Izglītība

 • Aicina uzņēmumus organizēt digitālās pilnveides kursus saviem darbiniekiem 0

  Ventspils Digitālais centrs piedāvā plašu neformālās izglītības kursu klāstu uzņēmumiem, iestādēm un organizācijām, kas palīdzēs uzlabot darbinieku digitālās prasmes un darba efektivitāti. Kursi ir pielāgoti dažādiem sagatavotības līmeņiem, sniedzot iespēju apgūt pašus pamatus vai pilnveidot esošās zināšanas. Apmācības iespējams organizēt gan attālināti, gan klātienē.

 • Pasniegs Inovācijas fonda balvas 0

  Lai godinātu 90 skolēnus, kuri aizvadītajā mācību gadā guvuši panākumus starptautiska, valsts un reģionālajās mācību priekšmetu olimpiādēs, konkursos, zinātniski pētniecisko darbu izstrādē un sacensībās, kā arī pateiktos 66 pedagogiem, kuri ieguldījuši darbu skolēnu sagatavošanā, pirmdien, 27. maijā, Jaunrades namā tiks pasniegtas Izglītības inovācijas balvas.

 • Ar dažādiem paņēmieniem cenšas ieinteresēt lasīt 1

  Kā ieinteresēt bērnus un jauniešus lasīt? Par šo jautājumu droši vien regulāri aizdomājas ne vien skolotāji, bet arī bērnu vecāki. Ventspils 6. vidusskolas skolotājas dalās pieredzē par izmēģinātām metodēm, kas vieš cerību, ka jaunieši turpmāk lasīs biežāk.

 • Tehnikuma audzēknes izcīna zelta medaļas 0

  11. maijā Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) organizētajā nacionālajā jauno profesionāļu meistarības konkursā SkillsLatvia 2024 noskaidroti godalgoto vietu ieguvēji un labākie jaunie talanti 20 prasmju konkursos. Ventspils tehnikuma audzēknes Avigeja Doronina un Mona Gabriela Gorsvāne konkursā izcīnījušas zelta medaļas.

 • Vidusskolēniem sākas centralizēto eksāmenu sesija 0

  Ar vidusskolas augstākā līmeņa eksāmenu sociālajās zinībās šodien sāksies valsts pārbaudes darbu sesija. Vidusskolēni šonedēļ, 15. maijā, kārtos arī latviešu valodas optimālā līmeņa eksāmenu un latviešu valodas un literatūras augstākā līmeņa eksāmenu, kā arī kultūras un mākslas augstākā līmeņa eksāmenu 17. maijā.

 • Skolēni krievu valodu varēs nemācīties 6

  Skolēni varēs atteikties no krievu valodas kā otrās svešvalodas apguves, paredz ceturtdien, 9. maijā, Saeimā galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Izglītības likumā. Ja skolēns atteiksies no krievu valodas apguves līdz 21. jūnijam, tad citu svešvalodu varēs apgūt jau no jaunā mācību gada.

 • Digitālais centrs aicina uz meistarklasi ''Fotografēšana pilsētvidē'' 0

  Kā skaisti iemūžināt ceļojumus, atpūtu pie dabas vai pilsētvidi savam privātajam arhīvam, izmantojot mobilo telefonu vai fotokameru?  Atbildes uz šiem jautājumiem ikviens interesents varēs rast meistarklasēs “Fotografēšana pilsētvidē”, kur būs iespēja iegūt gan teorētiskas, gan praktiskas zināšanas fotoattēlu uzņemšanā brīvā dabā.

 • Panākumi Latvijas skolēnu mācību uzņēmumu finālā 0

  Latvijas lielākā izglītības organizācija “Junior Achievement Latvia” un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar “Swedbank” 29. - 30.aprīlī Jūrmalā organizēja jau par tradīciju kļuvušo ikgadējo pasākumu jaunajiem uzņēmējiem - Latvijas skolēnu mācību uzņēmumu finālu.

 • VIZIUM aicina iepazīt Visumu kopā ar Lego Space 0

  Kurš zina, kas slēpjas nebeidzamajā un tumšajā Visumā? Ir veids, kā to noskaidrot! Ventspils zinātnes centrs VIZIUM sadarbībā ar LEGO® aicina jauniešus un ģimenes ar bērniem uz aizraujošām un izglītojošām nodarbībām “Iepazīsti Visumu ar Lego Space”, kur, darbojoties ar jauno LEGO® Space kolekciju, būs iespēja uzzināt daudz interesantu faktu par kosmosu.

 • Maijs zinātnes centra VIZIUM darbnīcās būs “Sajūtu mēnesis” 0

  Maijā Ventspils zinātnes centra VIZIUM radošajās darbnīcās ikvienam interesentam būs iespēja izzināt taustes, redzes, dzirdes un ožas saikni ar apkārtējo pasauli. Radoši darbojoties, tiks sajusta pasaules smaržu dažādība, izprasta skaņas izplatīšanās, veidota optiskā ilūzija, pārbaudīts lietu trauslums, iegrimstot neaizmirstamā sajūtu piedzīvojumā.

 • Intervija ar Lieni Reseli. Augstskolā ir gaiša, uz izaugsmi vērsta vide 0

  Ventspils Augstskolas bakalaura, maģistra un doktora līmeņa studente un absolvente, sekretāre Ekonomikas un pārvaldības fakultātē, vēlāk – mācību daļas vadītāja, projektu vadītāja Ventspils Starptautiskajā radioastronomijas centrā un Ekonomikas un pārvaldības fakultātes dekāne – tā līdz šim vijies Lienes Reseles ceļš, kas jau kopš laika gala ir apzināta un mērķtiecīga izvēle.

 • Apglezno putnu būrīšus 0

  Ventspils Mākslas skola sadarbībā ar Vides uzraudzības nodaļu un Izglītības pārvaldi 2023./2024. mācību gada 2. pusgadā organizēja vides izglītības vizuālās mākslas konkursu “Latvijas apdraudētie un aizsargājamie putni”, kur piedalīties tika aicināti Ventspils vispārizglītojošo skolu, profesionālās ievirzes un interešu izglītības iestāžu izglītojamie un pedagogi.

 • Piedāvā tālmācības kursu ''Vizuālo materiālu veidošana vietnē Canva.com'' 0

  Ventspils Digitālais centrs piedāvā ikvienam interesentam ērtā veidā apgūt vietnes Canva.com izmantošanu. Canva ir viens no populārākajiem tiešsaistes rīkiem dažādu vizuālo materiālu izveidei, piedāvājot jau gatavas veidnes plakātiem, prezentācijām, ielūgumiem, plānotājiem, sociālo tīklu vizuāļiem, padarot dizainu izveidi vienkāršu arī lietotājiem bez pieredzes un priekšzināšanām.