Kultūra un izklaide

 • Skolēnu dziesmu un deju svētkus pārcels uz 2021. gadu 0

  XII Latvija skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku rīcības komiteja un Dziesmu svētku padome šodien nolēma vasarā gaidāmos skolēnu dziesmu un deju svētkus pārcelt uz 2021. gadu, preses brīfingā informēja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

 • Arī Oskara laiva ceļā uz restaurāciju 0

  Saskaņā ar noslēgto līgumu par laivu restaurāciju, Piejūras muzejā turpinās darbs, lai pēc iespējas ātrāk un veiksmīgāk parūpētos par muzeja krājumā esošajām laivām. Šajā mēnesī no muzeja uz restaurāciju tiek pārvestas vairākas laivas, starp tām arī ''Oskara laiva''.

 • 1949. gada deportācijas upurus aicina pieminēt individuāli 1

  Trešdien, 25. martā, Latvijā atzīmē Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienu. Ierasti šajā dienā arī Ventspilī notiek piemiņas brīdis un koncerts Tilta dārzā, bet, ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojumus ārkārtas situācijas dēļ un rūpējoties par iedzīvotāju veselību, pasākums organizēts netiek.

 • Valsts atbalsts Ventspils muzeja darbam 0

  Ventspils muzejs pirmajā projektu konkursā saņēmis dāsnu Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu, kopumā muzeja projekti atbalstīti par 15 180 EUR.

 • Fotogrāfijas un latviešu uzvārdi Kurzemē, Zemgalē un Sēlijā 0

  Fotogrāfijas no Ventspils muzeja krājuma publicētas Latviešu valodas aģentūras izdotajā grāmatā ''Latviešu uzvārdi arhīvu materiālos. Kurzeme. Zemgale, Sēlija''. Grāmatas autori piedāvā ieskatu uzvārdu došanas labirintos, tos pētot no dažādiem aspektiem, un tikpat saistoša ir uzvārdu vārdnīca, kurā iespējams atrast arī savas dzimtas sākumu.

 • Aicina izmantot tiešsaistē pieejamos resursus 0

  Laikā, kad valstī noteiktā ārkārtējā stāvokļa dēļ bibliotēka ir slēgta apmeklētājiem, Ventspils bibliotēka aicina izmantot iespēju saņemt kvalitatīvu izglītojošo, informatīvo un izklaidējošo saturu tiešsaistē, neizejot no mājām.

 • Arī muzejs aizver durvis apmeklētājiem 1

  Saskaņā ar Ministru kabineta lēmumu par ārkārtas situāciju valstī Livonijas ordeņa pils, Piejūras brīvdabas muzejs, Amatu māja, Herberta Dorbes memoriālais muzejs apmeklētājiem būs slēgts līdz 14. aprīlim.

 • Kultūras centrs būs slēgts 0

  Sakarā ar vīrusa Covid-19 izplatības ierobežošanu, līdz 14. aprīlim slēgts būs gan Ventspils Kultūras centrs, gan tā kase.

 • Kultūras centrs atcēlis pasākumus un mēģinājumus 2

  Reaģējot uz vīrusa COVID-19 izplatīšanos Eiropā un Latvijā, kā arī atbilstoši Ministru kabineta pieņemtajam lēmumam par ārkārtas situācijas izsludināšanu visā Latvijas Republikas teritorijā, Ventspils Kultūras centrs ir atcēlis pasākumus un mēģinājumus.

 • Bibliotēka pārtrauc apmeklētāju apkalpošanu klātienē 4

  No pirmdienas, 16.marta, līdz 14. aprīlim apmeklētājiem ir slēgtas visas Ventspils bibliotēkas struktūrvienības - Galvenā, Bērnu, Pārventas, Gāliņciema, Augstskolas un Mūzikas bibliotēka un ārējais apkalpošanas punkts medicīnas bibliotēka Ventspils Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā.

 • Pasākumus atceļ arī «Kurzemes filharmonija» 0

  Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtas situāciju Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanai, SIA “Kurzemes filharmonija” informē, ka līdz 14. aprīlim koncertzālē Latvija un teātra namā Jūras vārti pasākumi nenotiks.

 • Radio par Ventspils bibliotēkas jubileju 0

  Piektdien plkst. 10 Super FM (94,5 FM) saviem klausītājiem piedāvās iknedēļas radioraidījumu, kas tapis sadarbībā ar Ventspils pilsētas pašvaldību.

 • Skolēnus pavasara brīvlaikā aicina uz bibliotēku 2

  Pavasara brīvlaikā, no 16. līdz 20. martam, Ventspils bibliotēka aicina skolēnus ciemos, lai kopīgi darbotos radošajās darbnīcās, skatītos multiplikācijas filmas, uzspēlētu galda spēles, kā arī palasītu kādu grāmatu vai žurnālu.

 • Skatāma Mākslas skolas audzēkņu izstāde 0

  Līdz 27. martam visi interesenti aicināti apmeklēt Teātra namu ''Jūras vārti'', kur Mazajā izstāžu zālē iespējams aplūkot Ventspils Mākslas skolas audzēkņu darbu izstādi ''Septiņi+divi''.