Ekonomika

 • Pilsētā taupa elektrību 7

  Līdz ar straujo energoresursu cenu pieaugumu pilsētā ieviesti vairāki elektrības taupīšanas pasākumi. Pēc iespējām cenšas taupīt arī uzņēmēji.

 • “Ventspils reisa” piedāvājumu neizvēlas 14

  Autotransporta direkcija (ATD) noslēgusi konkursu par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu septiņās reģionālo autobusu maršrutu tīkla daļās, tajā skaitā arī Ventspils virzienā, tiesa neizvēloties Ventspils reisa piedāvājumu, bet uzņēmums šo lēmumu acīmredzot pārsūdzēs.

 • Palielina finansējumu 1.-4. klašu skolēnu brīvpusdienām 4

  30. augustā, valdība atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas priekšlikumu par finansējuma palielināšanu 1.-4. klašu skolēnu brīvpusdienām. Tādējādi no 1. septembra finansējums viena bērna ēdināšanai dienā sasniegs 2,15 eiro līdzšinējo 1,42 eiro vietā. Pusi no šīs summas sedz valsts, pusi - pašvaldība.

 • Saražots par 34% vairāk nekā pērn 4

  Lai arī šī gada otrajā ceturksnī apstrādes rūpniecības saražotā apjoms nedaudz atpalika no pirmā ceturkšņa rezultātiem, pirmā pusgada rezultāti pārsniedz pagājušajā gadā šajā pašā laika posmā iespēto.

 • Pensijas indeksēs ātrāk - no 1. augusta 3

  Lai pensionāriem kompensētu augošo inflāciju un energoresursu cenu paaugstināšanos, šogad pensijas indeksēs jau no 1. augusta, galīgajā lasījumā lēma Saeima.

 • FM: Turpmākajos mēnešos inflācija vēl turpinās augt 0

  Sagaidāms, ka turpmākajos mēnešos inflācija vēl turpinās augt, tāpēc Finanšu ministrija (FM) patlaban strādā pie makroekonomisko rādītāju prognožu atjaunošanas, kas tiks pabeigta augusta vidū, vēsta Finanšu ministrijas (FM) pārstāvji.

 • Būs iespējams atkārtoti pagarināt nodokļu samaksas termiņu līdz 5 gadiem 0

  No šī gada 1. augusta godprātīgiem nodokļu maksātājiem, kas nepārvaramas varas apstākļu dēļ saskaras ar finansiālām grūtībām, būs iespēja atkārtoti līdz pieciem gadiem pagarināt iepriekš VID piešķirtu un pašlaik spēkā esošu nodokļu samaksas termiņa pagarinājumu.

 • VNT apgrozījums pērn pieaudzis par 18,5% 0

  SIA ""Ventspils nafta" termināls" (VNT) apgrozījums pagājušajā gadā bija 35,605 miljoni eiro, kas ir par 18,5% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt kompānijas peļņa pieaugusi 3,7 reizes - līdz 8,996 miljoniem eiro, liecina informācija "Firmas.lv".

 • Atbalsta ieceri indeksēt pensijas agrāk 0

  Saeima konceptuāli atbalstīja likuma grozījumus, kas paredz pensijas šogad indeksēt par mēnesi agrāk – 1. septembrī, lai pensionāriem kompensētu augošo inflāciju un energoresursu cenu paaugstināšanos.