Tēma: Jūra

 • Atklās izstādi ''Baltijas dziļjūra'' 0

  Galvenajā bibliotēkā 2. martā, plkst. 12 notiks ceļojošā fotoizstādes ''Baltijas dziļjūra'' atklāšanas pasākums. Krāsainās zemūdens pasaules iepazīšanai, LIFE REEF projektā  ir izveidota ceļojoša fotoizstāde ''Baltijas dziļjūra''. Fotoizstāde piedāvā aplūkot Baltijas jūras dzīļu krāšņumu, tās augus un dzīvniekus.

 • Noslēgts līgums par vēsturiskā naftas piesārņojuma likvidēšanu 2

  Ventspils brīvostas pārvalde noslēgusi līgumu ar AS "VentEko" par piesārņotās teritorijas sanācijas darbu veikšanu – naftas produktu peldošā slāņa samazināšanu un barjeras sistēmas uzstādīšanu, lai nodrošinātu piesārņojuma migrācijas pārtraukšanu uz Baltijas jūru un tās piekrasti.

 • Jūrā tiks palaists ronēns 3

  Piektdien, 2. decembrī, plkst. 12 no Ventspils Zilā karoga pludmales krasta, pie 6. ieejas laipas, Baltijas jūrā tiks palaists pavasarī izglābtais un Rīgas zoodārzā izaugušais pelēkais ronis Arnolds, informē Ventspils Komunālā pārvalde.

 • Avarējušās lidmašīnas pilots ziņojis par gaisa spiediena zudumu 0

  Vācijas Federālais aviokatastrofu izmeklēšanas birojs otrdien publicējis starpziņojumu par vācu uzņēmējam Karlam Pēteram Grīzemanam piederošās privātā pasažieru lidmašīnas avāriju, kas 4. septembrī notika virs Baltijas jūras netālu no Ventspils.

 • Dabas liegumā ''Užava'' notiek pelēko kāpu atjaunošanas darbi 3

  Dabas liegumā ''Užava'' šogad uzsāks mežizstrādes darbus ar mērķi atjaunot vienu no Ziemeļkurzemes atklātās jūras piekrastes lielākajām bagātībām – pelēkās kāpas, kas ir rets un aizsargājams piejūras kāpu biotops. Pelēko kāpu atjaunošana šogad notiek arī dabas liegumā ''Ovīši'', kur mežizstrādes darbi jau gandrīz noslēgušies.

 • Jūras parku plāno mūsu piekrastē 0

  Ventspils novadā, iespējams, būs ne tikai pirmais vēja parks mežā, bet arī pirmais vēja parks jūrā. Tas plānots starp Pāvilostu un Užavu.

 • NATO piloti novērtē situāciju bez sakariem palikušajā lidmašīnā (VIDEO) 4

  Svētdienas vakarā netālu no Ventspils jūrā noticis aviācijas negadījums, avarējusi Austrijā reģistrēta privātā pasažieru lidmašīna. Ventas Balss rīcībā nonāca video, kur redzams, kā viena no NATO lidmašīnām pavada Cessna lidmašīnu īsi pirms tās iekrišanas Baltijas jūrā.

 • Lidmašīnas katastrofas vietā sāks meklēšanas darbus ar zemūdens droniem 1

  Jūras spēki otrdien sāks meklēšanas darbus ar zemūdens droniem vietā, kur svētdien Baltijas jūrā avarēja lidmašīna. Svētdienas vakarā netālu no Ventspils jūrā avarējusi Austrijā reģistrēta privātā pasažieru lidmašīna. Glābējiem līdz pirmdienas vakaram izdevies atrast kopumā 11 lidmašīnas fragmentus.

 • Lemj, kura valsts izmeklēs lidmašīnas avāriju 0

  Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas birojs sazinās ar kolēģiem Spānijā un Austrijā, lai vienotos, kura valsts veiks izmeklēšanu par Baltijas jūrā avarējušo lidmašīnu.

 • Pie Ventspils avarējusi lidmašīna, cilvēki vēl nav atrasti 3

  Svētdienas vakarā netālu no Ventspils jūrā noticis aviācijas negadījums, apstiprināja Civilās aviācijas aģentūra (CAA). Saskaņā ar vietnes "Flightradar" informāciju Baltijas jūrā netālu no Ventspils avarējusi Austrijā reģistrēta privātā pasažieru lidmašīna.

 • Svinēs Jūras svētkus 2

  9. jūlijā Ventspilī svinēs Jūras svētkus! Galvenie notikumi ar bagātīgu programmu ''Jūra. Mīlestība. Spēle'' atgriezīsies Ostas ielas promenādē. Svētku sajūtu ikviens varēs rast kā dienas programmā – satiekot Neptūnu, vērojot kuģu parādi, klausoties visdažādākos koncertus, tā arī vakara daļā – baudot Latvijā zināmu mūziķu priekšnesumus un griežoties dejās svētku ballē.