Pulcēšanās 9. maijā, kas Krievijā tiek atzīmēta kā Uzvaras diena, tiks uztverta kā atbalsts Krievijas agresijai Ukrainā, sacīja Valts policijas (VP) priekšnieks Armands Ruks.

Viņš atzina, ka pašlaik pašvaldību rokās ir, vai ļaut publisku pasākumu 9. maijā. Ruks arī pieļāva, ka būs cilvēki, kas ies uz Uvaras parku un citām piemiņas vietām arī gadījumā, ja pasākums netiks atļauts, jo cilvēkiem ir tiesības brīvi pārvietoties, paust savas domas. Vienlaikus VP priekšnieks atgādina, ka vārda brīvība nav visatļautība un tā nevar būt pretrunā ar vispārējām interesēm.

"Visādi scenāriji tiek aplūkoti, gatavojamies un plānojam. Bet es gribētu aicināt cilvēkus, kas ik gadu iet pieminēt Otrajā pasaules karā kritušos, kas pats par sevi nav nekas ļauns, saprast, ka šāda pulcēšanās, iešana noteikti tiks uztverta kā atbalsts Krievijai, Krievijas agresijai," aicināja Ruks, piebilstot, ka tas arī vēl vairāk šķels sabiedrību.

Viņš uzskata, ka nevar slavināt un parādīt, ka kaut kādā veidā atbalstām agresoru Ukrainā.

"Visi tie, kas pārdomā šo situāciju, es aicinātu padomāt par to, ka šogad aizejot, jūs dosiet spēku agresoram, kurš vēros, kas notiek Latvijā, un to mēs nedrīkstam pieļaut," sacīja Ruks.

Rīgas mērs Mārtiņš Staķis aicinās pilsētas pašvaldības izpilddirektorus nesaskaņot ikgadējo pasākumu 9. maijā pie padomju armijas karavīru pieminekļa.

Intervijā Staķis mudināja pasākuma rīkotājus nemaz nenākt uz pašvaldību, lai pieteiktu šo pasākumu. Pat ja pašvaldībai neizdosies to aizliegt, tad netiks atļauta nekāda tirdzniecība, ēdināšana, skaņu pastiprinošas iekārtas un uguņošanas.

Šāds pasākums šobrīd būtu vērtējams, kā nāves svinības, teica Staķis.

Lasi vēl

Komentāri (5)

 • -1
  ventspilnieks 36,7 24.03.2022, 13:29:48

  Ejot garām bildē redzamajai vietai, vienmēr domāju, par kādu brīvību un kritušajiem šeit akmens uzlikts. Te nekad nav bijusi fronte. Cerams, pēc sarkano varas beigšanās Ventspilī, tas teksts uz akmens tiks izlabots.

 • -3
  Heinrich 24.03.2022, 13:51:12

  Paskatīsimies,paskatīsimies,kā tiks novērsti okupantu palieku un kolonistu pēcteču centieni svinēt asiņaino 9.maiju...
  Kas attiecas uz Ventspili,tad daļa no tiem,kas tur parakti,esot nosprāguši pēc nezināmas izcelsmes šķidruma brūķēšanas no atrastām vācu mucām...Karotāji,ka viņu māti...

 • -6
  Pornieks 24.03.2022, 15:25:39

  Man sāp auss...

 • -6
  Pornieks 24.03.2022, 16:36:32

  Es vispār, vispār varbūt nekā nesaprotu, kas tie par pirmatnējās senatnes mežoņiem kas tur viens otru nezin kā apsaukājuši, bļaušana, dubļu vannas, mētāšanās ar produktiem ar notecējušu termiņu... un kāpēc tas viens ar milnu tam otram spiež pakausī???

 • -1
  Ventspils muzejs 30.03.2022, 11:10:45

  Lasītāju komentāros minētais piemineklis atklāts 1950. gada 9. maijā. Tas veidots pēc tēlnieka Jāņa Zariņa meta. Padomju okupācijas gados 9. maijā tika atzīmēta Padomju Savienības uzvara pār fašistisko Vāciju.
  Ventspils muzejs savu viedokli par padomju okupācijas laikā izveidotajiem pieminekļiem izteicis vairākkārt. Nav jākaro ar mirušiem karavīriem un pieminekļiem. Minētais piemineklis Meža kapos ir sava laikmeta liecība, mūsu kopīgā pieredze un atmiņa par padomju okupācijas gadiem, un aicina mūs atcerēties, ka tādos laikos dzīvot mēs negribētu vairs nekad.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: