Ekonomika

 • Plāno palielināt kopšanas pabalstu cilvēkiem ar invaliditāti 0

  No 2024. gada 1. janvāra cilvēkiem ar invaliditāti, kuri pārsnieguši 18 gadu vecumu un kuriem invaliditātes cēlonis ir slimība no bērnības, ir paredzēts paaugstināt kopšanas pabalstu par 100 eiro mēnesī - līdz 413,43 eiro, lēma valdība.

 • Nākamgad pašvaldībai nāksies tērēt vairāk 2

  Saeima sākusi izvērtēt 2024. gada valsts budžeta projektu. Arī Ventspils domē iezīmējas galvenā finanšu dokumenta, pēc kura dzīvosim visu nākamo gadu, aprises. Valdības pieņemto lēmumu rezultātā ievērojami pieaugs pašvaldību izdevumi, tai skaitā Ventspilī tie palielināsies par 3 miljoniem eiro.

 • Minimālā mēnešalga nākamgad būs 700 eiro 3

  No nākamā gada 1. janvāra minimālā mēneša darba alga būs ne mazāka par 700 eiro, paredz Labklājības ministrijas izstrādātie grozījumi, kas otrdien atbalstīti valdībā.

 • Valdība atbalsta 2024. gada valsts budžetu 0

  Valdība trešdien atbalstīja 2024. gada valsts budžeta projektu un budžeta ietvaru 2024., 2025. un 2026. gadam, kurā valsts konsolidētā budžeta ieņēmumi nākamajā gadā plānoti 14,486 miljardu eiro apmērā, savukārt izdevumi paredzēti 16,212 miljardu eiro apmērā.

 • Nākamgad palielinās ārstniecības personu atalgojumu 0

  Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) šodien panākusi vienošanos ar Veselības ministriju (VM) par ārstniecības personu atalgojuma palielinājumu no nākamā gada, tādējādi izvairoties no mediķu streika.

 • No nākamā gada pacels minimālo mēnešalgu 0

  No nākamā gada 1. janvāra minimālā mēneša darba alga būs ne mazāka par 700 eiro, teikts Labklājības ministrijas (LM) saskaņošanai iesniegtajos Ministru kabineta noteikumu grozījumos.

 • Palielināti pabalsti mazaizsargāto iedzīvotāju grupām 1

  Nolūkā uzlabot sadzīves apstākļus mazaizsargāto iedzīvotāju grupām Ventspilī deklarētajās mājsaimniecībās, kompensējot tām daļu no komunālo maksājumu izdevumiem, 5. oktobrī, Ventspils dome apstiprinājusi grozījumus tās 2023. gada 13. aprīļa saistošajos noteikumos Nr.2 ''Par Ventspils valstspilsētas pašvaldības sociālajiem pabalstiem un to piešķiršanas kārtību''.

 • Nākamā gada budžeta izdevumi varētu būt 16,1 miljards eiro 0

  Nākamā gada budžeta izdevumi varētu būt 16,1 miljards eiro, preses konferencē pēc valdības sēdes sacīja finanšu ministrs Arvils Ašeradens (JV). Tāpat ministrs norādīja, ka valdība patlaban apsteidz budžeta izstrādes grafiku, noslēdzot budžeta veidošanas otro posmu.

 • Pērn samazinājies "Užavas alus" apgrozījums 2

  Alus ražotājs SIA "Užavas alus" 2022. gadā strādāja ar 3,975 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 8,9% mazāk nekā gadu iepriekš, vienlaikus kompānijas zaudējumi pērn pieauga 27,2 reizes un sasniedza 84 357 eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.