Tēma: Drošība

 • Saeima ratificē Stambulas konvenciju 1

  Saeimas vairākums galīgajā lasījumā pieņēma likumu, ar kuru ratificēta tā dēvētā Stambulas konvenciju jeb Eiropas Padomes konvenciju par vardarbības pret sievietēm un vardarbības ģimenē novēršanu un apkarošanu.

 • Demontē nedrošo zaļo gaismu 20

  Kopš pagājušās nedēļas izmaiņas satiksmes regulējumā piedzīvojis Lielā prospekta un Saules ielas krustojums, kur noņemta luksofora papildsekcija. Šīs izmaiņas iedzīvotāji vidū raisījušas karstas diskusijas.

 • Iestājoties ziemai, pamodušies driftētāji 6

  Aizvadītajā nedēļā Valsts policijas Ventspils iecirknī fiksēti pieci gadījumi, kad automašīnu vadītāji apzināti radījuši sānslīdi, tādējādi pārkāpjot ceļu satiksmes noteikumus un arīdzan apdraudot savu un citu satiksmes dalībnieku drošību.

 • Bez traucējumiem nostrādāja 138 sirēnas 0

  28. novembrī, pārbaudot valsts agrīnās brīdināšanas sistēmas tehnisko gatavību - trauksmes sirēnu tehnisko stāvokli, iespējamos bojājumus vai traucējumus sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamību, bez traucējumiem un bojājumiem nostrādāja 138 no 159 pārbaudītajām trauksmes sirēnām. Vēl piecām sirēnām netika veikta pārbaude, jo tās atrodas remontā.

 • VUGD veiks trauksmes sirēnu pārbaudi 1

  Otrdien, 28. novembrī, no plkst. 10.00 līdz plkst. 10.20 Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) visā Latvijā veiks trauksmes sirēnu pārbaudi, iedarbinot tās uz trīs minūtēm, kā arī pārbaudīs starp VUGD un elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem (radio, TV) noslēgto līgumu darbības izpildi.

 • Jābūt gataviem rīkoties krīzes situācijās 1

  Ventspils pašvaldība atbilstoši likumu prasībām ir apstiprinājusi jaunu civilās aizsardzības plānu, kur viens no pielikumiem nosaka pašvaldības iestāžu un dienestu rīcību militāra iebrukuma gadījumā.

 • Katoļu ielā nozāģēs bīstamos kokus 0

  Ventspils Komunālā pārvalde informē, ka, sakarā ar bīstamo koku nozāģēšanas un koku vainagu polardēšanas darbiem, no 22. novembra līdz darbu pabeigšanai tiks ierobežota satiksme Katoļu ielā, posmā no Lielā prospekta līdz Jūras ielai.

 • ''Ventspils reiss'' organizē tradicionālo akciju 5

      Kad dienas kļūst īsākas un tumšās diennakts stundas garākas, pašvaldības SIA “Ventspils reiss” turpina tradīciju un organizē akciju “Ventspils reiss tevi vienmēr pamanīs!”, kuras laikā "neredzamajiem" pasažieriem dāvina atstarotājus un atstarojošās vestes. 

 • Šorīt vietām Kurzemē apledoja autoceļi 0

  Šorīt uz plkst. 6.30 apledojums vietām Ventspils un Talsu apkārtnē bija apgrūtināta braukšanu pa valsts galvenajiem autoceļiem. Slidenos ceļa posmus kaisīja ar pretslīdes materiāliem. Lai uzlabotu braukšanas apstākļus, ceļu uzturēšanas darbos iesaistītas VAS Latvijas autoceļu uzturētājs ziemas dienesta tehnikas vienības.

 • Būs iespēja pārbaudīt automašīnas gatavību ziemai 2

  19. novembrī Ventspilī, Rūpniecības ielā 4, no plkst. 11 līdz 18 notiks bezmaksas automobiļa pārbaude, kurā vadītājam būs iespēja noskaidrot, vai auto pilnvērtīgi sagatavots ziemas ceļiem.

 • Pie bērnudārza ''Rūķītis'' ierīkos gājēju pāreju 4

  Šonedēļ uzsāk būvdarbus, lai pie bērnudārza “Rūķītis” ierīkotu apgaismotu gājēju pāreju. Būvdarbu ilgums plānots 12 nedēļas. “Darbus plānojam pabeigt 2023. gada nogalē vai 2024. gada sākumā, atkarībā no gājēju pārejas gaismekļu piegādes”, norāda Ventspils valstspilsētas pašvaldības iestāde “Ventspils Komunālā pārvalde”.