Tēma: Piemiņas brīdis

 • Saistībā ar 9. maija svinēšanu kopumā aizturētas 30 personas 1

  Saistībā ar bijušās Padomju Savienības uzvaras Otrajā pasaules karā gadskārtas svinēšanu un pieminēšanu Latvijā kopumā 9. maijā aizturētas 30 personas, sākti 97 administratīvo pārkāpumu procesi un četri kriminālprocesi, informē Valsts policija.

 • 9. maiju plāno noteikt par Ukrainā bojā gājušo piemiņas dienu 6

  Saeima nodeva izskatīšanai komisijās "Apvienotā saraksta" iesniegto likumprojektu "Par Ukrainā cietušo un bojā gājušo piemiņas dienas noteikšanu", kas paredz 2023. gada 9. maiju noteikt par Ukrainā cietušo un bojā gājušo piemiņas dienu, kurā jāizkar karogi sēru noformējumā, kā arī tiek ieviesti daži ierobežojumi.

 • Novadā arī notiks piemiņas pasākumi 0

  Ventspils novadā 25. martā notiks piemiņas pasākumi, kuros pieminēs komunistiskā genocīda upurus, noliekot ziedus, iededzot svecītes un klausoties atmiņu stāstos.

 • Pieminēs 1949. gada deportācijas upurus 3

  Šogad aprit jau 74. gadadiena kopš 1949. gada 25. marta deportācijām, kad 42300 Latvijas ļaudis tika vardarbīgi deportēti uz Krieviju. Sestdien, 25. martā plkst. 12 ikviens tiek aicināts uz kopīgu piemiņas brīdi Tilta dārzā, kurā pieminēs komunistiskā genocīda upurus.

 • Aicina piedalīties Barikāžu atcerei veltītā akcijā 5

  Piektdien, 20. janvārī no plkst. 16.00 līdz 19.00 Rātslaukumā tiks organizēta Barikāžu laika atcerei veltīta akcija. Aicinām iedzīvotājus atnest un ziedot sveces. Rātslaukumā būs iekurti piemiņas ugunskuri, pie kuriem sasildīties un atcerēties trauksmaino Barikāžu laiku.

 • Lāčplēša dienā būs satiksmes ierobežojumi 5

  Piektdien, 11. novembrī, notiks Lāčplēša dienas lāpu gājiens, kura laikā Ventspils iedzīvotājiem un viesiem jārēķinās ar satiksmes ierobežojumiem.

 • Atzīmēs Lāčplēša dienu 0

  11. novembrī Ventspilī ar svinīgiem pasākumiem tiks atzīmēta Lāčplēša diena. Ikviens tiek aicināts piedalīties pasākumos, kopīgi pieminot un godinot Latvijas brīvības cīņās kritušos varoņus.

 • Zlēkās pieminēs vietējo režisoru 0

  22. oktobrī Zlēkās notiks režisora Emīla Abersona piemiņai veltīts pasākums ''Ziedi rītausmā''. Plkst. 12 paredzēts piemiņas brīdis kapos, pēc tam pie kultūras nama iecerēta krokusu stādīšanas talka, bet plkst. 14 kultūras namā notiks Laidu amatierteātra izrāde ''Nopietni kā anekdotē''. 

 • Saplūst pagātnes un šodienas traģēdijas 0

  1941. gada 14. jūnijā ābeles esot ziedējušas vēlu. Arī šogad Latvijā vasara nākusi lēni. Un tā nav vienīgā paralēle. Atkal notiek deportācijas un genocīds pret kādu no Krievijas kaimiņu tautām. Atšķirība vien tā, ka Latvijas robeža šoreiz ir viens no ceļiem uz atgriešanos brīvībā.

 • Aicina pieminēt skolotāju Aiju Bumbieri 0

  Piektdien, 10. jūnijā plkst. 19 rakstnieka Herberta Dorbes muzeja dārzā pie ugunskura notiks atmiņu vakars ''Tiekas draugi'', kas veltīts Ventspils Mūzikas vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotājai, sabiedriskajai darbiniecei Aijai Bumbierei.

 • Pieminēs Otrā pasaules kara upurus 10

  Ik gadu, 8. maijā, visā pasaulē, tostarp arī Latvijā un Ventspilī, tiek godināti un pieminēti nacisma sagrāves un Otrā pasaules kara upuri. Ikviens tiek aicināts piedalīties ziedu nolikšanā kopā ar Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes un Kultūras centra pārstāvjiem.

 • Pieminēs 1949. gada deportācijas upurus 7

  Piektdien, 25. martā Ventspils Tilta dārzā notiks komunistiskā genocīda upuru piemiņai veltīts atceres pasākums. Plkst. 17 ikviens tiek aicināts uz kopīgu piemiņas brīdi Tilta dārzā, kurā ieturēs klusuma brīdi, godinot un pieminot 1949. gada 25. marta komunistiskā genocīda upurus.

 • Popē notiks barikāžu laika atceres pasākums 0

  20. janvārī plkst. 19 Popes estrādē sāksies barikāžu laika atceres pasākums "Plecu pie pleca", kurā piedalīsies pārstāvji no visa novada. Degs ugunskuri, skanēs atmiņu stāsti un dziesmas. Notikumā iesaistīsies pūtēju orķestra "Ugāle" mazais sastāvs, muzikanti Kaspars Petmanis un Indra&Normunds.