Ekonomika

 • Valdība atbalsta 2023. gada valsts budžetu 0 15:15

  Valdība otrdien atbalstīja likumprojektu "Par valsts budžetu 2023. gadam un budžeta ietvaru 2023., 2024. un 2025. gadam", kurā 2023. gada valsts konsolidētā budžeta ieņēmumi tiek plānoti 12,721 miljarda eiro apmērā, savukārt izdevumi - 14,673 miljardu eiro apmērā.

 • Kariņš: Mainīt nodokļus jau šogad būtu pilnīgi negodīgi 0

  Mainīt nodokļus jau šogad būtu pilnīgi negodīgi, atzina Ministru prezidents Krišjānis Kariņš. Premjers atklāja, ka par finanšu ministra Arvila Ašeradena aktualizēto nodokļu sistēmas revīziju diskusiju vēl nav bijis, janvāra beigās paredzēta tikšanās ar sadarbības partneriem, lai sāktu runāt par to, kas darāms, lai uzlabotu nodokļu sistēmu.

 • Ventspils drosmīgi pieņem budžetu 3

  Ventspils ir viena no Latvijas pašvaldībām, kas, negaidot uz valsts finanšu skaidrību, apstiprinājusi savu budžetu. Tas ir pietiekami ambiciozs, jo šobrīd nav signālu, ka pilsētas ekonomika būtiski bremzētos. Ieņēmumi plānoti 61 miljona apmērā, bet izdevumi – teju 83 miljonu apmērā.

 • Apstiprināts pašvaldības 2023. gada līdzdalības budžets 3

  Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes sēdē apstiprināti Ventspils valstspilsētas pašvaldības 2023. gada līdzdalības budžeta izdevumi. Līdzdalības budžeta veidošana ir process, kas sniedz iespēju iedzīvotājiem noteikt to, kā tiek iztērēta daļa no pašvaldības budžeta līdzekļiem.

 • Mūsu slimnīca - Vinnicas cilvēkiem 9

  SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca” izteikusi iniciatīvu sniegt vispārēju atbalstu Ventspils valstspilsētas pašvaldības sadraudzības pilsētas Vinnicas iedzīvotājiem. Tiks iegādāti divi dīzeļa ģeneratori ārstniecības iestāžu darbības nodrošināšanai.

 • Kariņš uzdod EM un FM vērtēt iespējas koriģēt tarifu projektus 0

  Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) ar rezolūciju uzdevis Ekonomikas ministrijai (EM) sadarbībā ar Finanšu ministriju (FM) kā kapitāldaļu turētājām vērtēt iespējas koriģēt AS "Augstsprieguma tīkls" un AS "Sadales tīkls" sagatavotos pakalpojumu tarifu projektus, informē Valsts kancelejas pārstāvji.

 • Piešķir līdzfinansējumu Basketbola klubam 0

  Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome nolēma piešķirt līdzfinansējumu biedrības ''Basketbola klubs ''Ventspils'''' komandai dalībai sacensībās. Biedrības komandai 2022./2023. gada sezonā plānots piedalīties Latvijas - Igaunijas un Latvijas basketbola līgās, kā arī Latvijas basketbolā kausa izcīņas sacensībās.

 • Parlaments minimālo algu no nākamā gada palielina līdz 620 eiro 2

  Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Darba likumā, kas nosaka minimālās algas palielināšanu no 500 līdz 620 eiro no 2023. gada 1. janvāra. Tāpat grozījumi nosaka minimālo algu palielināt līdz 700 eiro no 2024. gada 1. janvāra.

 • Nākamgad būtiski augs algas vairākiem politiskajiem amatiem 6

  Pērn pieņemtās atlīdzības reformas rezultātā 2023. gada valsts budžeta projektā, kurš vēl būs jāizskata jaunajai Saeimai, papildus aptuveni trīs miljoni eiro novirzīti algu celšanai politiskajiem amatiem, vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "de facto".

 • Pilsētā taupa elektrību 7

  Līdz ar straujo energoresursu cenu pieaugumu pilsētā ieviesti vairāki elektrības taupīšanas pasākumi. Pēc iespējām cenšas taupīt arī uzņēmēji.