Tēma: Bēgļi

 • Ukrainas bēgļu bērniem būs jāmācās arī Latvijas skolās 1

  No jaunā mācību gada, šā gada 1. septembri visiem obligātās izglītības vecumu sasniegušiem nepilngadīgiem Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuriem ir piešķirts pagaidu aizsardzības statuss, būs pienākums iegūt obligāto izglītību Latvijā reģistrētā izglītības iestādēs klātienē.

 • Pateicībā – karogs un himna 1

  Lāčplēša dienā uz Ventspils Augstskolas (VeA) fasādes parādījās lielizmēra Latvijas karogs ar katram valsts iedzīvotājam svarīgākajiem vārdiem Dievs, svētī Latviju!. Šādu emocionālu dāvanu ventspilniekiem pasnieguši ukraiņu bēgļi.

 • Skolas stundās skan ukraiņu valoda 10

  Šajā mācību gadā mūsu pilsētā skolas solos sēdušies aptuveni simts ukraiņu kara bēgļu bērni, bet 30 vismazākie ukraiņi apmeklē bērnudārzus. Trijās skolās ukraiņu bērni mācās pēc mazākumtautību izglītības programmas, izmantojot iespēju attīstīt savu dzimto valodu.

 • Šis karš ilgst jau četrus gadsimtus 10

  Kijivietis Romāns Iļņickis ar ģimeni pērn Ventspilī atpūtās kā tūristi. Diez vai kāds no ģimenes toreiz varēja iedomāties, ka pavisam drīz, teju pēc dažiem mēnešiem, viņiem būs jāatgriežas mūsu pilsētā, tikai šoreiz – lai meklētu patvērumu no kara.

 • Aicina ziedot 7

  Turpinoties šausminošajiem notikumiem Ukrainā, labdarības organizācija Ventspils atbalsts Ukrainai lūdz iedzīvotāju palīdzību, lai sarūpētu kara bēgļiem un arī tiem, kas cīnās par Ukrainas brīvību, nepieciešamās lietas.

 • Ukraiņi palīdz mūsu bērniem 3

  Jūras svētku laikā mūsu pilsētā mītošie patvēruma meklētāji no Ukrainas sagādājuši jauku pārsteigumu mūsu pilsētas bērniem no atbalsta centra Cimdiņš.

 • LLPA lūdz valdību bēgļu jautājumu neatstāt uz pašvaldību pleciem 0

  Lai arī Ukrainas bēgļu skaits Latvijā turpina pieaugt, no 1. jūlija tiek samazināts valsts atbalsts no kara bēgošo Ukrainas civiliedzīvotāju izmitināšanai. Tā rezultātā bēgļu mājokļu jautājums palicis lielākoties uz pašvaldību pleciem, kurām pašām jārod resursi, lai nodrošinātu bez pajumtes palikušajiem cilvēka cienīgus apstākļus.

 • Tapusi filma par ukraiņu pusaudžiem 1

  Ventspils 6. vidusskolas 12. klases absolvents Georgijs Kartašovs radījis dokumentālo filmu Bērni, kas stāsta par viņa skolasbiedriem – pusaudžiem no Ukrainas.

 • Ukraiņi varēs saņemt recepšu medikamentus 0

  Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas attīstības biedrība sadarbībā ar 13 Mēness aptiekām Rīgā, Valmierā, Daugavpilī, Liepājā un Ventspilī no saņemtajiem ziedojumiem nodrošinās iespēju daļai Ukrainas civiliedzīvotāju ar biedrības finansiālu atbalstu saņemt veselības aprūpei nepieciešamos recepšu medikamentus 10 000 eiro apmērā.

 • Slimnīcas vadītājs rosina veicināt bēgļu vakcināciju pret Covid-19 10

  Patlaban Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī ārstējas septiņi Covid-19 pacienti, divi no viņiem ir Ukrainas bēgļi, kuriem dzimtenē ir bijusi citāda vakcinācijas kārtība, tādēļ valstī vajadzētu veicināt bēgļu vakcināciju pret Covid-19, sacīja Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas valdes priekšsēdētājs Juris Lācis.