Brīvosta

 • Trešdienas naktī tiks pacelts Ventas tilts 0

  Lai Ventspils ostā nodrošinātu nepieciešamo iegrimi kuģu satiksmei, nepārtraukti jāatjauno ostas akvatorijas dziļums, izsmeļot straumju sanestās smiltis. Šobrīd dziļuma mērīšanas dati rāda, ka padziļināšanas darbi jāveic Ventas tilta paceļamā laiduma zonā.

 • Gāja jūrā zem Latvijas karogiem 0

  Ziņa par Latvijas valstiskās neatkarības atjaunošanu 1990. gada 4. maijā sasniedza daudzus Ventspils jūrniekus un zvejniekus uz kuģiem. Zvejas kuģu komandas steidza aizkrāsot padomju simboliku uz traleru korpusiem un pacēla sarkanbaltsarkanos karogus, kad formāli tas vēl nebija atļauts. To atceras tagadējie Ventspils brīvostas pārvaldes darbinieki.

 • Svarīgs gan tranzīts, gan industrializācija 3

  Laiks un ģeopolitika ievieš korekcijas Ventspils brīvostas darbībā. Kādreiz Ventspils bija tranzīta galvaspilsēta Latvijā, bet tagad kļūst par industrializācijas centru, kompensējot zaudējumus tradicionālajā ostas darbības jomā. Par pašreizējo situāciju tranzītā un nākotnes prognozēm – intervijā ar Ventspils brīvostas valdes priekšsēdētāju AIVARU LEMBERGU.

 • Ventspilī būvē skolu zviedru bērniem 8

  Jau 16 gadus Ventspils brīvostas speciālajā ekonomiskajā zonā darbojas uzņēmums Baltic Forest Trading, kas patlaban realizē vienu no lielākajiem projektiem uzņēmuma pastāvēšanas vēsturē.

 • Ventas gultnē atrod simtgadīgus milzu betona masīvus 0

  Ostas krasta nostiprinājumu atjaunotājiem pie zemesgabala Dienvidu mols 5 nācās no upes gultnes izcelt simtgadīgus, līdz pat 60 tonnām lielus betona masīvus, kas reiz stiprinājuši Dienvidu molu.

 • Jaunas ielas ventspilnieku ērtībām 2

  Lieldienu brīvdienās svētku noskaņā Ventspilī tika atklātas divas jaunas ielas – Apļa un Rāvas, kas izbūvētas pēc Ventspils brīvostas pārvaldes pasūtījuma. Pirmie jauno ielu segumu izmēģināja sporta skolas Spars BMX nodaļas audzēkņi, kā arī citi velobraukšanas interesenti.

 • Ievilka Ventspils ražošanā elektroniku 4

  2005. gadā Ventas labajā krastā darbu sāka Ventspils Augsto tehnoloģiju parks, kas tobrīd nozīmēja – viena vidēja izmēra ražošanas ēka. Šobrīd parkā strādājošie uzņēmumi aizņem jau piecas ražošanas ēkas, bet jau pēc gada tādas būs septiņas.

 • Bucher Municipal turpina paplašināties 17

  Marta beigās komunālo mašīnu ražošanas uzņēmumā Bucher Municipal nodeva ekspluatācijā piebūvi aptuveni 3000 m2 platībā ražošanas paplašināšanai. 15 darbības gadu laikā Ventspilī Šveices koncerna Bucher Industries meitasuzņēmums, kas Ventspils brīvostas teritorijā ražo ielu uzkopšanas, sniega un atkritumu savākšanas mašīnas, nav apstājies savā attīstībā.

 • Lai katra minūte būtu ar pievienoto vērtību 1

  Drīzumā apritēs pieci gadi, kopš Ventspils brīvostas industriālajā zonā – Kustes dambī 32 – aktīvi darbojas uzņēmums SIA Arbo Windows, kas ražo koka logus, durvis, bīdāmās konstrukcijas un stikla paketes. Lielāko daļu šī laika – nepilnus četrus gadus – ražotni vada tās pašreizējais valdes priekšsēdētājs Jānis Lasmanis.

 • Ventspils ir piemērota lielgabarīta kravām 2

  Ventspils brīvosta ir vispiemērotākā osta Latvijā lielgabarīta kravu transportēšanai un iekraušanai kuģos. To ir izdevies panākt, pateicoties veiksmīgai ostas termināļu un industriālo zonu pievedceļu rekonstrukcijai un modernizācijai, lielākajiem piestātņu dziļumiem un nepieciešamajai iekraušanas tehnikai termināļos.

 • Cauri pilsētai uz ostu 4

  Vakar, 19. martā ap pusnakti uz "Noord Natie Ventspils Terminals" tika nogādāta iespaidīga izmēra krava.

 • Ventspils brīvostā būs izglītības tehnoloģiju laboratorija 3

  Divas organizācijas, kas darbojas Ventspils brīvostas industriālajā zonā – nodibinājums Ventspils Augsto tehnoloģiju parks un uzņēmums SIA Aspired –, līdzdarbojas vērienīga un daudzpusīga projekta Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas īstenošanā.