Pagājušās nedēļas izskaņā tika nodotas ekspluatācijā ēkas Skroderu ielā 13 un 13A, tādejādi veiksmīgi īstenojot 2022. gadā uzsākto projektu ''Deinstitucionalizācijas pasākumu īstenošana Ventspils pilsētas pašvaldībā'', kura laikā tika izbūvētas mūsdienīgas un ģimeniskai videi pietuvinātas mājvietas bērniem.

Ēkās tika izveidoti divi autonomi dzīvokļi, kuros katrā no tiem dzīvos vismaz seši bez vecāku gādības palikuši bērni, kuriem līdz šim tika nodrošināta aprūpe Bērnu sociālās aprūpes namā ''Selga''. Pateicoties šī projekta īstenošanai pilsētā ir izveidota ne tikai mūsdienīga ģimeniskai videi pietuvināta pakalpojuma sniegšanas vieta bērniem, bet tika atjaunota arī degradēta teritorija vecpilsētas teritorijā. Paredzēts, ka aprūpes namā ''Selga'' dzīvojošie bērni uz jaunām telpām varētu pārcelties jau šoruden.

Lai īstenotu projektu 2022. gada 20. maijā tika noslēgts būvniecības līgums ar būvuzņēmēju SIA ''Warss+'', kā arī būvuzraudzības līgums ar SIA ''Būves birojs'' un autoruzraudzības līgums ar SIA ''Ozola&Bula, arhitektu birojs'' par projekta ''Ēku pārbūve Skroderu ielā 13 un 13A, Ventspilī'' īstenošanu.

Projekts ''Deinstitucionalizācijas pasākumu īstenošana Ventspils pilsētas pašvaldībā'' tika realizēts, piesaistot Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējumu un valsts budžeta dotāciju, kā arī pateicoties Ventspils valstspilsētas pašvaldības līdzfinansējumam.

Lasi vēl

Komentāri (3)

 • 0
  Barons (Freiherr von ...) 22.08.2023, 12:35:16

  Aber vai tad tō Nabagmāj būs paplašinat?Ja no Treššo stāv tie Kinder ies prōm,tad vares izvietot nespējnieks?

 • 0
  Elviss22 22.08.2023, 18:45:28

  Kā tad tie bērni spēs sevi uzturēt un vai dzīvos pa sešiem vienā dzīvoklī????

 • -1
  Kristiāna 23.08.2023, 13:23:00

  Neuzturēs tie bērni paši sevi. Mainās jau tikai princips kā notiek sadzīves organizēšana, lai bērni, kuriem nav iespēja uzaugt ģimenē iemācas sadzīvi organizēt līdzīgi, kā tas notiek ģimenē, kur mazākā grupā tiek dalīti darbi un organizēta sadzīve, lai tie tālāk nākotnē spētu veidot funkcionējošu ģimeni un salauztu šo "apburto loku", kurā aug.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: