Tēma: Atkritumi

 • Bez maksas pieņem Ziemassvētku egles 1

  6. janvāris ir Zvaigznes diena, ar kuru saistās dažādi ticējumi un tradīcijas, tostarp šajā dienā pieņemts ar godu atvadīties no Ziemassvētku rotājumiem. Pašvaldības SIA ''Ventspils labiekārtošanas kombināts'' piedāvā iespēju svētku eglītes bez maksas nodot šķiroto atkritumu savākšanas laukumos.

 • Paplašināts depozīta sistēmas tvērums 2

  Atbilstoši grozījumiem Ministru Kabineta noteikumos Nr. 519 no 1. janvāra depozīta sistēmā var nodot arī sīrupa un alkoholisko kokteiļu, kas veidoti uz spirta bāzes (ar alkohola saturu līdz 15%), stikla, plastmasas (PET) un skārdeņu iepakojumus, kā arī visu veidu alkoholiskos dzērienus PET pudelēs vai skārdenēs, kas ir marķēti ar Latvijas depozīta zīmi.

 • ''Zaļā misija'' dalās ar aprites ekonomikas pamatprincipiem (VIDEO) 0

  Ventspils Augsto tehnoloģiju parks kampaņas ''Zaļā misija'' ietvaros izveidojis video interviju ar Ventspils dizaina darbnīcas ''RADE'' vadītāju Emīlu Anškenu, kurš dalījies ar aprites ekonomikas pamatprincipiem un dažādiem praktiskiem piemēriem par to, kā mēs katrs varam samazināt radīto atkritumu daudzumu, veicinot atbildīgu resursu izmantošanu.

 • Nenotīrīts sniegs var kavēt atkritumu izvešanu 8

  Ziema iestājusies ne tikai ar prieku bērniem par uzsnigušo sniegu, bet arī ar rūpēm par sasnigušā sniega tīrīšanu. Pašvaldības SIA ''Ventspils labiekārtošanas kombināts'' atgādina – lai atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumu saņemtu savlaicīgi, no sniega jāattīra gan iebrauktuves, gan konteinera novietnes un laukumi.

 • Nodota nepilna tonna stikla atkritumu 3

  Pagājušās nedēļas nogalē pašvaldības SIA ''Ventspils labiekārtošanas kombināts'' rīkotās stikla savākšanas akcijas laikā Ventspils iedzīvotāji nodeva 970 kilogramus stikla pudeļu, burku un logu stiklu.

 • Notiks stikla savākšanas akcija 3

  Šīs nedēļas nogalē notiks pēdējā šī gada pašvaldības SIA ''Ventspils labiekārtošanas kombināts'' rīkotā atkritumu savākšanas akcija, un šajā reizē iedzīvotājiem būs iespēja tuvāk savai dzīvesvietai bez maksas atbrīvoties no stikla atkritumiem.

 • Nodoti 420 m3 lielgabarīta atkritumu 0

  Pašvaldības SIA ''Ventspils labiekārtošanas kombināts'' rīkotās rudens lielgabarīta atkritumu savākšanas akcijas ''Nodod tuvāk mājām!'' laikā Ventspils iedzīvotāji nodeva kopsummā 420 kubikmetrus lielgabarīta atkritumu; visvairāk – dažāda veida mēbeles.

 • Akcija ''Nodod tuvāk mājām!'' Pārventā 0

  Šīs nedēļas nogalē – 29. oktobrī un 30. oktobrī –     Pārventā notiks pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” rīkotā rudens lielgabarīta atkritumu savākšanas akcija “Nodod tuvāk mājām!”. Tā ir iespēja bez maksas tuvāk savai dzīvesvietai atbrīvoties no atkritumiem, kas vairs nav izmantojami un nav piemēroti ievietošanai sadzīves atkritumu konteineros.

 • Notiks lielgabarīta atkritumu savākšanas akcija 0

  Pašvaldības SIA “Ventspils labiekārtošanas kombināts” aicina ventspilniekus piedalīties ikgadējā rudens lielgabarīta atkritumu savākšanas akcijā “Nodod tuvāk mājām!”, kas sadarbībā ar Ventspils valstspilsētas pašvaldības domi tiek organizēta jau kopš 2003. gada. Šajā nedēļas nogalē, 22. un 23. oktobrī, akcija notiks Ventas kreisajā krastā, bet nākamnedēļ - Pārventā.

 • Akritumu šķirošana - tīrāka Ventspils un novads 0

  Līdz ar jaunās depozīta sistēmas ieviešanu Latvijā atkal manāmi aktualizējies jautājums par atkritumu šķirošanu. Atkritumi būtībā ir sena cilvēces problēma. Kā liecina informācija Nacionālajā enciklopēdijā, tieši atkritumi bijuši viens no cēloņiem mēra epidēmijai viduslaiku Eiropā, jo tie tika izmesti uz ielām, tuvākajās upītēs un grāvjos.

 • VVD aicina nodot radioaktīvos priekšmetus 3

  Valsts vides dienests (VVD) līdz 10. oktobrim aicina bez maksas nodot vēsturiski radioaktīvos priekšmetus drošai to apsaimniekošanai. Radiāciju var saturēt tādas senas un vēsturiskas lietas kā pulksteņi, kompasi un militārie priekšmeti ar rādija krāsu, dūmu detektori ar plutoniju u.c. Lai vienotos par šo lietu nodošanu, nepieciešams vērsties Valsts vides dienestā.

 • Iespēja šķirot otrreizējai lietošanai derīgu tekstilu 0

  Lai veicinātu tekstila atkārtotu apriti un paplašinātu šķirošanas iespējas, pašvaldības SIA ''Ventspils labiekārtošanas kombināts'' sadarbībā ar vides apsaimniekošanas uzņēmumu SIA ''Eco Baltia vide'' Ventspilī nodrošina iespēju nodot lietotus, bet vēl lietojamus tekstila materiālus, kas ir izmantojami pārstrādei vai otrreizējai lietošanai.

 • Bīstamie sadzīves atkritumi – baterijas 0

  Baterijas ir viens no bīstamajiem atkritumiem, kas ikdienā sastopami bieži. Tās satur virkni bīstamu vielu, kas, nonākot dabā, var apdraudēt dzīvos organismus un radīt neatgriezenisku vides piesārņojumu, tāpēc “Ventspils labiekārtošanas kombināts” atgādina par nepieciešamību un iespējām pareizi apsaimniekot izmantošanai nederīgas baterijas.

 • Izveidots palīgs šķiroto atkritumu apsaimniekošanai 0

  Valsts vides dienests sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un Valsts reģionālās attīstības aģentūru ir izveidojis tīmekļvietni www.skiroviegli.lv, kurā iespējams ērti atrast tuvākos atkritumu savākšanas un šķirošanas punktus, kā arī atkritumu dalītas vākšanas vietas, tostarp arī Ventspilī.