Tēma: Atkritumi

 • VVD aicina nodot radioaktīvos priekšmetus 3

  Valsts vides dienests (VVD) līdz 10. oktobrim aicina bez maksas nodot vēsturiski radioaktīvos priekšmetus drošai to apsaimniekošanai. Radiāciju var saturēt tādas senas un vēsturiskas lietas kā pulksteņi, kompasi un militārie priekšmeti ar rādija krāsu, dūmu detektori ar plutoniju u.c. Lai vienotos par šo lietu nodošanu, nepieciešams vērsties Valsts vides dienestā.

 • Iespēja šķirot otrreizējai lietošanai derīgu tekstilu 0

  Lai veicinātu tekstila atkārtotu apriti un paplašinātu šķirošanas iespējas, pašvaldības SIA ''Ventspils labiekārtošanas kombināts'' sadarbībā ar vides apsaimniekošanas uzņēmumu SIA ''Eco Baltia vide'' Ventspilī nodrošina iespēju nodot lietotus, bet vēl lietojamus tekstila materiālus, kas ir izmantojami pārstrādei vai otrreizējai lietošanai.

 • Bīstamie sadzīves atkritumi – baterijas 0

  Baterijas ir viens no bīstamajiem atkritumiem, kas ikdienā sastopami bieži. Tās satur virkni bīstamu vielu, kas, nonākot dabā, var apdraudēt dzīvos organismus un radīt neatgriezenisku vides piesārņojumu, tāpēc “Ventspils labiekārtošanas kombināts” atgādina par nepieciešamību un iespējām pareizi apsaimniekot izmantošanai nederīgas baterijas.

 • Izveidots palīgs šķiroto atkritumu apsaimniekošanai 0

  Valsts vides dienests sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un Valsts reģionālās attīstības aģentūru ir izveidojis tīmekļvietni www.skiroviegli.lv, kurā iespējams ērti atrast tuvākos atkritumu savākšanas un šķirošanas punktus, kā arī atkritumu dalītas vākšanas vietas, tostarp arī Ventspilī.

 • Notiks makulatūras savākšanas akcija 8

  Šīs nedēļas nogalē nevajadzīgo papīru un dažādus iespieddarbus varēs nodot tuvāk savai dzīvesvietai makulatūras savākšanas akcijas laikā, kas norisināsies sestdien, 11. jūnijā, Ventas kreisajā krastā (pilsētā) un svētdien, 12. jūnijā, Ventas labajā krastā (Pārventā).

 • Akcijas laikā nodoti 215 kilogrami elektrotehnikas 0

  Pašvaldības SIA ''Ventspils labiekārtošanas kombināts'' rīkotajā elektrisko un elektronisko iekārtu savākšanas akcijā divu dienu laikā nodoti 215 kilogrami elektrotehnikas.

 • Parakstīts līgums par reģenerācijas iekārtu piegādi 2

  Pašvaldības SIA ''Ventspils labiekārtošanas kombināts'' parakstījis līgumu ar SIA ''MONUM'' par iekārtu piegādi no atkritumiem iegūtā kurināmā reģenerācijai un infrastruktūras izveidi Ventspilī, Talsu ielā 69.

 • Ventspilnieki savākuši un pārstrādei nodevuši 25,914 tonnas makulatūras 2

  Ar lieliskiem sasniegumiem noslēgusies ''Zaļā josta'' rīkotā makulatūras vākšanas konkursa ''Tīrai Latvijai'' 2021./2022. mācību gada sezona. Piedaloties vairāk nekā 92 tūkstošiem bērnu no 358 izglītības iestādēm, pārstrādei nogādātas 555 tonnas 632 kg makulatūras – nevajadzīga papīra un kartona.

 • Šonedēļ elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu savākšanas akcija 0

  Stūrī iestāvējies vecais ledusskapis, mikroviļņu krāsns, plīts vai cita elektrotehnika – šonedēļ ir īstais laiks atbrīvot vietu jaunai, veco nododot elektrisko un elektronisko iekārtu atkritumu savākšanas akcijā. Sestdien, 28. maijā akcija norisināsies Ventas kreisajā krastā, bet svētdien, 29. maijā – Pārventā.

 • Nodoti 462 kubikmetri lielgabarīta atkritumu 1

  Noslēgusies pirmā no divām šī gada lielgabarīta atkritumu savākšanas akcijām ''Nodod tuvāk mājām!''. Pateicoties Ventspils iedzīvotāju izrādītajai interesei, pavasara akcijas laikā savākti kopumā 462 m³ lielgabarīta atkritumu.

 • Lielgabarīta atkritumu savākšanas akcija Pārventā 0

  Šīs nedēļas nogalē – 30. aprīlī un 1. maijā – Pārventā notiks pašvaldības SIA Ventspils labiekārtošanas kombināts rīkotā lielgabarīta atkritumu savākšanas akcija Nodod tuvāk mājām!.

 • Aicina talkot Ventspilī 5

  Sestdien, 30. aprīlī jau 15. reizi pēc kārtas visā Latvijā norisināsies Lielā Talka, kurā tradicionāli piedalās arī Ventspils pašvaldība, aicinot ikvienu rūpēties par vides sakopšanu un saudzēšanu, informē Ventspils Komunālā pārvalde.

 • Notiks lielgabarīta atkritumu savākšanas akcija 0

  Pavasaris ir īstais laiks, kad iztīrīt ikvienu mājas nostūri no ziemas laikā uzkrātā un atbrīvoties arī no tām lietām, kas izmetamas, bet nav piemērotas ievietošanai sadzīves atkritumu konteineros. Tādēļ pašvaldības SIA ''Ventspils labiekārtošanas kombināts'' aicina ventspilniekus šīs un nākamās nedēļas nogalēs piedalīties tradicionālajā lielgabarīta atkritumu savākšanas akcijā ''Nodod tuvāk mājām!'', kas jau kopš 2003. gada tiek organizēta ar Ventspils valstspilsētas domes finansiālu atbalstu.

 • Jauna pieredze un risinājumi atkritumu uzskaitē 18

  Daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji kopš gada sākuma maksā par atkritumu izvešanu pēc jaunas metodikas, kas motivē izmantot efektīvākus risinājumus korektā sadzīves atkritumu uzskaitē. Uzkrāta pirmā pieredze sadzīves atkritumu apsaimniekošanā pēc jaunās kārtības.