Kultūra un izklaide

 • Sajūtu sprādziens Jāņa Šneidera gleznās 0

  Neskatoties uz Latvijā un pasaulē notiekošo, teātra nams Jūras vārti turpina priecēt ar izstādēm. Nupat atklāta jaunā mākslinieka Jāņa Šneidera personālizstāde A – mākslas darbi par sevis meklējumiem un atrašanu, par bruģi un izlaušanos, par ļaušanos būt, par fizisku un garīgu spēku.

 • Tiešraidē notiks ērģelnieka Džeimsa Makvinija koncerts 4

  Svētdien, 6. decembrī, plkst. 19.00 Ventspilī, koncertzālē ''Latvija'' gaidāms īpašs notikums - koncertā bez skatītājiem uzstāsies izcilais britu ērģelnieks Džeimss Makvinijs (James McVinnie), pirmatskaņojot komponista Niko Mjūlija (Nico Muhly) tieši šim koncertam radītos skaņdarbus no ''Dzimšanas cikla''.

 • Noslēdzies konkurss «Kurzemes prozas lasījumi 2020» 0

  Starptautiskajā Rakstnieku un tulkotāju māja sadarbībā ar Ventspils bibliotēku jau vienpadsmito reizi rīkoja ''Kurzemes prozas lasījumus''. Šogad, ņemot vērā valstī noteiktos stingros aizliegumus, tika labots konkursa nolikums un pirmo reizi darbu lasījumi notika attālināti, tos iesūtot video formātā. 

 • Muzeja nonācis 20.gs. 50. gadu sadzīves liecinieks 5

  Kombinēto radio un TV ierīci "Беларусь-5" (Baltkrievija) sāka ražot 1959. gada beigās Minskas radiorūpnīcā, Baltkrievijā. ''Teleradiolas'' gabarīti bija 56 x 54,5 x 53,5 cm, bet svars - 40 kg. Kombinētā brīnuma cena veikalā 1961. gadā bija 384 rubļi 85 kapeikas (pēc naudas reformas), bet vidējā alga 81 rublis 30 kapeikas.

 • Kultūras ministrija atbalsta vērtīgo grāmatu iepirkumu 1

  Pateicoties Latvijas Republikas Kultūras ministrijas atbalstītajam vērtīgo grāmatu iepirkumam Latvijas publiskajām bibliotēkām, arī Ventspils reģiona bibliotēkas saņēmušas 232 nosaukumu grāmatas 789 eksemplāros.

 • Radio par muzeja aktualitātēm 0

  Ceturtdien plkst. 10 Super FM (94,5 FM) saviem klausītājiem piedāvā iknedēļas radioraidījumu, kas tapis sadarbībā ar Ventspils pilsētas pašvaldību.

 • Muzejs aicina svētkos apskatīt izstādes 0

  Livonijas ordeņa pils Valsts svētkos, 18. novembrī aicina apskatīt trīs jaunas izstādes: par japāņu laku - ''Nolakotā pasaule'', par Kurzemes piekrastē izskalotā sarkankoka mākslinieciskajām pārvērtībām - ''Brazilvuds'' un apjomīgo Ventspils muzeja krājuma izstādi par 20.gs. sākuma vasarnieku dzīvi Ventspilī - ''Vasarnīcu iela''.

 • Nenotiek koncerti un izrādes 0

  SIA Kurzemes filharmonija informē, ka saistībā ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju koncertzālē Latvija un teātra namā Jūras vārti nenotiks visi publiskie kultūras pasākumi – koncerti un izrādes –, kuru norise bija plānota līdz 6. decembrim.

 • Atcelti Kultūras centra pasākumi 0

  Reaģējot uz valstī noteiktajiem ierobežojumiem un rūpējoties par iedzīvotāju veselību un drošību, tiek atcelti no 9. novembra līdz 6. decembrim paredzētie Ventspils Kultūras centra pasākumi.

 • Zināmi Ventspils 2020. gada Fotoattēlu konkursa laureāti 0

  Noslēdzies Ventspils 2020. gada fotokonkurss un noskaidroti labāko fotogrāfiju autori gan Reklāmas, gan Mākslas fotogrāfiju kategorijās. Fotokonkurss norisinās jau 17. gadu, šogad 369 fotoattēlus konkursam kopumā iesniedza 27 autori, savukārt izstādē piedalās 16 autoru 40 labākie darbi.

 • Bibliotēka turpina lasītāju apkalpošanu 1

  Valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā no 9. novembra līdz 6. decembrim Ventspils bibliotēka, tāpat kā līdz šim, turpina lasītāju apkalpošanu klātienē.