Ventspils muzejs regulāri piedalās Valsts kultūrkapitāla fonda projektu un mērķprogrammu, kā arī reģionālo mērķprogrammu konkursos. Šogad Valsts kultūrkapitāla fonda projektu konkursa I kārtā un Muzeju nozares mērķprogrammu konkursā Ventspils muzejs saņēma atbalstu trim projektiem par kopējo summu EUR8770.

Tika atbalstīts projekts Viduslaiku lasījumi Ventspils muzejā, kura norise paredzēta 11. jūnijā Livonijas ordeņa pilī. Ventspils muzejs regulāri sadarbojas ar vēsturiskajiem cīņu klubiem un viduslaiku rekonstrukciju grupām, realizējot detaļās laikam atbilstošas (14.-15.gs.) norises. Nozīmīga sabiedrības izglītojošā darba daļa ir vēsturnieku sagatavoti mazāk zināmu un aizraujošām tēmām veltītie referāti, kas izskanēs 11. jūnijā. Atbalsts tiks izlietots pieaicināto referentu (Mg.hist. Ed. Plankājs, Mg.hist. G.Deģe, Dr.hist.eccl. A.Priede) darba apmaksai.

Literatūras nozarē saņēmts atbalsts projektam Muzejā viesi, ko paredzēts izmantot rakstnieka H.Dorbes muzeja cikla ''Muzejā viesi'' norisei, kas pievērš bērnu un skolēnu uzmanību jaunākās paaudzes latviešu rakstniekiem. Projekta ietvaros pirmsskolas izglītības iestāžu audzēkņi un skolēni tiksies ar Ēriku Bērziņu, Liliju Berzinsku, Mārtiņu Zuti un Andri Akmentiņu.

Muzeju atbalsta mērķprogrammā apjomīgu finansiālo atbalstu (7400 EUR), saņēma projekts Dravniecības ekspozīcijas izveide Piejūras brīvdabas muzejā. Tā ir aptuveni trešā daļa no nepieciešamā finansējuma, lai izveidotu dravniecības ekspozīciju. Līdzekļi, saskaņā ar norādi, tiks izmantoti Bišu vagona atjaunošanai un Dores koka nostiprinājumam un eksponēšanai.

Ventspils muzejs turpina sagatavot un iesniegt projektus, kā arī strādā pie to realizācijas, piemēram, patlaban top izdevums ''Kur taisnība par ebreju kursistes traģēdiju?'', - Dr.hist. Armanda Vijupa pētījums par pirmo Latvijas teritorijā tapušo mākslas filmu, kas dzimusi Ventspilī. Rudenī pils izstāžu zālē interesenti varēs iepazīt arī Ventspils kinovēsturei veltītu izstādi.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: