Valsts policija aizvien turpina saņemt iesniegumus no iedzīvotājiem, kuri iekrituši telefonkrāpnieku lamatās. Visbiežāk zvanītāji runā krievu valodā un uzdodas par banku darbiniekiem un cenšas izvilināt internetbankas pieejas datus.

Marta sākumā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldē saņemta informācija no ventspilnieces par to, ka sarunas laikā ar nepazīstamu personu, no viņas tika iegūti internetbankas dati un no viņas konta uz citu kontu tika pārskaitīti vairāk nekā 700 eiro.

Kāda liepājniece informēja policiju par to, ka viņa saņēmusi zvanu no personas, kura uzdevās par bankas pārstāvi un informēja par aizdomīgām darbībām viņas bankas kontā un lūdza apliecināt viņas personas datus ar Smart ID. Pēc sarunas sieviete konstatēja, ka no viņas bankas konta tika noņemta nauda - 3000 eiro.

Tāpat pagājušajā nedēļā kāds ventspilnieks saņēmis zvanu no personas, kura uzdevās par bankas darbinieku un paziņoja par aizdomīgu darījumu ar viņa bankas kontu, pēc kā vīrietis pats iedevis zvanītajam savas internetbankas datus, kā rezultātā no viņa konta tika pārskaitīt nauda aptuveni 2700 eiro.

Valsts policijā par šiem gadījumiem ir uzsākts kriminālprocess un notiek izmeklēšana. Savukārt Saldus pusē ir konstatēts, ka vīrietis no sava bankas konta ir pārskaitījis 325 eiro uz Spānijas bankas kontu par dokumentu noformēšanu, lai saņemtu 32 000 eiro dāvinājumu no nepazīstamas, ar vēzi slimas kundzes, kura dzīvo Francijā.

Valsts policija atgādina būt uzmanīgiem un nekādā gadījumā svešiniekiem neatklāt savus bankas kontu pieejas datus. Ne banku, ne citu valsts iestāžu darbinieki nezvanīs iedzīvotājiem ar lūgumu atklāt šādu informāciju. Tas, ka telefonsarunas laikā uzrādās Latvijas numurs vai pat valsts iestādes nosaukums, nenozīmē, ka zvana tiešām no Latvijas. Krāpnieki spēj ģenerēt telefonu numurus.

Gadījumos, ja ir izkrāpti finanšu līdzekļi, iedzīvotāji tiek aicināti nekavējoties sazināties ar savu banku, kā arī rakstīt iesniegumu policijā: elektroniski bez e-paraksta portālā latvija.lv vai elektroniski ar e-parakstu, sūtot uz pasts@vp.gov.lv.

Plašāka informācija par to, kā ziņot policijai atrodama Valsts policijas mājaslapas sadaļā "Kā ziņot policijai".

Lasi vēl

Komentāri (2)

 • 0
  Krišs Daugulis 16.03.2021, 18:14:06

  Cik jābūt aprobežotam un mantkāram, lai uz šādu murgu atvērtu savu maku.

  Labdien, atvainojiet, ka sazinājos ar jums šeit. Es tikko redzēju jūsu komentārus, un es domāju, ka kāds varētu būt man piemērots cilvēks. Īsāk sakot, mani sauc Letarinas izcelsmes Katarina Olga, un es dzīvoju Francijā. Es ciešu no smagas slimības, kas mani nosoda uz noteiktu nāvi, tas ir rīkles vēzis, un man ir 400 000 eiro, ko es vēlētos ziedot uzticamam un godīgam cilvēkam, lai labi to izmantot. Man pieder sarkanās naftas importa uzņēmums Francijā, un es zaudēju vīru pirms 6 gadiem, kas mani ļoti ietekmēja, un es nevarēju precēties vēlreiz līdz šai dienai mums nebija bērnu. Es vēlētos no šīs summas ziedot pirms savas nāves, lai manas dienas būtu saskaitītas šīs slimības trūkuma dēļ, pret kuru man Francijā nav bijis zāļu, bet gan nomierinošs līdzeklis. Tātad, ja vēlaties uzzināt vairāk, lūdzu, sazinieties ar mani pa e-pasta adresi: katarinaolga6@gmail.com
  Paldies un gaidu lasīt no jums.1

 • -3
  Latvija pāri visām! 16.03.2021, 18:39:52

  Ar ko šo blēžu bizness atšķiras no kliķes piekoptajiem kovid razvoda režīma sodiem? Cilvēks aiziet pēc mobilā telefona uz savu auto un musors šim noblēdī simtnieku.
  Nez cik simttūkstošus jau nošmaukuši tautai?

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: