Brīvosta

 • Iemūrēs vēstījuma kapsulu jaunas rūpnīcas pamatos 0

  Piektdien, 22.novembrī tiks iemūrēta vēstījuma kapsula pēc Ventspils brīvostas pārvaldes pasūtījuma būvētās ražošanas ēkas Ganību ielā 103, pamatos. Par topošās ēkas nomu noslēgts līgums ar uzņēmumu ''Ultraplast EU'', kas jau pēc gada varēs sākt darbu Ventspilī.

 • Gatavojas Rūpniecības, Kaiju un Plosta ielu atjaunošanai 16

  Šobrīd norit projektēšanas darbi, lai tuvākajos gados atjaunotu vēl trīs ostas termināļu un industriālo teritoriju pievedceļu posmus Ventspilī. Rūpniecības ielā būvdarbus plānots sākt 2020. gadā, bet Kaiju un Plosta ielās - 2021. gadā.

 • Lai uzņēmējam Ventspilī būtu vieglāk 0

  Jau vairāk nekā divus gadus Ventspils Augsto tehnoloģiju parka paspārnē darbojas Biznesa atbalsta centrs, ar kura palīdzību veiksmīgi darbību uzsācis un turpina ne viens vien Ventspils uzņēmējs.

 • Augsto tehnoloģiju parka sestajā ražošanas ēkā svin spāru svētkus 1

  Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā (VATP) vienu no topošajām ražošanas ēkām rotā vainags, tā simboliski atzīmējot brīdi, kad ēkas jumta konstrukciju būvniecība pabeigta. VATP ēka Nr. 6 ir lielākā no trim jaunajām ražošanas ēkām, kas šobrīd top Ventspils brīvostā un nākamajā gadā tajā jau varēs sākt ražošanu.

 • Prot pielāgoties tirgus prasībām 0

  Ventspils brīvostas teritorijā strādājošais uzņēmums AS Ventspils Grain Terminal ņem vērā tirgus tendences. Tas ne vien pārkrauj graudus, kas joprojām ir nozīmīgākā pārkraušanas daļa, bet apkalpo arī nelielas kravas ar citiem lauksaimniecības produktiem.

 • «Hercogs Jēkabs» noslēgs sezonu 0

  Rit pēdējās šīs sezonas ekskursiju kuģīša ''Hercogs Jēkabs'' darba dienas. Ventspils brīvostas pārvaldes ekskursiju kuģīša ''Hercogs Jēkabs'' sezona ilgst katru gadu no 1. maija līdz 31. oktobrim.

 • Bio-Venta var nodrošināt Latviju ar biodīzeļdegvielu 17

  Latvijā vienīgais un Baltijas valstīs lielākais biodīzeļdegvielas ražošanas un pārkraušanas komplekss – uzņēmums Bio-Venta Ventspils brīvostā – svin savas pastāvēšanas 15 gadu jubileju. 2018. gadā apritēja desmit gadi kopš biodīzeļdegvielas ražošanas uzsākšanas.

 • Labākā vieta lielajiem nomniekiem 10

  Ietekmīgas pasaules grupas Financial Times izdevums FDI Intelligence publicējis ikgadējā pētījuma Brīvās ekonomiskās zonas 2019 rezultātus. Ventspils brīvosta nosaukta par labāko vietu pasaulē lielo nomnieku biznesa attīstībai un otro labāko vietu Eiropā mazo un vidējo komersantu biznesa attīstībai.

 • Ostā norvēģu kruīza kuģis tomēr nepiestās 6

  Šodien, 15. oktobrī bija plānots, ka pusdienslaikā Ventspils ostā pienāks norvēģu kruīza kuģis Nordstjernen, bet nelabvēlīgu laikapstākļu dēļ, tas tomēr mūsu pilsētā nepietauvosies.

 • Ventspilī ienāks kruīza kuģis «Nordstjernen» 4

  15. oktobra pusdienas laikā Ventspilī ienāks pieredzējušais norvēģu kruīza kuģis Nordstjernen. Šoreiz kuģis pietauvosies pašā Ostas promenādes centrā - pie 20. piestātnes.

 • No lielajām ostām kravu pieaugums tikai Ventspilī 0

  Latvijas ostās šogad deviņos mēnešos pārkrāva 47,249 miljonus tonnu kravu, kas ir par 3% mazāk nekā attiecīgajā periodā pērn, tomēr Ventspils ostā joprojām tiek uzlaboti pagājušā gada rezultāti.

 • Jauna ēka ražošanas attīstībai 0

  Ventspils Augsto tehnoloģiju parkā tiek būvēta pēc skaita septītā ražošanas ēka. Pagājušonedēļ ēkas pamatos svinīgi iemūrēja kapsulu ar vēstījumu nākamajām paaudzēm. Tā ir viena no trim ēkām, ko Ventspils brīvostas pārvalde būvē šogad.

 • Industriālā mantojuma lepnums – bākas 0

  Pagājušās nedēļas nogale visā Latvijā un arī daļā Igaunijas aizvadīta industriālā mantojuma zīmē, akcentējot to kultūras vērtību daļu, kas atspoguļo ražošanas un transporta attīstības vēsturi.