Kultūra un izklaide

 • Rokdarbu izstāde un meistarklase Galvenajā bibliotēkā 0

  Pirmdien, 20. janvārī, plkst.12 Galvenajā bibliotēkā atklās amatu meistares, Ventspils rokdarbu kopas ''Spārni'' dalībnieces Solvitas Zarupskas un rokdarbnieces Martas Indrānes rokdarbu izstādi "Rozes un pērlītes", kas tiek rīkota ciklā ''Es radu''.

 • Koncertzālē «Latvija» pirmo reizi skanēs autoru - izpildītāju dziesmas 0

  XVIII Starptautiskā bardu saieta ''Tatjanas diena'' ietvaros notiks divi koncerti, kuros uzstāsies autori - izpildītāji no Ventspils, Rīgas, Maskavas, Minskas, Pleskavas, Sankt-Pēterburgas, Samaras, Varšavas, Kijevas, Hamburgas, Pērnavas, Rovnas, Viļņas, Gomeļas un Erevānas.

 • Pilī atklās mežģīņu noslēpumu 0

  Ceturtdien, 16. janvārī plkst.15 Livonijas ordeņa pilī atklās izstādi ''Mežģīņu šarms un noslēpumi'', kas iepazīstina ar smalki darināto Francijas un Eiropas mežģīņu vēsturi.

 • Notiks kamermūzikas koncerts «Ziemas mozaīka» 1

  15. janvārī plkst. 19 koncertzālē ''Latvija'' notiks kamermūzikas koncerts ''Ziemas mozaīka'', ko sniegs Emīla Dārziņa mūzikas skolas audzēkņi. Koncerts ir viens no Dārziņskolas jubilejas sezonas notikumiem, un tajā uzstāsies dažādas vecuma jaunie mūziķi.

 • Atzīmēs slāvu gadskārtas svētkus «Svjatki» 2

  Līdz 18. janvārim ar svētku koncertiem Ventspilī tiks atzīmēti slāvu gadskārtas svētki ''Svjatki'', kuri tiek atzīmēti divpadsmit dienas no pareizticīgajiem Ziemassvētkiem. Šie svētki ietver gan kristīgās, gan arī senās slāvu tradīcijas.

 • Būs skatāma Mākslas skolas audzēkņu darbu izstāde 0

  9. janvārī, plkst. 16 Pārventas bibliotēkā tiks atklāta Ventspils Mākslas skolas audzēkņu izstāde ''Dziesma''. Izstādes atklāšanas laikā interesenti varēs ne tikai aplūkot izstādi, bet arī tikties ar darbu autoriem un baudīt Ventspils Mūzikas vidusskolas audzēkņu izpildītos skaņdarbus.

 • Bibliotēkā apskatāma foto izstāde «Neērtie bērni» 1

  Galvenajā bibliotēkā skatāma jelgavnieces, ģimenes un svētku fotogrāfes Aritas Strodes-Kļaviņas foto izstāde ''Neērtie bērni'', kurā apskatāmas 15 ģimeņu fotogrāfijas, kurās aug bērni ar īpašām vajadzībām.

 • Iepazīstinās ar grieķu mūziku 0

  Ceturtdien, 16. janvārī, plkst. 17 Ventspils Jauniešu māja sadarbībā ar Mūzikas bibliotēku aicina uz ceturto pasākumu mūzikas un sarunu pasākumu ciklā ''Jaunās mājas - Latvija''.

 • Teicieni kā kulaks uz acs 0

  Filologam Uldim Grīnbergam ventiņu teicienu talkā izdevies savākt vairāk nekā tūkstoti teicienu, kas raksturīgi mūsu puses ļaužu runā.