Tēma: Jūra

 • Slēdz Gaujas, Ķikana, Irbes un Lūžņas grīvas 0

  Lai atjaunotu kādreizējo mazo zīriņu Sternula albifrons populāciju, Dabas aizsardzības pārvalde līdz 31. jūlijam apmeklētājiem slēdz četras grīvas - Gaujas, Ķikana, Irbes un Lūžņas. Noteiktās grīvas ir norobežotas, turpat izvietotas informatīvas zīmes un stendi.

 • Brīvostas teritorija attīrīta no vēsturiskā naftas piesārņojuma 0

  Ir noslēgušies vides attīrīšanas un tālāka piesārņojuma novēršanas darbi Ventspils brīvostas pārvaldes vadītajā vides sanācijas projektā, kas ilga trīs gadus un izmaksāja vairāk nekā piecus miljonus eiro. Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētajā, aizvadīto gadu vērienīgākajā vides attīrīšanas projektā reģionā visi plānotie rezultāti ir sasniegti.

 • Liedagā sastapts pirmais roņu mazulis 3

  Kurzemes piekrastē pie Ovišiem nedēļas nogalē sastapts šogad pirmais roņu mazulis. Tas bija veselīgs un tam palīdzība nebija nepieciešama. Lai ronēnus saudzētu, Dabas aizsardzības pārvalde aicina roņiem netuvoties un sargāt tos no suņu uzbrukumiem.

 • No kravas kuģa evakuēts cilvēks 0

  Jūras spēki svētdien Baltijas jūrā no kravas kuģa evakuējuši sasirgušu cilvēku, informē Jūras spēki.

 • Pludmalē izskalots naftas produktu piesārņojums 1

  Aizvadītajā piektdienā piekrastē no Pāvilostas līdz pat Ventspilij konstatēts naftas produktu piesārņojums, iknedēļas preses konferencē informēja Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Aigo Gūtmanis.

 • Izdevies palielināt Latvijas kvotu reņģu un brētliņu nozvejai 0

  Latvijai reņģu nozvejas kvota Baltijas jūrā nākamgad samazināsies par 43% nevis 60%, arī brētliņu nozvejas kvotai panākts būtiski mazāks samazinājums, nosakot to 10% nevis 23% apmērā, informē Zemkopības ministrijā (ZM).

 • ''Mana Jūra'' izziņo 2023. gada rezultātus 0

  Kampaņas ''Mana jūra'' Zaļā ekspedīcija ir noslēgusies un ir apkopoti 2023. gada jūru piesārņojošo atkritumu vasaras monitoringu rezultāti. 30 dienu ilgajā un 500 kilometru garajā piekrastes ekspedīcijā ar vairāk nekā 400 dienas posmu dalībnieku palīdzību tika veikti 44 atkritumu monitoringi. Latvijas piekraste kļuva par 16 481 atkritumu vienībām tīrāka.

 • Baltijas jūras ekosistēma nav apdraudēta 1

  No Liepājas attīrīšanas iekārtām jūrā nonākušais notekūdeņu apjoms nav radījis paliekošu ietekmi uz Baltijas jūras ekosistēmu, tādējādi nav pamata noteikt ierobežojumus jūras zvejai, informē Valsts vides dienesta (VVD) sabiedrisko attiecību vadītāja Aija Jalinska.

 • Par drošu peldi jūrā informē karogi 0

  Kā ziņo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, nedēļas laikā Latvijā no ūdenstilpēm izcelti 11 bojāgājušie, četri no tiem, iespējams, iekļuva spēcīgās zemūdens straumēs, kas nav raksturīgas Baltijas jūrai un Rīgas jūras līča piekrastei, taču noteiktos apstākļos šīs straumes var izveidoties.

 • Zaļā ekspedīcija vērsīs uzmanību jūras piesārņojumu problemātikai 0

  No 12. jūlija līdz 10. augustam šogad atkal norisināsies kampaņas “Mana jūra” ietvaros organizētā Zaļā ekspedīcija, kuras laikā ekspedīcijas komanda kopā ar gadu laikā iegūtiem domubiedriem un jauniem interesentiem mēneša laikā mēros visu Latvijas piekrasti.

 • Atklās izstādi ''Baltijas dziļjūra'' 0

  Galvenajā bibliotēkā 2. martā, plkst. 12 notiks ceļojošā fotoizstādes ''Baltijas dziļjūra'' atklāšanas pasākums. Krāsainās zemūdens pasaules iepazīšanai, LIFE REEF projektā  ir izveidota ceļojoša fotoizstāde ''Baltijas dziļjūra''. Fotoizstāde piedāvā aplūkot Baltijas jūras dzīļu krāšņumu, tās augus un dzīvniekus.

 • Noslēgts līgums par vēsturiskā naftas piesārņojuma likvidēšanu 2

  Ventspils brīvostas pārvalde noslēgusi līgumu ar AS "VentEko" par piesārņotās teritorijas sanācijas darbu veikšanu – naftas produktu peldošā slāņa samazināšanu un barjeras sistēmas uzstādīšanu, lai nodrošinātu piesārņojuma migrācijas pārtraukšanu uz Baltijas jūru un tās piekrasti.