Sabiedrība

 • Ostā piestāj kruīza kuģis (VIDEO) 0

  21. jūnija, rītā Ventspils ostā ienāca kruīza kuģis Amadea ar gandrīz 470 pasažieriem un vairāk kā 300 ekipāžas locekļiem. Kuģis pietauvots pie 16. piestātnes.

 • «Ventspils reiss» atkārtoti saņem Ilgtspējas indeksa platīna atzinību 0

  Pašvaldības SIA “Ventspils reiss” saņēmis augstāko novērtējumu Latvijas Ilgtspējas indeksa izvērtēšanā, atkārtoti saņemot platīna atzinību. Reiss kļuvis ne vien par vienīgo pasažieru pārvadātāju Latvijā, kas saņēmis atzinību, bet arī par vienīgo, kas 2019. gadā saņēma kādu no Ilgtspējas atzinībām.

 • Saeima noraida Dzīvesbiedru likumprojektu nelaulāto pāru aizsardzībai 2

  Saeima noraidīja rosinājumu nodot izskatīšanai komisijās "Attīstībai/Par!" (AP) un "Jaunās Vienotības" (JV) deputātu iesniegto Dzīvesbiedru likumprojektu nelaulāto pāru aizsardzībai. Piedāvātais Dzīvesbiedru likuma projekts paredzēja, ka dzīvesbiedru līgumu varētu noslēgt notariālā akta kārtībā, personīgi klātesot abām personām.

 • Ostā piestāja divmastu burinieks 0

  19. jūnijā Ventspils ostā bija piestājis 36 metrus garais Klaipēdas Universitātes divmastu burinieks Brabander. Kuģis būvēts 1977. gadā un tiek izmantots burāšanas treniņiem un pētniecībai.

 • Vēlas samazināt Valsts policijas iecirkņu skaitu 3

  Valsts policijas (VP) reorganizācijas rezultātā iecirkņu skaitu varētu samazināt no 40 līdz 26, tomēr tā ir tikai sākotnēja iecere, un pirms gala lēmuma pieņemšanas policija sola rūpīgu reģionu īpatnību, iedzīvotāju vajadzību un iecirkņu infrastruktūras izpēti, izriet no policijas vadības sacītā Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijā.

 • Satiksmes izmaiņas Durbes ielā 0

  No 19. līdz 22. jūnijam uz laiku būs slēgts Rāvas un Durbes ielas krustojums, tomēr pirms svētkiem krustojums tiks atvērts transporta kustībai. No 19. jūnija Durbes ielā posmā no Brīvības ielas līdz Rūpniecības ielai tiek atjaunota divvirzienu satiksmes kustība.

 • Pamatos iemūrēs vēstījuma kapsulu 0

  Otrdien, 25. jūnijā plkst. 12.30 svinīgi tiks iemūrēta vēstījuma kapsula Ventspils Augsto tehnoloģiju parka ēkas Nr. 6 pamatos. Tā ir viena no trīs ražošanas ēkām, kas šogad tiek būvētas Ventspils brīvostā ar Eiropas Savienības atbalstu.

 • Radošā veidā aicina dalīties iespaidos par grāmatām 0

  Galvenās bibliotēkas lasītākajās daiļliteratūras grāmatās turpmāk lasītājiem būs iespēja atrast arī īpašas lapiņas un aploksnītes. Uz lapiņām ikviens aicināts uzrakstīt atsauksmi par grāmatu, vai, piemēram, izrakstīt citātu, kas uzrunājis un pēc tam to ievietot aploksnē grāmatas beigās.

 • Juris Kalvāns uzņemts Starptautiskajā Astronomu savienībā 0

  Ventspils Augstskolas Inženierzinātņu institūta “Ventspils Starptautiskais radioastronomijas centrs” (VSRC) vadošais pētnieks, pēcdoktorants Juris Kalvāns uzņemts par biedru Starptautiskajā astronomu savienībā (SAS).

 • Sociālais dienests rīkos iedzīvotāju informācijas dienu 7

  Piektdien, 28. jūnijā, plkst. 10.30 Kultūras centrā notiks Sociālā dienesta rīkotā iedzīvotāju informācijas diena “Aktualitātes sociālās palīdzības un sociālo pakalpojumu jomā Ventspils pilsētā” un iepazīšanās ar Unu Lapskalnu, jauno vadītāja pienākumu izpildītāju.