Tēma: Valdība

 • Saeima atsakās no lielo pilsētu un blakus novadu apvienošanas 0

  Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā, atsakoties no lielo pilsētu un blakus novadu apvienošanas. No likuma izslēgtas normas, kas līdz šim paredzēja, ka Daugavpils, Jelgavas, Liepājas, Rēzeknes un Ventspils pilsētu pašvaldības no 2029. gada apvienotos ar blakus novadu vienā pašvaldībā.

 • Dombrovski trešo reizi virzīs eirokomisāra amatam 0

  Ministru kabinets otrdien lēma Eiropas Komisijas (EK) locekļa amatam nominēt līdzšinējo EK priekšsēdētājas izpildvietnieku Valdi Dombrovski (JV). Šī būs jau trešā reize, kad Dombrovskis tiek virzīts Eiropas Savienības (ES) komisāra amatam.

 • Saglabās 116 pasta nodaļas 0

  Samazinot pasta nodaļu skaitu, būtiski ir komunicēt ar pašvaldībām un iedzīvotājiem, uzskata Latviju Pašvaldības savienība (LPS). Valsts AS "Latvijas pasts" izstrādājusi jauno pasta nodaļu plānu, kas paredz visā valstī atstāt 116 pasta nodaļas, nodrošinot pakalpojumu visos reģionos un pilsētās.

 • Alkoholu varēs iegādāties no 20 gadu vecuma 9

  Saeimas Sociālo un darba lietu komisija atbalstīja priekšlikumu grozījumiem Alkoholisko dzērienu aprites likumā, kas paredz, ka alkoholiskos dzērienus būs aizliegts pārdot personām, kuras ir jaunākas par 20 gadiem. Patlaban alkoholu var nopirkt personas no 18 gadu vecuma.

 • Lembergs: Ventspils pilsētā būs pagastvecis. Kolosāli skan, vai ne? 14

  "Latvijā jābūt septiņām valstpilsētām, kurās neietilpst Jēkabpils, Valmiera un Ogre, un 27 apriņķiem!" ir pārliecināts partijas "Latvijai un Ventspilij" valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs un uzsver, ka ne Ventspils pilsētas, ne mūsu novada iedzīvotāji nevēlas teritoriju apvienošanu.

 • Lembergs par aicinājumu Latvijas valdībai neprovocēt Krieviju 13

  Partijas "Latvijai un Ventspilij" valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs ziņu portālam ventasbalss.lv komentējot savu sociālajos tīklos pausto aicinājumu Latvijas valdībai, vēlreiz uzsver: "Vai jūs gribat, lai Latvijas teritorijā karo Krievija ar NATO? Es negribu. Lielākā māka ir nevis iesaistīties karā, bet izvairīties no kara."

 • Nākamnedēļ visā Latvijā plānoti lauksaimnieku protesti 1

  Biedrība "Zemnieku saeima" nākamnedēļ visā Latvijā plāno rīkot lauksaimnieku protestus. "Zemnieku saeimas" valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš informē, ka kopš pagājušā gada novembra lauksaimnieku ārkārtas sapulces, kurā lauksaimnieki iesniedza Zemkopības ministrijai un ministram Armandam Krauzem (ZZS) prasības nozares sakārtošanai, līdz šim ir izpildīta tikai viena.

 • Aizliegs Krievijas un Baltkrievijas graudu importu Latvijā 10

  Valdošā koalīcija ir vienojusies aizliegt Krievijas un Baltkrievijas graudu importu Latvijā. Kā pirmdien pēc koalīcijas sanāksmes paziņoja Ministru prezidente Evika Siliņa (JV), zemkopības ministrs Armands Krauze (ZZS) un "Progresīvo" Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Andris Šuvajevs, februāra laikā plānots sagatavot un pieņemt Saeimā attiecīgu likumprojektu.

 • Pieņem grozījumus, kas pieļauj rosināt ostu reformas gaitas pārskatīšanu 1

  Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Ostu likumā, kas pie nepieciešamības pieļaus rosināt ostu reformas gaitas pārskatīšanu. Likumā noteikts, ka Ministru kabinets līdz 2024. gada 30. jūnijam iesniedz Saeimai ziņojumu par ostu pārvaldības reformas īstenošanu.