Tēma: Drošība

 • 20. maijā visā valstī tiks iedarbinātas trauksmes sirēnas 0

  20. maijā no plkst. 10.00 līdz plkst. 10.08 visā valstī uz trīs minūtēm tiks iedarbinātas trauksmes sirēnas, lai pārbaudītu valsts agrīnās brīdināšanas sistēmas ieslēgšanas kārtību un tās darbību, kā arī, lai konstatētu bojājumus vai traucējumus trauksmes sirēnu darbībā un to skaņas signāla dzirdamībā.

 • Glābšanas dienests uzsāk darbu 0

  No 15. maija līdz 15. septembrim sākas Ventspils pilsētas pludmales peldsezona, līdz ar ko darbu Ventspils pilsētas pludmalē sāks arī Ventspils pašvaldības policijas pludmales glābšanas dienests.

 • 9. maijā pastiprināti uzraudzīs drošību visā Latvijā

  Valsts policija un Valsts drošības dienests arī šogad strādā pastiprinātā režīmā, visā valstī uzraugot drošības situāciju saistībā ar 9. maiju. Dienesti gatavojas jebkuram scenārijam un ir gatavi reaģēt ne tikai konkrētajā datumā, bet arī dienās pirms un pēc, lai nepieļautu sabiedriskās kārtības un drošības apdraudējumu.

 • Pieaug būvdarbu apjoms un satiksmes ierobežojumi 0

  Valsts autoceļu tīklā palielinās būvdarbu apjoms un satiksmes ierobežojumi tajos - šonedēļ būvdarbi notiek jau 40 valsts ceļu posmos, informē VSIA "Latvijas Valsts ceļi".

 • Slēdz Gaujas, Ķikana, Irbes un Lūžņas grīvas 0

  Lai atjaunotu kādreizējo mazo zīriņu Sternula albifrons populāciju, Dabas aizsardzības pārvalde līdz 31. jūlijam apmeklētājiem slēdz četras grīvas - Gaujas, Ķikana, Irbes un Lūžņas. Noteiktās grīvas ir norobežotas, turpat izvietotas informatīvas zīmes un stendi.

 • Atjauno horizontālo marķējumu uz brauktuvēm 0

  Pilsētā uzsākti ceļa horizontālā marķējuma atjaunošanas darbi. Šie darbi katru gadu tiek veikti pavasarī. Noslēdzoties iepirkumam par ceļa horizontālā marķējuma atjaunošanu un uzklāšanu uz ielām, ietvēm, veloceliņiem un citviet pilsētvidē, darbu veicējs SIA “CTB” tos paredz veikt līdz 24. maijam (ja to atļaus klimatiskie apstākļi).

 • Par braukšanu bez OCTA sodīs ne biežāk kā reizi diennaktī 0

  Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Ceļu satiksmes likumā nosakot, ka par ar tehniskajām ierīcēm konstatētu braukšanu bez apdrošināšanas vai valsts tehniskās apskates sodu piemēros ne biežāk kā reizi 24 stundu laikā.

 • Sāksies meža ugunsnedrošais periods 0

  Latvijā piektdien, 3. maijā, sāksies meža ugunsnedrošais laikposms, informē Valsts meža dienests (VMD). Meža ugunsnedrošais laikposms nosaka aizliegumus un ierobežojumus visiem iedzīvotājiem. Par to neievērošanu var tikt piemērota administratīvā, civiltiesiskā un arī kriminālatbildība.

 • VDD brīdina par labējā ekstrēmisma radīto risku pieaugumu sabiedrībā 4

  Valsts drošības dienests (VDD) brīdina par tendenci pieaugt labējā ekstrēmisma riskiem sabiedrībā, jo īpaši - jauniešu vidē, informē VDD. VDD vērtējumā minētā tendence ir saistīta ar citu rasu imigrantu daudzuma palielināšanos Latvijā, pret kuriem vēršas labējie ekstrēmisti.

 • Pirmdien un otrdien ceļi var apledot 1

  Latvijā prognozētās snigšanas un gaisa temperatūras pazemināšanās dēļ pirmdienas vakarā un otrdien uz autoceļiem var veidoties apledojums un dažviet arī pasliktināties redzamība, brīdina VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC).

 • Vecākiem, kuru bērns saindējās ar metadonu, piespriests reāls cietumsods 0

  15. aprīlī Kurzemes rajona tiesa, izskatot lietu, kurā pie kriminālatbildības saukts vīrietis un sieviete par vardarbīgu apiešanos ar mazgadīgo, nodarot viņam fiziskas ciešanas, būdami personas, no kurām cietušais ir materiāli atkarīgs, pasludināja saīsināto spriedumu, ar kuru atzina apsūdzētos par vainīgiem un piesprieda viņiem brīvības atņemšanu uz vienu gadu.

 • Plāno varmākām piemērot elektronisko uzraudzību 0

  Saeima konceptuāli atbalstīja grozījumus Kriminālprocesa likumā, kas paredz, ka varmācīgajām personām varēs piemērot drošības līdzekļa izpildes elektronisko uzraudzību. Kā informē Saeimas Preses dienestā, Juridiskās komisijas virzīto grozījumu mērķis ir mazināt vardarbību ģimenē un veicinātu sabiedrības drošību kopumā.

 • Brīvostas teritorija attīrīta no vēsturiskā naftas piesārņojuma 0

  Ir noslēgušies vides attīrīšanas un tālāka piesārņojuma novēršanas darbi Ventspils brīvostas pārvaldes vadītajā vides sanācijas projektā, kas ilga trīs gadus un izmaksāja vairāk nekā piecus miljonus eiro. Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētajā, aizvadīto gadu vērienīgākajā vides attīrīšanas projektā reģionā visi plānotie rezultāti ir sasniegti.

 • Pilsētā uzstādītas jaunas ceļa zīmes 11

  Aleksandra ielā, posmā no Raiņa ielas līdz Jūras ielai, ir uzstādītas ceļa zīmes Nr. 326 “Apstāties aizliegts”, kas aizliedz apstāties un stāvēt uzstādīto zīmju darbības rādiusā.

 • VID aicina uzmanīties no krāpniekiem 0

  Valsts ieņēmumu dienests (VID) aicina iedzīvotājus uzmanīties no krāpnieku īsziņām un e-pastiem, kas rakstīti it kā VID vārdā. VID atgādina - visu informāciju, ko VID sūta, iespējams apskatīt Elektroniskās deklarēšanas sistēmā (EDS).