Baltijas valstu un Polijas satiksmes ministri aicinājuši Eiropas Savienību (ES) aizliegt autokravu pārvadājumus ar Krieviju un Baltkrieviju, kā arī šo valstu ienākšanu ES ostās, paziņojis Lietuvas satiksmes ministrs Marjus Skuodis.

"Šodien es parakstīju trīs Baltijas valstu un Polijas satiksmes ministru kopīgu aicinājumu ES institūcijām un citiem kolēģiem ieviest ES mēroga aizliegumu autokravu pārvadājumiem uz un no Krievijas un Baltkrievijas, vienlaikus aizliedzot šo valstu kuģu ienākšanu ES ostās," sociālajā tīklā "Facebook" otrdien, 22. martā, ierakstījis Skuodis.

Ministri pauduši cerību, ka šādi aizliegumi tiks apspriesti ceturtdien, 24. martā, un piektdien, 25. martā, Briselē paredzētajā ES samitā.

"Ņemot vērā, ka Krievijas brutālā agresija Ukrainā turpinās, ES rīcība ir vajadzīga šeit un tagad. Mēs ceram, ka ES valstu un valdību vadītāji, kas tiksies Briselē ceturtdien, nešaubīsies," piebildis Skuodis.

Pēc Latvijas satiksmes ministra padomnieces komunikācijas jautājumos Maijas Rēnas paustā, ministri vēstulē norāda, ka ES aizvadīto nedēļu laikā ir spējusi rīkoties izlēmīgi un ieviest ārkārtas risinājumus, pieņemot plašas sankciju pakotnes, tostarp arī transporta jomā. "Tikai turpmāka aktīva rīcība var dot taustāmus rezultātus un panākt pietiekamu spiedienu uz Krieviju. Krievijas agresijai pretī jāliek solidāra, vienota un stingra atbilde no visas ES, ieviešot turpmākas sankcijas," minēts vēstulē.

Vienlaikus satiksmes ministrs Tālis Linkaits atzīmē, ka Krievija jau mēnesi turpina neattaisnojamo brutālo iebrukumu Ukrainā. "Šādā situācijā Krievijas kuģu turpmāka ienākšana ES ostās nav pieļaujama," pauž ministrs.

Tāpat Baltijas valstu un Polijas ministri rosina uz laiku pilnībā aizliegt sauszemes kravas transportam no Krievijas un Baltkrievijas iebraukt ES, norādot, ka tie joprojām ik dienas "uztur Krievijas kara mašinēriju".

Vēstuli parakstīja Linkaits, Skuodis, Igaunijas ekonomikas lietu un infrastruktūras ministrs Tāvi Āss un Polijas infrastruktūras ministrs Andžejs Adamčiks.

Latvijas Satiksmes ministrija Latvijas ostu administrācijām jau iepriekš ir izteikusi aicinājumi neielaist ostās Krievijas karoga kuģus.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš otrdien, 22. martā, pēc koalīcijas sanāksmes skaidroja, ka Linkaits strādā pie šī jautājuma kopā ar Baltijas un citu ES valstu partneriem. Vislabākais risinājums būtu, ka visa ES to ieviestu vienlaikus, lai nebūtu traucēta ES iekšējā tirgus konkurence, atzīmēja premjers, norādot, ka Linkaits vēl ziņos, kā sokas Eiropas līmeņa sarunas šajā jautājumā.

Lasi vēl

Komentāri (7)

 • -4
  Pornieks 23.03.2022, 17:31:04

  Varu pateikt ka atšķirībā no ostas jautājuma šis rajons ar ārzemēm nekādām nerobežojas.
  Vispār domāju, ja nav, kā mēdz teikt, caurspīdīgs tas pārvadājums...

 • -4
  Pornieks 23.03.2022, 17:41:11

  ... kas ir caurspīdīgs, augstākās šķiras uzticība stikla kastē?
  Kontrabanda ir bijusi un būs, tikai pieņems citas formas.
  Bez tam mēs nevarēsim atbalstīt savējos Krievijā.

 • -4
  некто 23.03.2022, 19:00:55

  Baltkrievijas kuģi ???? Ha ha ha ha! Kadi kuģi ???

 • -2
  Lielais Kretīns 23.03.2022, 21:45:52

  Hmmmmmm

 • -3
  Pornieks 23.03.2022, 21:53:04

  Lejup pa Daugavu varbūt kādā mazītiņā plastmasas zemūdenītē sen katru dienu ved hibrīduzbrukuma kravas...
  Es nezinu arī ar to ostu, nu būtu varbūt ieguvums ja 50.1111' % periodā jūras kravu izrādītos "labās labajiem cilvēkiem" tur, mūžam tumšajā Mordoras grāfistē...
  Skaidrs ka normāli cilvēki, zemnieki, amatnieki, kuru rokas pūlas citu labā pārmērīgi nav atkarīgi no kaut kādiem lielrūpnieku pievedumiem, pat degvielas.

 • -1
  Optika 23.03.2022, 23:12:13

  Šo autokravu blokādi var patiesībā noteikt Latvija, Lietuva, Igaunija un Polija pat bez ES līdzdalības, jo caur Ukrainu ko vest ir neiespējami pa sauzemi, bet vienīgais atlikušais sauzemes koridors, kas savienotu ES ar Krieviju atrodas ziemeļos (Somijā), kas ir milzīgs attālums, jo jābrauc būtu ne tikai cauri visai Somijai, bet arī Zviedrijai, kas ir pāris papildus tūkstoši km.
  Tie, kas teiks, ka uz Somiju var vest autokravas ar prāmju palīdzību - jā var, bet tas būs labi, ja 10% no tā apjoma, kas šobrīd brauc pa šosejām.

 • 0
  Pornieks 24.03.2022, 11:12:45

  Somija allaž bijusi ārkārtīgi draudzīga valsts, es pat kādreiz sadzirdu līdzības raksturīgos meldiņos. https://www.youtube.com/watch?v=ynbmmz2w494

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: