Latvija militāri ir drošībā, turklāt savu karavīru skaitu pie mums palielina ASV, Kanāda un Spānija, pēc koalīcijas sanāksmes pauda Ministru prezidents Krišjānis Kariņš.

Situācijā, kad redzam, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins Ukrainā karo pret miermīlīgiem iedzīvotajiem, šie laiki mums visiem ir grūti, norādīja premjera, reizē uzsverot, ka Latvija militāri ir drošība, jau 18 gadus esot NATO dalībvalsts. No 30 NATO dalībvalstīm 11 valstu karavīri pastāvīgi atrodas Latvijā, papildinot Latvijas Nacionālo bruņoto spēku skaitu un kapacitāti, atzīmēja valdības vadītājs.

Kariņš uzsvēra, ka NATO vadība atkārtoti paudusi, ka uzbrukums vienai NATO dalībvalstij ir uzbrukums visām dalībvalstīm jeb ka "uzbrukums vienam ir uzbrukums visiem". Premjers pastāstīja, ka pirmdien ticies ar ASV valsts sekretāru jeb ārlietu ministru Entoniju Blinkenu un otrdien paredzēta tikšanās ar Kanādas premjerministru Džastinu Trudo, Spānijas premjerministru Pedro Sančesu un NATO ģenerālsekretāru Jensu Stoltenbergu.

Valdības vadītājs uzsvēra, ka ASV, Kanāda un Spānija reāli palielina savu karavīru un militārās tehnikas klātesamību Latvijā, burtiski laikā, kamēr notiek preses konference, Latvijas drošība tiek stiprināta. Tas pierāda, ka NATO aizsardzības "vairogs ir ne tikai vārdos, bet arī darbos".

Kariņš uzsvēra, ka Latvijā, kurā dzīvo dažādas etniskas piederības jeb dažādu tautību cilvēki, ir jābūt vienotiem pret Putina Ukraina karu. Svarīgi uz mums kaimiņos dzīvojošajiem cilvēkiem neskatīties kā uz ienaidniekiem, jo mēs Latvijā dzīvojošie neesam pretinieki, bet kā patrioti un demokrāti esam vienoti pret Putina Ukraina karu, uzsvēra valdības vadītājs.

Premjers pateicās tiem, kuri nolēmuši iestāties Zemessardzē un tiem, kuri piedalās publiskās akcijās Ukrainas atbalstam vai ziedo Ukrainai. Politiķis atkārtoja, ka Latvija turpinās palīdzēt Ukrainai gan ar militāro, gan ar humanitāro palīdzību, tāpat viņš atzīmēja Latvijas, tajā skaitā, pašvaldību lomu kara bēgļu no Ukrainas uzņemšanā Latvijā.

Lasi vēl

Komentāri (1)

  • 0
    Heinrich 09.03.2022, 13:11:09

    6 komentāri - kur palika?

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: