Politika

 • Republikas statusa atņemšanu Ventspilij vērtē kā atriebību Lembergam 31

  Joprojām negūstot atbildes par kritērijiem republikas jeb lielo pilsētu izvēlē, Saeimas deputāti pauduši aizdomas, ka šī statusa atņemšana Ventspilij būtu jāvērtē kā atriebība Ventspils mēram Aivaram Lembergam, kurš parlamenta sēdē tika piesaukts arī kā "supersātans".

 • Republikas pilsētu sarakstu saīsinās līdz piecām 21

  Saeimas opozīcijai neizdevās panākt republikas pilsētu saraksta papildināšanu, parlamenta vairākumam nodrošinot, ka Latvijā administratīvi teritoriālās reformas (ATR) rezultātā būs piecas republikas pilsētas.

 • Opozīcija joprojām populārāka 1

  Teju visām koalīciju veidojošajam partijām februārī sarucis reitings, izņemot Jauno Vienotību, kamēr līderos joprojām atrodas opozīcijā esošā Saskaņa un Zaļo un Zemnieku savienība.

 • Lembergs: JKP pret mani vērstais ierosinājums domāts opozīcijas darba iespēju ierobežošanai (VIDEO) 25

  Jaunās konservatīvās partijas (JKP) priekšlikums noteikt aizliegumu ielaist parlamenta ēkā bijušos deputātus, pret kuriem noteiktas sankcijas, kas pašlaik nozīmētu tikai Ventspils domes priekšsēdētāja Aivara Lemberga neielaišanu parlamentā, ir vērsts pret parlamenta mazākumu, lai kavētu un ierobežotu opozīcijas darba iespējas, uzskata Lembergs.

 • Lembergs gaida atbildes no ģenerālprokurora un FKTK 6

  Jau aizvadītā gada nogalē Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs nosūtīja vēstules ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram un Finanšu un kapitāla tirgus komisijas Padomes priekšsēdētājai Santai Purgailei, vēloties noskaidrot vairākus jautājums, kas saistīti ar viņa iekļaušanu ASV sankciju sarakstā.

 • Pūce aicina deputātus novērst Lembergam noteikto sankciju iespējamo ietekmi uz pašvaldības darbu 2

  Ventspils pilsētas domes deputātiem nepieciešams izvērtēt visus iespējamos riskus, kādi var ietekmēt pašvaldības darbu pēc ASV Ārvalstu aktīvu kontroles biroja (OFAC) noteiktajām sankcijām pret domes priekšsēdētāju Aivaru Lembergu, vēstulē domes deputātiem un izpilddirektoram raksta vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce.

 • Lembergs: «Esmu vienīgais pasaulē, kam ASV piemērojuši jēdzienu oligarhs» (VIDEO) 20

  Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs preses konferencē analizēja ASV noteikto sankciju pamatojošo teksu, norādot uz vairākiem apgalvojumiem, kas neatbilst patiesībai. Tāpat Lembergs skaidroja visa notikušā iemeslus, savu viedokli skaidrojot ar ierakstiem valdības deklarācijā, kā arī JKP un Jāņa Bordāna solījumiem.

 • JKP aicina atlaist domi, Pūce nesaskata tam juridisku pamatojumu 14

  Jaunās konservatīvās partijas (JKP) Ventspils nodaļa izplatījusi lūgumu izskatīt iespēju atlaist Ventspils domi, savukārt vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce atzinis, ka Ventspils domes atlaišanai patlaban nav juridiska pamata.

 • Lembergs: ''Viss iet pēc JKP plāna un viņi to neslēpj'' (VIDEO) 21

  Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs preses konferencē informē un skaidro šobrīd notiekošo Ventspils Brīvostas pārvaldes darbībā, kā pieņemtās ASV sankcijas ietekmē domes darbību un kā tās atsaucas uz viņu un viņa ģimenes locekļiem.

 • Gobzems: ''Mērķis bija ieņemt Latvijas ostas" (VIDEO) 22

  13. Saeimas deputāts Aldis Gobzems, diskutējot par izmaiņām likumā Par ostām, kas paredzēja Rīgas un Ventspils ostu pārvaldību nodot valstij, asi kritizēja šo ieceri un norādīja uz valdošās koalīcijas personīgo ieinteresētību šādās pārmaiņās.

 • ZZS nenorobežosies no Lemberga, jo pret viņu ir notikusi «linča tiesa» 15

  Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) neplāno norobežoties no ASV sankcijām pakļautā Aivara Lemberga, kā arī nepārskatīs sadarbību ar ZZS ietilpstošo partiju "Latvijai un Ventspilij", jo ar šādu soli ir notikusi linča tiesa, kas sākusies tikai tāpēc, ka atsevišķi valdības ministri ir nodevuši nepatiesu informāciju ASV un to maldinājuši, sacīja ZZS Saeimas deputāts, Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētājs Armands Krauze.