Tēma: Likums

 • Saeima ratificē Stambulas konvenciju 0

  Saeimas vairākums galīgajā lasījumā pieņēma likumu, ar kuru ratificēta tā dēvētā Stambulas konvenciju jeb Eiropas Padomes konvenciju par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu.

 • Saeima nobalso par partnerības institūta ieviešanu 0

  Saeimas vairākums šodien galīgajā lasījumā pieņēma tieslietu ministres Ineses Lībiņas-Egneres (JV) virzīto likumprojektu pakotni, ar kuru Latvijā no 2024. gada vidus paredzēts ieviest jaunu tiesību institūtu - partnerību, kas būs arī veids, kā savas attiecības legalizēt un juridiski sakārtot viena dzimuma pāriem.

 • No nākamā gada vissezonas riepas nevarēs izmantot ziemas periodā 4

  Valdība atbalstīja Satiksmes ministrijas (SM) rosinātās izmaiņas Ministru kabineta (MK) noteikumos par transportlīdzekļu valsts tehnisko apskati un tehnisko kontroli uz ceļa, kas nosaka, ka no 2024. gada 1. oktobra vissezonas riepas jeb riepas ar apzīmējumu "M+S" vairs nevarēs izmantot Ceļu satiksmes noteikumos noteiktajā ziemas periodā.

 • Aizliedz Latvijā uzturēties Krievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem 0

  Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Ceļu satiksmes likumā, kas paredz liegt Latvijā uzturēties Krievijā reģistrētiem transportlīdzekļiem. Likums nosaka, ka Krievijā reģistrēto transportlīdzekļu īpašniekam būs jāreģistrē transportlīdzeklis vai jāizved tas no Latvijas ne vēlāk kā līdz nākamā gada 14. februārim.

 • Stājas spēkā ierobežojumi aromatizētiem karsējamās tabakas izstrādājumiem 0

  Šodien visās Eiropas Savienības dalībvalstīs, tostarp arī Latvijā, stājas spēkā jauni ierobežojumi aromatizētiem karsējamās tabakas izstrādājumiem. Direktīva nosaka, ka ierobežojumiem vienlaicīgi visās ES dalībvalstīs jāstājas spēkā 23. oktobrī. Aizliegums jāievēro ražotājiem, izplatītājiem un tirgotājiem visā ES.

 • Ap 1100 Krievijas pilsoņiem procesā ir VSAA maksājumu pārtraukšana 0

  Ap 1100 Krievijas pilsoņiem procesā ir Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) maksājumu pārtraukšana, ņemot vērā, ka viņiem anulēta pastāvīgā uzturēšanās atļauja Latvijā, Saeimas Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas sēdē norādīja labklājības jomas atbildīgo institūciju pārstāvji.

 • SM sagatavojusi rīkojuma projektus par brīvostu pārvalžu likvidēšanu 5

  Satiksmes ministrija (SM) sagatavojusi rīkojuma projektus par Rīgas brīvostas pārvaldes likvidāciju un par Ventspils brīvostas pārvaldes likvidāciju. Tie saskaņā ar Ostu likuma pārejas noteikumiem paredz likvidēt minēto brīvostu pārvaldes ar 2023. gada 31. decembri.