrix patlaban piedzīvo milzīgu lēcienu attīstībā, kāpinot ražošanas jaudu, uzstādot jaunas iekārtas un pieņemot darbā jaunus darbiniekus. Par pārmaiņās un iespējām uzņēmumā stāsta SIA HansaMatrix Ventspils ražošanas vadītājs Kristaps Milts.

 • Ventspils ostā šogad pārkrauts par 19,6% vairāk kravu 2

  Ventspils ostas termināļos šogad pirmajos piecos mēnešos pārkrauti 10,022 miljoni tonnu kravu, kas ir par 19,6% vairāk nekā pērn šajā periodā, liecina Ventspils ostas publiskotā informācija.

 • Gatavi kļūt par piemēru Eiropai 0

  Iesaistoties projektā Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas, divas Latvijas pilsētas – Ventspils un Valmiera – izvirzījušas sev ambiciozus mērķus: iegūt 1. un 2. vietu reitinga Eiropas nākotnes pilsētas un reģioni mikropilsētu kategorijā. Šo reitingu veido prestižā izdevuma Financial Times žurnāls fDi Magazine.

 • "TransBaltica" par Latvijas tranzīta nākotni 1

  Pagājušajā nedēļā, 30. un 31. maijā, Latvijā notika kārtējā starptautiskā konference TransBaltica 2019, kas bija veltīta tranzīta nozarei. Svarīga Latvijas tranzītkoridora sastāvdaļa ir ostas, toskait Ventspils brīvosta. Un ne velti konferences otrā diena notika izbraukuma sesijā Ventspilī.

 • Ventspils brīvostas bākas būs vēl pieejamākas apmeklētājiem 1

  No 1. jūnija mainīsies darba laiki, kad Ventspils brīvostas apsaimniekotās Ovišu, Užavas un Akmeņraga bākas gaidīs apmeklētājus. Lai pēc iespējas labāk pielāgotos tūristu vēlmēm un paradumiem, turpmāk bākas bez iepriekšēja pieteikuma būs pieejamas arī brīvdienās un svētku dienās.

 • 3. jūnijā Ventspilī pirmo reizi ienāks kruīza kuģis Albatros 10

  Pirmdienas, 3.jūnija rītā Ventspils ostā ienāks kruīza kuģis Albatros ar vairāk nekā 800 pasažieriem. Tā būs pirmā šī kuģa vizīte Ventspilī. Prognozējams, ka vērot kuģa ienākšanu ostā no Ostas ielas promenādes varētu sākot no 8 rītā, bet jau ap 9 plānota tā pietauvošanās 16.piestātnē jeb rajonā, kur ierasts redzēt prāmjus.

 • Ventspils osta mainās laikam līdzi 0

  Nereti publiskajā telpā dzirdam bažīgus viedokļus par Latvijas ostu nākotni, un prognozes par Krievijas tranzīta kravu samazinājumu bijušas pamatotas. Tomēr varam būt lepni, ka tieši Ventspilī kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas ir paveikts daudz, lai ārējās izmaiņas ventspilniekus skartu pēc iespējas mazāk.

 • Pilnā sparā atjauno Ziemeļu molu 5

  Vērienīgu projektu īstenošana būvniecības jomā ir viens no Ventspils brīvostas pārvaldes darbības virzieniem. Lielas pārvērtības vairāku gadu nogrieznī piedzīvo Ventspils ostas vārti – pērn tika pabeigta Dienvidu mola atjaunošana un jau šopavasar uzsākta visu laiku vērienīgākā Ziemeļu mola rekonstrukcija.