Izglītība

 • Jaunās pianistes apžilbina žūriju 0

  Dalība 8. Rīgas starptautiskajā jauno pianistu konkursā Ventspils Centra sākumskolas pārstāvēm vainagojusies ar vairākām godalgotām vietām.

 • Darbnīcas un ekskursijas piesaista skolēnus 1

  Lielu interesi nemainīgi raisa interaktīvie pasākumi, ko ik gadu organizē pašvaldības uzņēmums SIA Ventspils siltums, – tehniski radošās darbnīcas un ekskursijas pilsētas katlumājā. Tādu pasākumu mērķauditorija ir skolēni, kuri nākotnē paši būs uzņēmuma klienti.

 • Pārventas pamatskola guva pieredzi starptautiskā projektā 0

  Noslēdzies divu gadu ilgs Erasmus+ programmas KA2 Stratēģiskās partnerības skolu projekts Euromosaica, kuru kopā īstenoja astoņas skolas no septiņām valstīm, tajā skaitā Ventspils Pārventas pamatskola.

 • Plāno ieviest obligātu pielikumu pamatizglītības diplomam 1

  Pamatizglītības diplomam būs obligāts pielikums, kurā tiks norādīta skolēna iesaiste neformālajā un interešu izglītībā, kā arī brīvprātīgajā darbā, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē norādīja izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.

 • Skolēni Karjeras nedēļā domā par nākotni 0

  Līdz 18. oktobrim Ventspils skolēni piedalās dažādos karjeras tēmai veltītos pasākumos. Lai arī karjeras izvēles atbalsts skolēniem tiek sniegts visa mācību gada garumā, Karjeras nedēļa ikgadēji pastiprināti pievērš uzmanību šai tēmai un iesaista plašāku cilvēku un organizāciju loku.

 • Skolotājiem atkal jācīnās par algām 5

  Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) uzsākusi cīņu, lai skolotāji no nākamā gada septembra saņemtu iepriekš solīto algu pielikumu.

 • Palīdz skolotājiem profesionāli augt 1

  Ventspils Izglītības pārvaldes paspārnē jau piekto gadu darbojas Metodiskais dienests, kas sniedz atbalstu pedagogiem viņu profesionālajā izaugsmē.

 • Atsākas atbalsta programma jaunajiem skolotājiem 0

  Ventspils Izglītības pārvaldes Metodiskais dienests turpina jauno skolotāju mācību un atbalsta programmu, kurā iesaistījušies kopumā 34 skolotāji no visām Ventspils skolām. Programmas mērķis ir sniegt profesionālu atbalstu skolotāja darba veikšanas laikā.

 • Notiks Latvijas Fizikas skolotāju asociācijas konference 0

  11. un 12. oktobrī notiks Latvijas Fizikas skolotāju asociācijas (LFSA) 21. konference. Konference jau vairākus gadus ir starptautiska - pagājušajā gadā piedalījās fizikas skolotāji no Baltkrievijas un Ukrainas, bet šogad tajā piedalīsies Igaunijas Fiziķu biedrības un Lietuvas Fizikas skolotāju asociācijas pārstāvji.

 • Pasniegtas Herberta Dorbes balvas 0

  Rakstnieka, pedagoga, novadpētnieka Herberta Dorbes muzejā ''Senču putekļi'' jau piekto gadu tika pasniegta Herberta Dorbes balva ''Gada humanitāro zinību skolotājs''.

 • Atbildēs uz jautājumiem par izglītības aktualitātēm 5

  Trešdien, 9. oktobrī, plkst. 19 tiešraidē portālā ventspils.lv un portālā ventasbalss.lv, kā arī SIA ''SkaTVis'' kabeļtelevīzijas tīkla informatīvajā kanālā Ventspils pilsētas domes pārstāvji atbildēs uz iedzīvotāju uzdotajiem jautājumiem par izglītības aktualitātēm Ventspilī.