Brīvosta

 • Parakstīts līgums par zaļā ūdeņraža rūpnīcas būvniecību 10

  Ventspils brīvostas pārvalde parakstījusi līgumu ar SIA “PurpleGreen Energy C”, lai sāktu izpētes darbus zaļā ūdeņraža rūpnīcas būvniecībai Ventspilī. Zaļais ūdeņradis nākotnē ieņems noteicošu lomu kā ilgtspējīgas enerģijas ražošanas avots, tāpēc pasaulē to dēvē par “zaļo revolūciju”.

 • Brīvosta no nākamā gada palielinās atsevišķas ostas maksas 4

  Lai daļēji kompensētu dažādu ar ostas ikdienas uzturēšanu un kuģu apkalpošanu saistītu izdevumu pieaugumu, Ventspils brīvostas valde nolēmusi no 2024. gada 1. janvāra paaugstināt atsevišķas maksas, ko par dažādiem pakalpojumiem ostā maksā kuģi jeb Ventspils brīvostas maksas, informē brīvostas pārstāvji, piebilstot, ka kopumā ostas maksas pieaugs par 14%.

 • Brīvostas pārvalde attīsta zaļās enerģijas klastera ideju Ventspilī 0

  Ventspils brīvostas pārvalde turpina darbu Zaļās enerģijas klastera koncepcijas izveidei Ventspilī. Šobrīd norit aktīvs tehnoloģiju apzināšanas un kontaktu veidošanas posms, lai izvēlētos tieši Ventspils situācijai un attīstības vajadzībām labāko variantu.

 • Viedo ostu sammitā diskutē par transporta sektora nākotni 0

  Šonedēļ Hamburgā, Vācijā, noritēja sammits “Global Smart Ports 2023”, pulcējot vienkopus profesionāļus no ostām un dažādām ar jūrniecību saistītām institūcijām no visas pasaules, lai dalītos pieredzē un idejās par mūsdienīgas ostas attīstības virzieniem.

 • Būs pacelts Ventas tilts 0

  Naktī no 18. uz 19. oktobri tiks veikta Ventas tilta paceļamās konstrukcijas pārbaude, tāpēc laikā no plkst. 24.00 līdz plkst. 6.00 tilts būs pacelts un satiksme varēs notikt tikai pa Apvedtiltu.

 • Kazahstānas izcelsmes kravas veido aptuveni 20% Ventspils ostu kravu 6

  Kazahstānas izcelsmes kravas šobrīd veido aptuveni 20% visu kravu Ventspils ostā, informē Ventspils brīvostas pārvaldes pārstāvji. Brīvostas pārstāvji norāda, ka tas jau šobrīd ir nozīmīgs apjoms, bet uzņēmēji abās valstīs saredz iespējas jauniem projektiem, kas pašreizējā ekonomiskajā un ģeopolitiskajā situācijā ir īpaši svarīgi.

 • Ventspils vides sanācijas projektā notiek pieredzes apmaiņa ar Norvēģijas partneri 0

  Ventspils brīvostas pārvaldes (VBP) vadītājā vides attīrīšanas projektā liela loma ir ne tikai pašiem sanācijas darbiem, kuru rezultātā Ventspils grunts tiks atbrīvota no vēsturiska naftas piesārņojuma, bet arī pieredzes apmaiņai ar ārvalstu speciālistiem kā vides projektu īstenošanas, tā sabiedrības izglītošanas jomā.

 • Turpinās Ostas ielas pārbūve 3

  Ostas ielas posmā, kura pārbūve šosezon mainījusi ierasto satiksmi Ventspils promenādē un vecpilsētā, jau pabeigti lielākie konstrukciju un komunikāciju ierīkošanas darbi un oktobra sākumā sāksies ielas bruģēšana. Saskaņā ar būvdarbu līgumu, būvniekam SIA “VIA” visi pārbūves darbi jāpabeidz līdz gada beigām.

 • Progress Ventspils brīvostas pārvaldes realizētajā vides sanācijas projektā 2

  Ventspils brīvostas pārvalde projekta partnera nodibinājuma “Ventspils Augsto tehnoloģiju parks” (VATP) telpās iepazīstināja ar realizētā vides sanācijas projekta progresu. Apmeklētāji tika informēti par šī brīža rezultātiem sanācijas darbu objektā – ir ierīkota filtrējošā-attīrošā barjera 300 m garumā un līdz 45 centimetriem ir samazināts peldošā naftas produktu piesārņojošā slāņa biezums.