Tēma: Valsts

 • No izglītības optimizācijas var ciest Pārventa 5

  Kārtējā reforma vispārējās izglītības sistēmā paredz līdz nākamajam mācību gadam ievest jaunu modeli pamata un vidējās izglītības finansēšanā un ar to saistītu skolu tīkla optimizāciju. Izglītības reforma reizē ar ekonomisko krīzi var ieviest būtiskas izmaiņas pilsētas skolu un bērnudārzu tīklā. Optimizācijas Dāmokla zobens ir pacelts virs Pārventas izglītības iestādēm.

 • Lembergs: Latvijas Pastam ir vāja vadība! 7

  2010. gadā mūsu valstī bija ap 600 pasta nodaļu. Tagad plānots samazinājums līdz 71. Latvijas Pasta vadība apgalvo, ka akcionārs – valsts – pieprasa uzņēmumam strādāt ar peļņu. Vai Latvijas Pastam būtu jāpilda arī sociālā funkcija – nodrošināt Latvijas iedzīvotājiem pieejamus pakalpojumus iespējami tuvu viņu dzīvesvietai?

 • Saeima pieņem nākamā gada valsts budžetu ar 2,8% deficītu 0

  Saeima galīgajā lasījumā pieņēma 2024. gada valsts budžetu, kurā konsolidētā budžeta ieņēmumi plānoti nepilni 14,5 miljardi eiro, izdevumi - nedaudz virs 16,2 miljardi eiro, bet vispārējās valdības budžeta deficīts plānots 2,8% no iekšzemes kopprodukta (IKP).

 • Vēl var iesniegt dokumentus uzturēšanās atļaujas pieprasīšanai 0

  Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde atgādina, ka Krievijas Federācijas pilsoņiem, kuri līdz 1. septembrim nebija iesnieguši dokumentus Eiropas Savienības pastāvīgā iedzīvotāja statusa pieteikšanai vai nebija veikuši pieteikšanos atkārtotai valsts valodas pārbaudei, vēl līdz 30. novembrim ir iespēja iesniegt dokumentus uzturēšanās atļaujas pieprasīšanai.

 • Valsts svētkos uzstāsies ''Jumprava'' 6

  18. novembrī Lielajā laukumā visi aicināti uz Latvijas Republikas proklamēšanas 105. gadadienas svinībām. No plkst. 19.00 svētku koncertā uzstāsies leģendārā grupa “Jumprava”. Pēc koncerta Ventspils valstspilsētas domes priekšsēdētāja Jāņa Vītoliņa svētku uzruna un grandioza uguņošana.

 • Valdība atbalsta 2024. gada valsts budžetu 0

  Valdība trešdien atbalstīja 2024. gada valsts budžeta projektu un budžeta ietvaru 2024., 2025. un 2026. gadam, kurā valsts konsolidētā budžeta ieņēmumi nākamajā gadā plānoti 14,486 miljardu eiro apmērā, savukārt izdevumi paredzēti 16,212 miljardu eiro apmērā.

 • Ventspilī būs skatāma foto izstāde “Esmu karavīrs” 0

  No 2. līdz 30. novembrim Galvenajā bibliotēkā būs skatāmas Nacionālo bruņoto spēku foto izstāde “Esmu karavīrs”. Izstāde ir kā dāvana iedzīvotājiem valsts svētku mēnesī, kuras organizē Zemessardzes 4. Kurzemes brigādes bataljoni sadarbībā ar vietējām pašvaldību iestādēm.

 • Laboratorijas nav saņēmušas valsts finansējumu 3

  "E. Gulbja laboratorija" par valsts apmaksātajām analīzēm no valsts šogad nav saņēmusi ap 2,8 miljonus eiro un tāpat kā "Centrālā laboratorija" apsver šo izmeklējumu pārtraukšanu.

 • No 2. septembra uzturēšanās atļaujas būs zudušas 3

  Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) gatavojas vēstuļu izsūtīšanai septembrī tiem Krievijas pilsoņiem, kuri nebūs veikuši nekādas darbības uzturēšanās atļaujas Latvijā pagarināšanai, aicinot viņus pamest valsti, stāstīja PMLP priekšniece Maira Roze.

 • Intervija ar Kristīni Saulīti. Runāt par sarežģītām lietām saprotami 0

       Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) jaunā priekšsēdētāja Kristīne Saulīte šovasar apbraukā Latviju, lai satiktos ar vietējām vēlēšanu komisijām un izrunātu sasāpējušos jautājumus. Viesojoties Ventspilī, viņa atrada laiku arī sarunai ar Ventas Balsi, jo ir pārliecināta – ar sabiedrību ir jākomunicē.