Saeima otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Sporta likumā, kuros atbilstoši Sporta apakškomisijas vadītāja Dāvja Mārtiņa Daugavieša (JV) priekšlikumam paredzēts noteikt, ka Latvijas izlasēm aizliegt spēlēt pret Krievijas vai Baltkrievijas valsts izlasēm, ja tās piedalās sacensībās zem sava karoga vai neitrālā statusā.

Tāpat Sporta likumā paredzēts noteikt, ka Latvijā ir aizliegts organizēt komandas sporta spēļu valsts izlases (pieaugušo, jauniešu un junioru) sacensības, kurās piedalās Krievijas vai Baltkrievijas valsts izlases zem sava karoga vai neitrālā statusā.

Saeimai par grozījumiem vēl būs jālemj galīgajā lasījumā.

Jau ziņots, ka "Jaunās vienotības" politiķi sākotnēji virzītā likumprojekta anotācijā norādīts, ka Krievijas ārpolitikas doktrīnā viens no tās vērtību izplatīšanas virzieniem ir tā sauktās "maigās varas" izmantošana attiecību veidošanā ar ārvalstīm, un sports ir viens no tās izmantošanas veidiem.

Likuma grozījumu pamatmērķis esot atkārtoti uzsvērt Latvijas solidaritāti ar Ukrainu un saknē bloķēt jebkādus Krievijas centienus leģitimizēt savus kara noziegumus caur sportu.

Lasi vēl

Komentāri (5)

 • -3
  Larijs Kukarans 21.12.2023, 13:23:50

  Sports un politoka ir dažādas lietas,ja ja:)...

 • -2
  Heinrich 21.12.2023, 14:12:39

  Tā jau gan vajadzētu būt.Bet ir arī izņēmumi.Ja uzskatītu,ka vislabākais krievs ir beigts krievs.Ja reiz boikotē,tad visās jomās.

 • -5
  Doncarleone 21.12.2023, 22:28:45

  @ Valsts policija, izskatās, ka šīs indivīds ļoti vēlas pie jums uz pārrunām!

 • 0
  Pareizais viedoklis 22.12.2023, 10:20:50

  sports un slepkavības ir nesavienojamas lietas!

 • -4
  Janis Zvejnieks 21.12.2023, 20:17:53

  JV un sorosistus, vajadzetu aizliegt ar likumu.Amerikosi(cik mierigos iedzivotajus nogalinajusi ,pa visu pasauli ?)lai sez majas.Sportam un sportistiem,jabut arpus politikas ! Un ja kads nav saprats,tad es nav neviena puse,ne kriev,ne baltkriev,ne hahol.Tas jums tur LV,jabut kada puse :)))Es dzivo briva valsti,kur ja tu nav hahol puse,tad jabrauc uz krievij :))))

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: