Izglītība

 • Pasniegtas Izglītības inovācijas balvas 0

  Mācību gada noslēgumā Ventspils pašvaldība turpina tradīciju un pateicas skolēniem un skolotājiem par augstiem sasniegumiem valsts un reģionālajās mācību priekšmetu olimpiādēs, zinātniski pētniecisko darbu izstrādē, kā arī konkursos, skatēs un sporta sacensībās.

 • Atzīmēs VIZIUM 1. jubileju 0

  Paskrējis pirmais gads, kopš durvis saviem apmeklētājiem vēris Ventspils zinātnes centrs VIZIUM, priecējot un iepazīstinot ar zinātni un tehnoloģiju pasauli. Zinātnes centrā regulāri tiek piedāvātas jaunas radošo darbnīcu un zinātnes šovu tēmas, lai visiem zinātnes centra apmeklētājiem būtu pieejams pēc iespējas daudzveidīgāks aktivitāšu klāsts.

 • Ventspils Digitālais centrs aicina apgūt animēta video veidošanu ar bezmaksas rīkiem 0

  Ventspils Digitālais centrs aicina piedalīties tiešsaistes apmācībās un apgūt prasmes darbam ar bezmaksas rīkiem Stop Motion Studio un Canva.com. Apgūtās zināšanas būs noderīgas ikvienam interesentam, kurš vēlas radošā veidā izveidot animētus video, kā arī papildināt savus darbus ar dažādiem efektiem, tekstu, balss un skaņas ierakstiem.

 • Aicina tiešsaistē apgūt video veidošanu ar “DaVinci Resolve” 0

  Video ir viens no efektīvākajiem veidiem, kā uzskatāmi un radoši pasniegt informāciju gan izglītības procesā, gan darba vajadzībām, kā arī atspoguļojot svarīgus un skaistus ikdienas mirkļus - ne velti video ir viens no populārākajiem formātiem sociālajos tīklos! Tādēļ Ventspils Digitālais centrs aicina ikvienu interesentu pieteikties kursiem un tiešsaistē apgūt bezmaksas video veidošanas programmu “DaVinci Resolve”.

 • Noslēdzies Ventspils Digitālā centra Tehnoloģiju nodarbību mācību gads 0

  Pirmdien, 22. maijā, ar Teicamnieku pasākumu noslēdzies Ventspils Digitālā centra Tehnoloģiju nodarbību 2022./2023. mācību gads, svinīgi sveicot cītīgākos un aktīvākos pulciņu dalībniekus. Pavisam tika sumināti 123 skolēni, kuri saņēma Teicamnieku apliecības, kā arī dāvaniņu un saldu pārsteigumu.

 • Ar vieslekciju uzstāsies ESTCube programmas vadītājs un VeA absolvents 0

  25. maijā, plkst.13.00 Ventspils Augstskolā (VeA), D104 auditorijā ar vieslekciju par tēmu “Elektriskā bura un nano kosmosa kuģi: nākotnes izaicinājumi jaunu kosmisko dzinējsistēmu demonstrācijā” uzstāsies ESTCube programmas vadītājs un VeA Informācijas tehnoloģiju fakultātes absolvents Andris Slavinskis.

 • Bērnus iepazīstinās ar stīgu instrumentiem 0

  Sestdien, 27. maijā, plkst. 13.00 Mūzikas bibliotēkā notiks tematiskā nodarbība pirmsskolas vecuma bērniem “Mūzikas stunda ģimenei”. Kopā ar Nošu feju un Ventspils mūzikas skolas audzēkņiem un pedagogiem bērni tiks iepazīstināti ar stīgu instrumentiem.

 • Novērtē brīvdabas pedagoģijas priekšrocības 0

  Trešdien, 17. maijā, Ventspils Piejūras brīvdabas muzejā noticis plašs un aktīvs pasākums “Brīvdabas meistarklašu labirints”, kura laikā apkopots Ventspils pirmsskolās paveiktais brīvdabas pedagoģijas jomā, vienlaikus daloties pieredzē par bērniem aizraujošu aktivitāšu organizēšanu dabā.

 • VIZIUM aicina pieteikties vasaras dienas nometnē ''TehnoEko 2023'' 0

  Lai bagātinātu vasaru ar neaizmirstamiem piedzīvojumiem, jauniem draugiem un vērtīgām zināšanām, Ventspils zinātnes centrs VIZIUM aicina visus zinātkāros 1. - 6. klašu skolēnus piedalīties vasaras dienas nometnē ''TehnoEko 2023'', kurā ne tikai tiks piedāvātas dažādas radošas un izzinošas aktivitātes, bet arī kopā ar nometnes dalībniekiem svinēta VIZIUM 1. gada jubileja!

 • Pļavas skolai nosēdušies pamati 0

  Kopš šī mācību gada otrā semestra Ventspils 1. pamatskolas ikdiena rit nestandarta apstākļos. Nosēdušos pamatu dēļ skolēni un pedagogi uz laiku nevar izmantot skolas kompleksa vidējo daļu, kas savieno abus mācību korpusus.

 • Jaunieši gūst pieredzi uzņēmējdarbības jomā 0

  Ik gadu vispārizglītojošajās skolās jauniešiem ir iespēja gūt uzņēmējdarbības pieredzi, iesaistoties dažādās aktivitātēs. Jau vairākus gadus Ventspils pilsētas pašvaldībā uzņēmējdarbības izglītība tiek realizēta sadarbībā ar sabiedriskā labuma organizāciju un praktiskās biznesa izglītības ekspertu Latvijas skolās – Junior Achievement Latvia.

 • Sākusies eksāmenu sesija vidusskolēniem 0

  Šodien ar valsts pārbaudījumu latviešu valodā optimālajā līmenī un latviešu valodā un literatūrā augstākajā līmenī vidusskolas skolēniem sākas eksāmenu sesija.