Tēma: Bērni

 • Mazajam Ričardam vajadzīga palīdzība 6

  Ir cilvēki, kurus satiekot, gribas smaidīt. Tas pilnīgi noteikti ir par Zariņu ģimeni. No viņiem izstaro īpašs siltums un neviltota sirsnība. Māris, Natālija un divi viņu mazuļi dzīvo Ventspilī. Dēlam Ričardam ir trīs gadi, mazajai Sofijai – gadiņš. Viss būtu labi, ja ne Ričarda smagā diagnoze. Zēnam ir autiskā spektra traucējumi, runas un uzvedības traucējumi, attīstības aizture.

 • Iepazīs sitamos instrumentus 0

  Sestdien, 25. martā, plkst. 13 Mūzikas bibliotēkā notiks tematiskā nodarbība pirmsskolas vecuma bērniem “Mūzikas stunda ģimenei”. Šoreiz dalībnieki iepazīs sitamos instrumentus.

 • Labiekārtos rotaļu laukumus 0

  Šovasar Ventspils Jūrmalas parkā un Pārventas Mežaparkā paredzēta Džungļu taku pārbūve, uzstādot jaunas, sertificētas un aizraujošas rotaļu iekārtas bērniem, informē Ventspils Komunālā pārvalde.

 • Stādīs un stāstīs 0

  11. martā plkst. 12 Pārventas bibliotēkā atsākas izglītojošā nodarbību cikla vecākiem kopā ar bērniem ''Stāstaudzētava'' otrā sezona. Plānotas trīs nodarbības, kurās bērni darbosies kopā ar saviem vecākiem.

 • Runās par bērnu mentālo veselību 0

  No 6. līdz 12. martam norisināsies jau trešā Bērnu mentālās veselības nedēļa ''Runā ar mani'', kuras mērķis ir izglītot vecākus un atbalsta personas par bērnu mentālo veselību, kā arī informēt par resursiem, kur rast palīdzību Latvijā.

 • Māca justies droši 0

  Izglītības procesā vienlīdz svarīgs ir gan intelektuālais, gan emocionālais aspekts. Tāpēc vairākās Ventspils izglītības iestādēs darbojas centra Dardedze izveidotā Džimbas drošības programma.

 • Par mobingu skolās ir jārunā 13

  Ventspils nav izņēmums kopējā tendencē, kas pēdējos gados vērojama Latvijas skolās. Tāpat kā citviet, arī mūsu skolās ir izplatīts mobings jeb psiholoģiskā vardarbība pret atsevišķiem skolēniem vai pat skolotājiem. Drošākais ceļš mobinga novēršanai ir – runāt par to.

 • Papildinās zināšanas Vecāku skolā 0

  Pirmsskolas un skolas vecuma bērnu vecākiem ir iespēja pievienoties jaunā Ventspils Izglītības pārvaldes iniciatīvā ''Vecāku skola''. Tas būs izglītojošu pasākumu cikls vecākiem, lai uzlabotu bērnu un vecāku attiecības, palīdzētu vecākiem iesaistīties bērnu izglītošanās procesā un veicinātu sadarbību ar izglītības iestādēm.

 • Biežāk novēro mācīšanās traucējumus 1

  Pēdējo gadu tendence liecina, ka aizvien biežāk bērniem tiek novērota apgrūtina iekļaušanās standarta mācību procesā. Vecākiem ir pieejama bezmaksas palīdzība un iespēja nodrošināt savai atvasei mācīšanos attīstībai, spējām un veselības stāvoklim atbilstošā izglītības programmā.

 • Intervija ar Rutu Šenkevicu. Mazliet burve 0

  Radošā maizes laboratorija Ramala un krīzes centrs Paspārne ir Rutas Šenkevicas šeit un tagad. Nevalstisko organizāciju jomā viņa ir haizivs, taču šobrīd vairāk līdzinās delfīnam. Omulīgajā maizes terapijas oāzē Lielajā prospektā iepretim ziedu pulkstenim notiek brīnumainas lietas. Neticami, ka pieskārieni un apskāvieni divdesmit pirmajā gadsimtā nav pašsaprotami jēdzieni.

 • Prasme, kas regulāri jāvingrina 0

  Sabiedrībā nereti valda uzskats, ka bērnu lasītprasme būtiski pasliktinās. Lai veicinātu lasītprasmes attīstību un mudinātu lasīt grāmatas, jau vairākus gadus Ventspils 4. vidusskola kā vienu no saviem prioritārajiem mērķiem izvirzījusi šo prasmju veiksmīgu attīstību.

 • Dzemdību nodaļā pēdējās piecgades ražīgākais janvāris 0

  Šī gada janvārī Ventspils slimnīcas dzemdību nodaļā sagaidīti 44 bērniņi, kas ir par 10 mazulīšiem vairāk, nekā pērn, vienlaikus sasniedzot pēdējās piecgades janvāra rekordu. Janvārī Ventspils slimnīcā dzimušas 23 meitenītes un 21 zēns.

 • Veicinās izpratni par īpašajiem 1

  Tiecoties radīt iekļaujošas sabiedrības modeli, joprojām pastāv vairāki izaicinājumi, tostarp arī tādi, kuru risinājums vispirms meklējams katra paša ģimenē – runāt ar bērniem, lauzt aizspriedumus un mainīt attieksmi.

 • Bibliotēkā notiks “Mūzikas stunda ģimenei” 0

  Sestdien, 28. janvārī, plkst. 13:00 Mūzikas bibliotēkā notiks nodarbība “Mūzikas stunda ģimenei”  3-6 gadus veciem bērniem. Nodarbības tēma - “Smilšu gleznas”.