Tēma: Piemineklis

 • Izsludināts metu konkurss 12

  Nolūkā iemūžināt nozīmīgā ventspilnieka Teodora Spādes piemiņu, Ventspils valstspilsētas pašvaldība organizē atklātu metu konkursu, lai atrastu laikmetīgu un mākslinieciski augstvērtīgu monumentālās mākslas darba ideju, kas atklāj Teodora Spādes personību un profesionālo darbību.

 • Atklāts jaunais vides objekts ''LATS'' 11

  Ventspils Ostas promenādes pilskalnā svinīgi tika atklāts jaunais vides objekts ''LATS'', kas uzstādīts par godu 2014. gadā anulētai Latvijas Republikas nacionālai valūtai – latam, lai saglabātu tā kultūrvēsturisko nozīmi mākslas darba veidolā.

 • Atklās jauno vides objektu ''LATS'' 15

  Otrdien, 10. janvārī, plkst. 11 Ostas promenādes pilskalnā, līdzās Livonijas ordeņa pilij, svinīgi tiks atklāts laikmetīgās mākslas vides objekts ''LATS'', kas veltīts 2013. gada beigās zaudētās Latvijas valūtas piemiņai – latam.

 • Kā zūd un rodas pieminekļi 2

  25.augustā, veicot zemes darbus, lai izveidotu piemiņas zīmi latam, no apmēram pusmetra dziļuma tika izcelts neregulārs, no pavirši cementa javā sasviestiem ķieģeļiem veidots bloks – pamati kādreiz šeit pastāvējušai citai piemiņas zīmei vai pareizāk – piemineklim. Piemineklim, kam bija lemts pastāvēt tikai četrus gadus.

 • Ostupes atsegumus iekļauj dabas pieminekļu sarakstā 0

  Valdība nolēma dabas pieminekļu sarakstā iekļaut jaunu dabas pieminekli "Ostupes atsegumi", dabas piemineklis atrodas 45 hektārus plašā teritorijā. Tas ir Ostupes posms starp Ostiem un Ostciemu, kas atrodas Ventspils novada Ances pagastā.

 • Mums nav ko nojaukt 8

  Šobrīd aktuālais likumprojekts par totalitārisma ideoloģiju slavinošu pieminekļu nojaukšanu radījis sabiedrībā plašu rezonansi. Iedzīvotāji spriež, vai arī mūspusē nevajadzētu demontēt kādu pieminekli.

 • Padomju un nacistisko režīmu slavinošos objektus būs jādemontē līdz 15. novembrim 35

  Uzvaras parkā esošais piemineklis Rīgas pašvaldībai būs jādemontē līdz 15. novembrim, paredz Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē atbalstītais likumprojekts "Par padomju un nacistisko režīmu slavinošu objektu eksponēšanas aizliegumu un to demontāžu Latvijas Republikas teritorijā".

 • Aicina ziedot skolotājas Aijas Bumbieres kapa pieminekļa izveidei

  Skolotāja Aija Bumbiere (11.10.1933-28.12.2020) Ventspils Mūzikas vidusskolā nostrādāja 47 gadus, mācīdama latviešu valodu, literatūru, vēsturi, estētiku, pedagoģiju, psiholoģiju, runas kultūru, veica audzināšanas darbu, vadīja literatūras mīļotāju pulciņu, organizēja dažādus interesantus kultūras pasākumus.

 • Popes muižā diskutēs par ainavas aizsardzības un pārvaldības plāniem 0

  Trešdien, 20. aprīlī, plkst. 18 Popes muižā, ar arhitektes Kristīnes Veinbergas un celtniecības arheologa Jura Zviedrāna izstrādāto Popes muižas kultūrvēsturiskās apbūves ainavas aizsardzības un pārvaldības plānu prezentāciju noslēgsies biedrības ''Popes muiža'' gadu ilgušais projekts.

 • Iemūžinās nacionālās valūtas piemiņu 9

  Šogad Ventspils piedāvās iedzīvotājiem un viesiem vairākus jaunus tūrisma objektus. Tostarp arī laikmetīgās mākslas objektu Lats, kas veltīts zaudētajai nacionālajai valūtai – latam.