Sabiedrība

 • Nodota ekspluatācijā Eiropas mēroga rodeļu trase 9

  Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestāde “Ventspils Komunālā pārvalde” ir gandarīta paziņot, ka šodien, 1. jūnijā, Ventspils Piedzīvojumu parkā veiksmīgi nodota ekspluatācijā Eiropas mēroga vissezonas rodeļu trase.

 • Sagaidīts 200. mazulis – meitenīte Marlēna 0

  31. maijā Ventspils Dzemdību nodaļā sagaidīts 200. mazulis - meitenīte Marlēna. Marlēna nāca pasaulē 56 cm gara un svēra 4082 g. Ģimenei no Rojas pagasta Kaltenes šis ir ceturtais mazulītis ģimenē.

 • Līdz 15. jūnijam aicina pieteikties konkursam ''Pilsētas rota 2023'' 0

  Jau 23. gadu pēc kārtas Ventspilī norisināsies daiļdārznieku iecienītais konkurss ''Pilsētas rota 2023'', kurā aicināts piedalīties ikviens dārza īpašnieks un komersants, lai atzinīgi novērtētu ieguldīto darbu dārza ainavas veidošanā un sakopšanā.

 • Paraudzīties caur bērnu tiesību prizmu 0

  «Bērna interesēm vienmēr jābūt pirmajā vietā!» saka Ventspils pilsētas Bāriņtiesas priekšsēdētājs Ervins Alksnis, turklāt šo pamatnostādni vērts atcerēties citiem lēmumu pieņēmējiem, pat tiem, kuru darbs bērnu tiesības šķietami neskar.

 • Sākas stirnu āžu medību sezona 0

  Valsts meža dienests informē, ka 1. jūnijā sākas kārtējā stirnu āžu medību sezona. Stirnu kazu un kazlēnu (vecums līdz vienam gadam) medību sezona sāksies 15. augustā. Stirnu medību sezona turpināsies līdz 30. novembrim.

 • Valsts policija atgādina par drošību vasaras brīvlaikā 0

  1. jūnijā, daudziem skolēniem sācies ilgi gaidītās vasaras brīvdienas un, lai, baudot vasaras atpūtu un dažādas aktivitātes, nebūtu jāsaskaras ar nepatīkamiem starpgadījumiem, Valsts policija aicina vecākiem ar savām atvasēm rūpīgi pārrunāt dažādus jautājumus par drošību vasarā.

 • Sveiks Šilovu un Balinski par izcīnītām bronzas medaļām 1

  Piektdien, 2. jūnijā, plkst. 18 pie Koncertzāles “Latvija”, klātesot pašvaldības pārstāvjiem, jaunajiem hokejistiem un līdzjutējiem, tiks sumināti Latvijas hokeja izlases spēlētāji – ventspilnieki Uvis Jānis Balinskis un Artūrs Šilovs, kā arī viņu ģimenes.

 • Putnu gripa konstatēta arī Ventspilī 5

  Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) saņēmis laboratorisko izmeklējumu rezultātus, kas apstiprina putnu gripu mirušām sudrabkaijām, kas atrastas Ventspilī. Iedzīvotāji tiek aicināti nekādā gadījumā neaiztikt mirušus vai slimus putnus, nenest tos mājās, uz dzīvnieku patversmēm vai veterinārajām klīnikām, jo tādējādi var tikt veicināta slimības izplatība.

 • Aicina iepazīt senos kuršus un žemaišus 0

  Kurzemes plānošanas reģions laidis klajā jaunu tūrisma ceļvedi ''Kurši un žemaiši''. Ceļvedī iekļauti vairāk kā 100 izteiksmīgākie ar kuršu un žemaišu kultūrvēsturi saistītie objekti Latvijā un Lietuvā. Ceļotāju ērtībai objekti apvienoti septiņi galamērķos Kurzemē un seši Lietuvā. Sākot ar jūniju ceļvedis būs pieejams Kurzemes tūrisma informācijas centros bez maksas.

 • Aicina pieteikt pretendentus pilsētas Lielajai balvai un Balvai 2

  Piešķirot Lielo balvu un Balvu, Ventspils pašvaldība Pilsētas svētkos izteikusi atzinību tiem ventspilniekiem, kas ar pašaizliedzīgu darbu veicinājuši pilsētas attīstību un nesuši tās vārdu pasaulē. Arī šogad ventspilnieki tiek aicināti iesaistīties un novērtēt līdzcilvēku ieguldījumu pilsētas dzīvē.

 • Saeima pirmdienu pasludina par svētku dienu 2

  Saeima svētdien īsi pirms pusnakts nolēma pirmdienu, 29. maiju, pasludināt par svētku dienu par godu Latvijas hokejistu izcīnītajām bronzas medaļām. Šādi grozījumi likumā "Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām" veikti, lai pirmdiena būtu brīvdiena.