Tēma: Likums

 • Alkoholu varēs iegādāties no 20 gadu vecuma 9

  Saeimas Sociālo un darba lietu komisija atbalstīja priekšlikumu grozījumiem Alkoholisko dzērienu aprites likumā, kas paredz, ka alkoholiskos dzērienus būs aizliegts pārdot personām, kuras ir jaunākas par 20 gadiem. Patlaban alkoholu var nopirkt personas no 18 gadu vecuma.

 • Izdoti pirmie izbraukšanas rīkojumi Krievijas pilsoņiem 4

  Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) ir izdevusi pirmos trīs izbraukšanas rīkojumus Krievijas pilsoņiem, kuri nav izpildījuši Imigrācijas likuma grozījumu prasības un nav iesnieguši nekādus dokumentus kādas uzturēšanās atļaujas pieprasīšanai dzīvošanai Latvijā.

 • No šodienas Krievijā reģistrētos transportlīdzekļus varēs konfiscēt 5

  No 15. februāra, ja Latvijā tiks konstatēta Krievijā reģistrēta transportlīdzekļa izmantošana ceļu satiksmē, to varēs konfiscēt un nodot bez atlīdzības Ukrainas atbalstam cīņā ar agresorvalsti. Konstatējot pārkāpumu, Valsts policijas amatpersonas varēs piemērot likumā noteikto sodu un transportlīdzekļa konfiskāciju personai, kas to vadījusi.

 • Pieņem grozījumus, kas pieļauj rosināt ostu reformas gaitas pārskatīšanu 1

  Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Ostu likumā, kas pie nepieciešamības pieļaus rosināt ostu reformas gaitas pārskatīšanu. Likumā noteikts, ka Ministru kabinets līdz 2024. gada 30. jūnijam iesniedz Saeimai ziņojumu par ostu pārvaldības reformas īstenošanu.

 • Izlozē 300 Valsts aizsardzības dienestā iesaucamos 3

  Trešajā valsts aizsardzības dienesta (VAD) iesaukumā nesavācot pietiekamu skaitu brīvprātīgo, otrdien pirmo reizi notika izloze, kurā pēc nejaušības principa izraudzīti jaunieši, kuriem būs jādodas dienēt, informē Aizsardzības ministrijā.

 • Prezidents izsludina likuma grozījumus partnerības institūta ieviešanai 4

  Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs piektdien ir izsludinājis Tieslietu ministrijas izstrādātos grozījumus Notariāta likumā, ar kuriem Latvijā no 1. jūlija tiks ieviests jauns tiesību institūts - partnerība, kas būs arī veids, kā savas attiecības legalizēt un juridiski sakārtot viena dzimuma pāriem, liecina informācija oficiālajā izdevumā "Latvijas Vēstnesis".

 • 1. maijā Latvijā stāsies spēkā Stambulas konvencija 3

  Eiropas Padomes Konvencija par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu Latvijā stāsies spēkā 1. maijā, vēsta oficiālais izdevums "Latvijas Vēstnesis".

 • No nākamā gada aizliegti tabakas aizstājējprodukti, kas satur aromatizētājus 2

  Saeima galīgajā lasījumā pieņēma aizliegumu no 2025. gada laist tirgū elektronisko smēķēšanas ierīču šķidrumus un tabakas aizstājējproduktus, kas satur aromatizētājus. Grozījumi veikti Tabakas izstrādājumu, tabakas aizstājējproduktu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumā.

 • Referendums par partnerības institūta atcelšanu, visticamāk, nenotiks 1

  Referendums par partnerības institūta atcelšanu, visticamāk, nenotiks, atzina Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) priekšsēdētāja Kristīne Saulīte. Viņa nenosauca konkrētus datus par to, cik parakstu ir savākts līdz pēdējai parakstu vākšanas dienai, jo informācija vēl jāapkopo.

 • Ar likumu aizliegs Latvijas izlasēm spēlēt pret Krievijas vai Baltkrievijas izlasēm 5

  Saeima otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Sporta likumā, kuros atbilstoši Sporta apakškomisijas vadītāja Dāvja Mārtiņa Daugavieša (JV) priekšlikumam paredzēts noteikt, ka Latvijas izlasēm aizliegt spēlēt pret Krievijas vai Baltkrievijas valsts izlasēm, ja tās piedalās sacensībās zem sava karoga vai neitrālā statusā.

 • Reģistrēt partnerību var arī divas kaimiņienes 8

  Līdz 5. janvārim turpinās parakstu vākšana referenduma organizēšanai par grozījumu Notariāta likumā atcelšanu, kas Latvijā ievieš partnerības reģistrāciju. Līdz šim balsotāju aktivitāte ir zema. Daudziem nav pietiekamas informācijas par to, kur, kā un par ko notiek parakstu vākšana.

 • SM rosina pagarināt ostu reformas termiņu līdz nākamā gada vidum 1

  Satiksmes ministrija (SM) rosina pagarināt ostu reformas izpildes termiņu, liecina SM sagatavotais un saskaņošanai virzītais likumprojekts. Patlaban Ostu likums paredz, ka Rīgas un Ventspils brīvostas pārvalde likvidējamas līdz 2023. gada 31. decembrim, taču SM rosina pagarināt izpildes termiņu līdz 2024. gada 30. jūnijam.

 • Fabrikas ielā būs atskurbtuve 10

  PSIA Ventspils nekustamie īpašumi, Fabrikas ielā 2 uzsāk remontu atskurbtuves telpu ierīkošanai, lai Ventspils pašvaldība no nākamā gada janvāra varētu nodrošināt atskurbināšanas pakalpojumu.