Brīvosta

 • Atdod industriālo zonu ar visiem parādiem 7

  Turpinās Ventspils pilsētas domes dialogs ar Satiksmes ministriju par visām pusēm pieņemamāko ostu pārvaldības reformas pabeigšanu. Ministrija atbalsta pašvaldības priekšlikumus, bet jautājumi joprojām paliek. Ministrija piekrīt industriālās zonas pārvaldi nodot pašvaldībai, kā piedāvā Ventspils pilsētas dome.

 • Vizītē ieradās Latvijas mikroshēmu nozares pārstāvji 0

  Ventspili apmeklēja delegācija no mikroshēmu pusvadītāju ekosistēmas nozares, lai iepazītos ar pilsētas piedāvātajām iespējām šīs nozares attīstībai. Delegācijas sastāvā bija pārstāvji no vadošajiem uzņēmumiem un nozares asociācijām.

 • Ventspilī viesosies kruīza kuģis ''Deutschland'' 6

  Sestdienas, 8. jūnija, rītā Ventspilī ienāks kruīza kuģis “Deutschland”. Pulksten 8.00 tam paredzēts tauvoties pie 15. piestātnes “Stena Line Ports Ventspils” teritorijā, kas nozīmē, ka ostas promenādē kuģa ienākšanu varēs vērot pēc 7.00, savukārt pulksten 14.00 “Deutschland” ostu atstās.

 • Notiks skriešanās ar prāmi 2

  Piektdienas, 31. maija, vakarā Ventspilī plānots noskaidrot, kurš ātrāks – cilvēks vai prāmis. Sacensība sāksies pie Ventspils prāmju pasažieru termināļa plkst. 23.00 un noslēgsies Dienvidu mola galā.

 • Atjaunota lejamkravu un ķīmisko kravu piestātne 1

  Lai stiprinātu Ventspils brīvostas pozīcijas lejamkravu un ķīmisko kravu pārkraušanā, šobrīd ir noslēgušies piestātnes Nr. 35a pārbūves darbi. Ziemeļu mola teritorijā esošā piestātne ir atjaunota un uzlabota pēc Ventspils brīvostas pārvaldes pasūtījuma.

 • Noslēgušies Ostas ielas atjaunošanas darbi 5

  Sestdien, 4. maijā, atkal satiksmei tiks atvērta Ostas iela Ventspilī posmā no Jāņa līdz Dārzu ielai. Ostas ielas atjaunošana izmaksāja 2,23 miljonus eiro un ir pēdējais posms Ventspils brīvostas pārvaldes īstenotajā ostas pievedceļu atjaunošanas projektā, ko līdzfinansēja Eiropas Savienības Kohēzijas fonds.

 • Pārkrauto kravu apmērs sarucis par 25,2% 9

  Ventspils ostas termināļos šogad pirmajos trijos mēnešos pārkrauti 2,349 miljoni tonnu kravu, kas ir par 25,2% mazāk nekā 2023. gada attiecīgajā periodā, liecina Satiksmes ministrijas publiskotā informācija.

 • Brīvostas teritorija attīrīta no vēsturiskā naftas piesārņojuma 0

  Ir noslēgušies vides attīrīšanas un tālāka piesārņojuma novēršanas darbi Ventspils brīvostas pārvaldes vadītajā vides sanācijas projektā, kas ilga trīs gadus un izmaksāja vairāk nekā piecus miljonus eiro. Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētajā, aizvadīto gadu vērienīgākajā vides attīrīšanas projektā reģionā visi plānotie rezultāti ir sasniegti.

 • Brīvostas pārvalde uzsāk darbību lielākajā vēja enerģijas asociācijā 0

  2024. gada martā Ventspils brīvostas pārvalde kļuvusi par pilntiesīgu lielākās Eiropas vēja enerģijas asociācijas WindEurope biedru. Asociācija apvieno vairāk nekā 500 biedru no 35 valstīm, nodrošinot vērtīgu kontaktu tīklu visā vēja enerģijas projektu attīstības ķēdē.

 • Pārkrauto kravu apmērs sarucis par 34,3% 1

  Ventspils ostas termināļos šogad pirmajos divos mēnešos pārkrauti 1,579 miljoni tonnu kravu, kas ir par 34,3% mazāk nekā 2023. gada attiecīgajā periodā, liecina Satiksmes ministrijas publiskotā informācija.