Kultūra un izklaide

 • Atkal skanēs Tatjanas diena 4

  Pēc diviem gadiem Ventspilī atkal atgriežas starptautiskais bardu salidojums Tatjanas diena. Ņemot vērā pašreizējo epidemioloģisko situāciju, šogad notiks tikai viens pasākums ar bardu līdzdalību – noslēguma koncerts koncertzālē Latvija ar ierobežotu apmeklētāju skaitu.

 • Ventspils muzejs lepojas 0

  Latvijas Zinātņu akadēmija kā ievērojamu sasniegumu 2021. gada teorētiskajās zinātnē izcēlusi izdevniecības ''Zinātne'' izdevumu, kas veltīts Latvijas arheoloģijai – ''Latvijas arheoloģijas rokasgrāmata''. Tas ir kolektīvs Latvijas arheologu darbs, kas atspoguļo šīs interesantās vēstures zinātnes stāvokli un izmaiņas pēdējo 20-30 gadu laikā.

 • Galvenajā bibliotēkā skatāma Jurim Kronbergam veltīta izstāde 0

  Ventspils Galvenās bibliotēkas 2. stāvā skatāma dzejniekam Jurim Kronbergam (1946- 2020) veltīta izstāde ''tur un te | där orch här''. Izstādes koncepta autore Elīna Kokarēviča, stāstot par izstādi, saka, ka tā ir kā drupatiņas, kuras salasot, rodas iespaids par dzejnieku un viņa aktivitātēm.

 • Ventspils gidiem jaunas apliecības 0

  Veiksmīgi noslēdzies Ventspils pilsētas domes organizētais gidu semināru cikls. Pagājušajā gadā semināram kopumā pieteicās 55 gidi, no tiem 17 gidu apliecības saņēmuši pirmo reizi, bet 38 esošie gidi atsvaidzinājuši savas zināšanas.

 • Jaunais – divdesmitais gads Livonijas ordeņa pilī 0

  2002. gada janvāra sākumā Livonijas ordeņa pilī darbu sāka Ventspils muzeja darbinieki. Lai arī ekspozīcija Livonijas ordeņa pilī tika atklāta 2001. gada septembra sākumā pēc restaurācijas darbu pirmās kārtas pabeigšanas, tomēr darbinieki tieši pils mūros – Jāņa ielā 17 sāk strādāt 2002. gada janvārī.

 • Muzeja krājumā nonācis īpašs karogs 0

  Piejūras brīvdabas muzeja ekspozīcijā kopš 2009. gada atrodas 19.gs. dzīvojamā ēka Smiltnieki, kas tika pārvietota no Pārventas Tārgales ielas uz muzeju, tagad muzeja rokās nonācis arī Smiltnieku mājas karogs.

 • Aicina uz «Pasaku taku» 0

  Sestdien, 1. janvārī ventspilnieku iemīļotajā parkā Bērnu pilsētiņa no plkst. 16.30 līdz 19.30 būs iespēja doties svētku pastaigā pa ''Pasaku taku'', kurā varēs aplūkot dažādu pasaku tēlu rosīšanos un ieraudzīt pa kādam gaismas brīnumam.

 • Divām bibliotēkām jaunas vadītājas 0

  Ventspils bibliotēkas struktūrvienībās – Pārventas bibliotēkā un Ventspils Augstskolas bibliotēkā – šogad darbu uzsāka jaunas vadītājas – Solvita Štekerhofa un Laura Janvare.

 • Gadu mijā pilsētas centrs skanēs un mirdzēs 12

  Vecgada vakarā, 31. decembrī vairāku stundu garumā Lielajā laukumā uz ekrāna būs skatāmi šī gada spilgtākie un muzikālākie notikumi pilsētā. Kā ierasts, Jaunais gads iestāsies pēc Ventspils laika – plkst. 00.33.44.