Ekonomika

 • Dubultā apmērā piešķir naudas balvu par izciliem sasniegumiem hokejā 0

  1. jūnijā, valdība atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas virzītos priekšlikumus par naudas balvu piešķiršanu dubultā apmērā Latvijas hokeja izlasei un Latvijas Hokeja federācijai par izciliem sasniegumiem, izcīnot bronzas medaļas 2023. gada Pasaules čempionātā hokejā.

 • "Diana sveces" apgrozījums pērn audzis par 49,8% 1

  Sveču ražotājs SIA "Diana sveces" pagājušajā gadā strādāja ar 17,619 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 49,8% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga 2,4 reizes un bija 3,39 miljoni eiro, liecina "Firmas.lv" informācija.

 • "HansaMatrix" sasniedzis vēsturiski augstāko ceturkšņa pārdošanas apjomu 3

  Augsto tehnoloģiju uzņēmuma "HansaMatrix" koncerns šā gada pirmajā ceturksnī sasniedzis vēsturiski augstāko ceturkšņa pārdošanas apjomu - 9,635 miljonus eiro, kas ir 60% pieaugums pret 2022. gada pirmo ceturksni, teikts uzņēmuma paziņojumā biržai "Nasdaq Riga" par 2023. gada pirmā ceturkšņa konsolidēto starpperioda finanšu pārskatu.

 • Prezidents izsludina valsts budžetu 0

  Valsts prezidents Egils Levits otrdien izsludinājis Saeimā pieņemto 2023. gada valsts budžetu, atzīstot, ka tas nav nevainojams, bet tajā ir mēģināts saprātīgi sabalansēt valsts iespējas, vajadzības un vēlmes.

 • Saeima pieņem valsts 2023. gada budžetu 0

  Saeima ceturtdien pēc aptuveni diennakti garas sēdes, debatēs pavadot arī visu nakti, galīgajā lasījumā pieņēma šā gada valsts budžetu un budžeta ietvaru nākamajiem trim gadiem. Par budžetu nobalsoja 52 deputāti, bet pret bija 39 parlamentārieši.

 • Valdība Saeimas vērtēšanai nodod budžetu 0

  Saeimā kopā ar 2023. gada budžetu atgriezīsies leģendārais ādas koferītis. Līdz ar to valdība deputātu vērtējumam nodos skaitliski lielāko valsts budžetu Latvijas vēsturē. Izdevumi plānoti 14,7 miljardu eiro apjomā, bet ieņēmumi lēsti par diviem miljardiem mazāki. Tas nozīmē, ka plānots naudu aizņemties.

 • Valdība atbalsta 2023. gada valsts budžetu 0

  Valdība otrdien atbalstīja likumprojektu "Par valsts budžetu 2023. gadam un budžeta ietvaru 2023., 2024. un 2025. gadam", kurā 2023. gada valsts konsolidētā budžeta ieņēmumi tiek plānoti 12,721 miljarda eiro apmērā, savukārt izdevumi - 14,673 miljardu eiro apmērā.

 • Kariņš: Mainīt nodokļus jau šogad būtu pilnīgi negodīgi 0

  Mainīt nodokļus jau šogad būtu pilnīgi negodīgi, atzina Ministru prezidents Krišjānis Kariņš. Premjers atklāja, ka par finanšu ministra Arvila Ašeradena aktualizēto nodokļu sistēmas revīziju diskusiju vēl nav bijis, janvāra beigās paredzēta tikšanās ar sadarbības partneriem, lai sāktu runāt par to, kas darāms, lai uzlabotu nodokļu sistēmu.

 • Ventspils drosmīgi pieņem budžetu 3

  Ventspils ir viena no Latvijas pašvaldībām, kas, negaidot uz valsts finanšu skaidrību, apstiprinājusi savu budžetu. Tas ir pietiekami ambiciozs, jo šobrīd nav signālu, ka pilsētas ekonomika būtiski bremzētos. Ieņēmumi plānoti 61 miljona apmērā, bet izdevumi – teju 83 miljonu apmērā.