Kultūra un izklaide

 • Novadnieku stāsti «Pārventas atmiņu stāstos» 0

  Ceturtdien, 22. februārī plkst. 15 Pārventas bibliotēkā atkal pulcēsies stāstnieki. Šoreiz Pārventas stāstniekiem pievienosies un savos stāstos dalīsies arī Zlēku bibliotēkas dāmu klubiņš, kurš bibliotekāres Pārslas Božes vadībā darbojas vairāk nekā 20 gadus.

 • Notiks Latvijas amatierteātru iestudējumu skate 0

  Šo sestdien un svētdien, 24. un 25. februārī Ventspils Kultūras centrā norisināsies Latvijas amatierteātru iestudējumu skate “Gada izrāde 2017”, kurā piedalīsies Kurzemes reģiona amatierteātri no Talsu, Skrundas, Nīcas, Kuldīgas un Saldus novadiem.

 • Notiks mākslas terapijas radošā nodarbība 0

  Piektdien, 23. februārī plkst. 17 Galvenā bibliotēka aicina vecākus kopā ar bērniem piedalīties mākslas terapijas radošajā nodarbībā, kuru vadīs psiholoģe, sertificēta mākslas terapeite Jolanta Plaude.

 • Ēda pankūkas un priecājās 0

  Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā notika Masļeņicas svinēšana. Masļeņica ir slāvu tautu svētki un to atzīmē nedēļas garumā pirms Lielā gavēņa, tad arī atvadās no ziemas un sāk gaidīt pavasari.

 • Noskaidroti «No baroka līdz rokam» finālisti 0

  Jau vairākus gadus visā Latvijā notiek izglītības iestāžu vokāli instrumentālo ansambļu, instrumentālo kolektīvu un popgrupu festivāls-konkurss “No baroka līdz rokam”. Konkursa 1. kārta Ventspils pilsētā norisinājās 2. februārī, kad no 14 kolektīviem 2. kārtā izvirzīja 8 labākos.

 • Noskaidroti konkursa «Balsis 2018» 1. kārtas finālisti 1

  Jaunrades namā norisinājās vokālās mūzikas konkursa “Balsis 2018” 1. atlases kārta. Konkursam pieteicās pieci kolektīvi, kuri sacentās par iespēju startēt Kurzemes reģiona kārtā 1. martā Jaunrades namā.

 • «Jūras vārtos» atklās divas grafikas izstādes 1

  Otrdien, 20. februārī plkst. 18 teātra namā “Jūras vārti” tiks atklāta Ausmas Šmites personālizstāde “Es gribu atšķirties un būt kā visi citi” un Latvijas Mākslas akadēmijas Grafikas apakšnozares studentu kopizstāde “Plūsma”.

 • Rotaļuzvedums bērniem «Ziemas finišs» 1

  Šobrīd visi ļoti seko līdzi ziemas olimpiskajām spēlēm Korejā. Arī zaķi ir nolēmuši organizēt ziemas spēles ar atraktīvām un interesantām sporta disciplīnām: slēpošanu, vizināšanos ar ragaviņām, kerlingu, viņi spēlēs hokeju un tam visam pāri būs sacensību prieks!

 • Izrāde «Mīlestības neprāts» notiks 13. martā 0

  SIA “Kurzemes filharmonija” informē, ka Liepājas teātra izrāde “Mīlestības neprāts”, kas bija paredzēta 1. februārī, notiks 13. martā plkst. 19 teātra namā "Jūras vārti".

 • Latvijas bibliotēkās būs pieejams bezmaksas žurnāls «Simtgade» 1

  Latvijas valsts simtgades birojs sadarbībā ar interneta žurnālu "Satori.lv" izveidojis valsts svētkiem veltītu žurnālu "Simtgade", kas bez maksas būs pieejams ikvienā Latvijas bibliotēkā, informēja valsts simtgades biroja sabiedrisko attiecību speciāliste Linda Pastare.

 • Pārventas bibliotēkā atklās ilustrāciju izstādi 0

  Ceturtdien, 15. februārī plkst. 15.30 Pārventas bibliotēka aicina uz mākslinieces Elīnas Brasliņas ilustrāciju izstādes „Detektīvi un pankūkas” atklāšanu. Pēc izstādes atklāšanas bērniem notiks radošā darbnīca kopā ar mākslinieci.

 • Sākusies pieteikšanās tūrisma līdzfinansēšanas konkursam 0

  Ventspilī reģistrētie tūrisma un ar to saistīto pakalpojumu jomas uzņēmēji aicināti pieteikt dalību projektu līdzfinansēšanas konkursā, kurā būs iespējams saņemt no 300 līdz 5000 EUR līdzfinansējumu pakalpojumu kvalitātes uzlabošanai.

 • Speķa svētki apvieno un satuvina 0

  Šogad pirmais gadatirgus pilsētas tirgū sakrita ar otriem starptautiskiem Speķa svētkiem, kurus organizēja Ventspils ukraiņu biedrība Kobzarj. Gadatirgus apmeklētāji un svētku viesi varēja no sirds nobaudīt garšīgo speķi.

 • Pilī cīnījās par dāmu sirdīm 1

  Livonijas ordeņa pilī otro reizi vēsturē notika Ziemas turnīrs Sv. Valentīns, kurā piedalījās seno cīņu klubi un biedrības - Comturia Winda, Rodenpoys, Excertitus Rigensis, kas, kā jau Valentīna dienas turnīrā pieder, cīnījās par daiļo dāmu labvēlību jeb Mīlas pils ieņemšanu.