Pašvaldības SIA ''Ventspils labiekārtošanas kombināts'' parakstījis līgumu ar SIA ''MONUM'' par iekārtu piegādi no atkritumiem iegūtā kurināmā reģenerācijai un infrastruktūras izveidi Ventspilī, Talsu ielā 69.

Mērķtiecīgi sadarbojoties Ventspils valstspilsētas pašvaldības domei, PSIA ''Ventspils labiekārtošanas kombināts'' un PSIA ''Ventspils siltums'', radīts atkritumu atkārtotas izmantošanas, pārstrādes un reģenerācijas plāns, kas paredz Talsu ielā 69 izbūvēt no atkritumiem iegūtā kurināmā reģenerācijas iekārtu jeb katlumāju, par kurināmo izmantojot no nešķiroti savāktiem sadzīves atkritumiem sagatavotu masu. Rezultātā tiks panākta enerģijas atguve, nodrošinot atkritumos esošu energoresursu atgriešanu tautsaimniecības apritē kā siltumenerģiju un elektroenerģiju un nodrošinot apglabājamā atkritumu apjoma samazināšanu.

Līgums noslēgts investīciju projektā ''No atkritumiem iegūtā kurināmā reģenerācijas iekārtu izbūve Ventspilī, Talsu ielā 69''. Līguma summa sastāda 17,5 miljonus eiro bez pievienotās vērtības nodokļa. Darbus veiks SIA ''MONUM'', kas ir daudznozaru būvniecības uzņēmums ar vairāk kā 15 gadu pieredzi. 2022. gadā plānots izstrādāt infrastruktūras projektu un uzsākt no atkritumiem iegūtā kurināmā reģenerācijas iekārtu ražošanu.

Projekts ir pirmais šāda veida vides projekts Latvijā un vienīgais, kas tiks atbalstīts 2014. – 2020. gada plānošanas perioda ES fondu atbalsta programmu ietvaros. Finanšu plāna kopējais investīciju apjoms sastāda 21 919 549 eiro ar pievienotās vērtības nodokli, no kuriem Kohēzijas fonda līdzfinansējums veido 9 184 249 eiro.

Lasi vēl

Komentāri (2)

  • 0
    Pilsēta 30.05.2022, 18:12:45

    Te nu tiešām jātur īkšķi, lai vis sanāktu.

  • 0
    ne 30.05.2022, 19:30:47

    Apsveicami, varētu kā Singapūrā, visus atkritumus pārvērst enerģijā.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: