Ekonomika

 • Bezdarbnieku skaits samazinās, pieejamas 255 vakances 0

  Saskaņā ar Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) datiem reģistrētais bezdarbnieku skaits Ventspils pilsētā nedēļas laikā samazinājies par 34 bezdarbniekiem – 909 cilvēki. Savukārt NVA vakanču datubāzē reģistrētas 255 aktuālas vakances.

 • LM plāno no nākamā gada celt minimālo algu 1

  Labklājības ministrija plāno no 2023. gada celt minimālo algu līdz 640 vai 700 eiro, sacīja labklājības ministrs Gatis Eglītis, tas būtu viens no atbalsta pasākumiem iedzīvotājiem cenu kāpuma dēļ, taču Eglīša vērtējumā, 640 eiro varētu būt pieņemamākais variants, bet celt no 500 eiro līdz 700 eiro varētu būt par strauju.

 • Neatbalsta samazināt PVN likmi pienam, maizei un gaļai 1

  Saeima noraidīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) iesniegtos grozījumus Pievienotās vērtības nodokļa likumā, kas būtu noteikuši samazināto pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi 5% apmērā pienam, maizei, gaļai, zivīm un citiem primārajiem pārtikas produktiem.

 • Partijas ar izjukušu frakciju vairs nesaņems valsts finansējumu 1

  Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Politisko organizāciju finansēšanas likumā, kas, saskaņā ar Valsts prezidenta Egila Levita rosināto, nosaka, ka nākotnē tiks pārtraukta valsts finansējuma piešķiršana tām partijām, kurām izjukusi Saeimas frakcija.

 • Apstiprina grozījumus pašvaldības budžetā 0

  Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome apstiprināja grozījumus Ventspils valstspilsētas pašvaldības 2022. gada budžetā. Saskaņā ar apstiprināto budžetu, naudas līdzekļu atlikums uz gada sākumu tika paredzēts 16,0 miljoni eiro, savukārt faktiskais atlikums uz 1. janvāri ir 18,7 miljoni jeb par 2,7 miljoniem lielāks nekā plānots.

 • "TestDevLab" atver biroju Ziemeļmaķedonijā 0

  Latvijas IT uzņēmums TestDevLab oficiāli atklājis biroju Ziemeļmaķedonijas galvaspilsētā Skopjē. Tajā strādā 55 no uzņēmuma 500 darbiniekiem un jaunais birojs ļaus ātrāk palielināt darbinieku skaitu šajā valstī. Jau pagājušajā gadā TestDevLab Ziemeļmaķedonijā bija izveidojis uzņēmuma filiāli, lai varētu piedāvāt darbiniekiem tādas pašas sociālās garantijas un bonusus, kā pārējiem uzņēmuma darbiniekiem Latvijā un citās valstīs.

 • Koalīcija vienojas par atbalsta paketi iedzīvotājiem un uzņēmumiem 10

  Valdību veidojošie politiskie spēki ir konceptuāli vienojušies par atbalsta paketi iedzīvotājiem un uzņēmumiem saistībā ar strauji pieaugošajām energoresursu cenām, informēja Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa preses sekretārs Sandris Sabajevs.

 • Saeima noraida ZZS priekšlikumu uzdot valdībai iesaldēt elektroenerģijas cenas 2

  Saeima noraidīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas deputātu sagatavoto parlamenta lēmumprojektu, kas paredzēja uzdot valdībai izstrādāt atbalsta mehānismu elektroenerģijas lietotājiem - mājsaimniecībām un uzņēmumiem, lai kompensētu straujo elektrības cenu pieaugumu.

 • Mazus ienākumus prognozējošie var nemaksāt minimālās obligātās sociālās apdrošināšanas iemaksas 0

  Arī šogad saimnieciskās darbības veicēji, tostarp mikrouzņēmumu nodokļa maksātāji, un autoratlīdzību saņēmēji, kuri nav darba ņēmēji un prognozē, ka viņu saimnieciskās darbības ienākumi nesasniegs 500 eiro mēnesī vai 1500 eiro ceturksnī, var izvēlēties neveikt minimālās obligātās sociālās iemaksas, informē Valsts ieņēmumu dienesta (VID) pārstāvji.

 • Apstiprināts 2022. gada pašvaldības budžets 21

  Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes sēdē apstiprināts pašvaldības 2022. gada budžets, kopējie finanšu resursi 2022. gadā plānoti 72,7 milj. EUR apmērā.