Sabiedrība

 • Topošos vecākus aicina uz tiešsaistes lekciju 0

  Pirmdien, 13. februārī plkst. 15 topošie vecāki aicināti uz bezmaksas tiešsaistes tikšanos ZOOM platformā ar SIA ''Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca'' vecāko vecmāti Baibu Mincenbergu, lai uzzinātu un saņemtu atbildes uz sev aktuālajiem jautājumiem.

 • Atbalsta priekšlikumu paaugstināt vecuma slieksni 4

  Saeimas Sociālo un darba lietu komisija šodien atbalstīja priekšlikumu, kas paredz aizliegt pārdot tabakas izstrādājumus un e-cigaretes personām, kuras ir jaunākas par 19 gadiem.

 • Intervija ar Ēvaldu Urtānu. No mākslīga intelekta nav jābaidās 1

  Jēdziens mākslīgais intelekts (MI) tiem cilvēkiem, kuri šajā tēmā nav iedziļinājušies, var izsaukt veselu emociju gammu – no intereses līdz bažām. Roboti, kas precīzi izpilda trenera komandas, automātiskais tekstu tulkotājs, virtuālais konsultants. Sadzīviskā līmenī pastāv bažas, ka MI var izstumt cilvēku no daudzām jomām. Vai no tā tiešām ir jābaidās?

 • TIC piedalījās izstādē ''Balttour 2023'' 0

  Pēc divu gadu pārtraukuma, aizvadītajā nedēļas nogalē, Ventspils Tūrisma informācijas centrs (TIC) piedalījās starptautiskajā tūrisma izstādē - gadatirgū ''Balttour 2023'', kur vienotā Kurzemes tūrisma stendā prezentēja tūrisma piedāvājumus un šā gada jaunumus.

 • Smaržīgos dūmus plāno aizliegt 3

  Aromatizēto e-cigarešu apriti drīz varētu stingri iegrožot, un jauniešu ballītes, kurās smaržo pēc augļu dārza, vairs nebūs norma. Saeima reaģējusi uz Latvijas pilsoņu kolektīvo iesniegumu un sākusi darbu pie likuma regulējuma, lai to īstenotu.

 • Kempings saņem ''Traveller Review Award 2023'' atzinību 0

  Ventspils Piejūras kempings saņēmis ''Traveller Review Award 2023'' godalgu – viesi, kas rezervāciju veikuši starptautiskajā naktsmītņu rezervēšanas vietnē Booking.com, 2022. gadā Piejūras kempingu vidēji novērtējuši ar 9,1 no 10 zvaigznēm.

 • Intervija ar Rutu Šenkevicu. Mazliet burve 0

  Radošā maizes laboratorija Ramala un krīzes centrs Paspārne ir Rutas Šenkevicas šeit un tagad. Nevalstisko organizāciju jomā viņa ir haizivs, taču šobrīd vairāk līdzinās delfīnam. Omulīgajā maizes terapijas oāzē Lielajā prospektā iepretim ziedu pulkstenim notiek brīnumainas lietas. Neticami, ka pieskārieni un apskāvieni divdesmit pirmajā gadsimtā nav pašsaprotami jēdzieni.

 • Satrauc pircēja uzvedība aptiekā 6

  Kādai ventspilniecei neomulīgas sajūtas aptiekā izraisījusi cita pircēja uzvedība, ko, viņasprāt, ietekmējusi narkotisko vielu lietošana. Ventas Balss skaidroja, vai ventspilnieces satraukumam ir pamats un kā iedzīvotājiem reaģēt šādās situācijās.

 • Kad bezpajumtniekiem salst 10

  Aukstākā laikā nereti var redzēt bezpajumtniekus, kuri ienākuši sasildīties kādā no pilsētas sabiedriskām ēkām. Ļaut viņiem sildīties vai ne – Ventas Balss noskaidro sabiedrības, tai skaitā arī pašu bezpajumtnieku, domas un pieredzi.

 • Gaidāmas izmaiņas pilsētas sabiedriskajā transportā 21

  No 2. marta Ventspils pilsētas sabiedriskajā transportā tiks mainīta norēķinu kārtība un iespējas, kā arī braukšanas maksas tarifi. Izmaiņas būs attiecināmas uz visām pasažieru grupām un biļešu veidiem.

 • Ar latviešu dziesmusvētkiem sirdī 0

  Japāniete Momoka Kušida ir Ventspils Augstskolas maģistra studiju programmas Stratēģiskā starpkultūru komunikācija studente. Uz Latviju viņu atvedusi vēlme iepazīt mūsu kultūras fenomenu – kora dziedāšanas un dziesmusvētku tradīcijas.