Venta 2002 hokejisti otro sezonu pēc kārtas kļuvuši par Latvijas 1. līgas čempioniem, otro gadu pēc kārtas finālā arī iztiekot ar minimālo skaitu spēļu, bet šoreiz titulu nodrošinot savu skatītāju priekšā.

Ventspilnieki sēriju līdz trim uzvarām ar HS Rīga 2001 bija sākuši ar uzvarām viesos 3:1 un 8:0, tā kā savā laukumā jau pirmajā mačā varēja nodrošināt triumfu 1. līgā, ko arī paveica. Hokejistiem labi palīdzēja arī līdzjutēji, kas šoreiz gandrīz pilnībā bija aizpildījuši Ledus halles tribīnes un visu maču skaļi atbalstīja komandu.

Šī spēle izrādījās smagākā no visām, jo rezultāts tika atklāts viens otrajā periodā, ko paveica Aigars Vilmanis,  bet trīs minūtes vēlāk viesi panāca neizšķirtu. Trešā perioda vidū Venta 2002 spiediens beidzās ar Jāņa Švanenberga precīzu metienu, bet atlikušajā laikā mājinieki centīgi sargāja šo rezultātu. Divas minūtes līdz mača beigām HS Rīga 2001 sāka spēlēt ar tukšiem vārtiem un sešiem laukuma spēlētājiem, taču tūlīt arī izlaida ripu no savas uzbrukuma zonas un uz ilgāku laiku tajā vairs arī neatgriezās.

Ventspilnieki reizes trīs neveiksmīgi apdraudēja rīdzinieku tukšos vārtus, līdz 16 sekundes līdz mača beigām mērķi sasniedza Elvja Kaimiņa metiens – 3:1! Rezultāts vairs nemainījās un Venta 2002 nodrošināja savu otro 1. līgas čempionu titulu pēc kārtas! Kaimiņš, kurš bija rezultatīvākais izslēgšanas spēļu hokejists ar pieciem vārtiem un septiņām rezultatīvām piespēlēm, tika atzīts par vērtīgāko spēlētāju.

Pusfinālā Venta 2002 ar 3:1 sērijā uzveica Mārupi, bet Rīga 2001 ar identisku rezultātu apspēlēja Lido. Savukārt pagājušajā sezonā ventspilnieki 1. līgas finālā ar 3:0 pieveica HK Liepāja/Juniors spēlētājus.

Venta 2002 - Rīga 2001 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Vārti:
 32:47 Vilmanis (Drāznieks) 1:0, 35:33 Mintautiškis (Grīnbergs) 1:1, 49:38 Švanenbergs (Homjakovs, Golubovičs) 2:1, 59:44 Kaimiņš 3:1 tukšos

ozols 15.03.2018, 23:56:39

Apsveicu ! Strādīga komanda un vadība ,malači !

• -3
    Kuzmičš 16.03.2018, 08:07:03

Patīkams pārsteigums bija A.Lemberga klātbūtne spēlē un spēlētāju apbalvošanā. Par stipru HK Venta 2002!