Saeima pamatojoties uz pilsoņu iniciatīvu "Ļausim bērniem skolā brīvi elpot", lēma uzdot valdībai izvērtēt, vai prasība izglītojamiem 1.-4. klasē mācību procesa laikā un ārpus tā lietot mutes un deguna aizsegus nebūtu atceļama.

Šo iniciatīvu divas reizes izskatīja Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija. Otrajā komisijas sēdē iniciatīvas pārstāve Olga Petkeviča skaidroja, ka kopš pirmās reizes, kad parlamentā iesniegts kolektīvais iesniegums, daudz kas ir mainījies.

Pēc viņas paustā, valstīs, uz kurām kā piemēriem iepriekš atsaucās Veselības ministrija un valdība, nebija noteikta prasība bērniem skolā lietot sejas maskas. Petkeviča minēja, ka informāciju var traktēt dažādi, tomēr iniciatīvas aizstāvji papētīja un atklāja, ka tad, kad Latvijā pieņēma šo normu, citviet tādas nebija.

Tāpat viņa piebilda, ka nav nepieciešama atsauce uz citu valstu pieredzi, un uzsvēra, ka patlaban ar bērniem Latvijā notiek eksperiments. "Tas, ka citur bērni nēsā maskas, vēl neko nenozīmē. Nav iespējams pateikt, kā tas ietekmēs bērnus ilgtermiņā," teica Petkeviča, piebilstot, ka vecāki veikuši eksperimentu ar maskām, kurā atklājies, ka bērns jau pēc piecām minūtēm sācis atelpot ar muti.

Vecāku ieskatā, tieši elpošana caur degunu pasargā no inficēšanās ar vīrusiem un baktērijām. Viņuprāt, šāds lēmums piespiež bērnus darīt "kaut ko pretdabisku".

Vēl viņa stāstīja, ka vecāki atrada skolēniem iepirkto masku standartu. Publiski izskanējis, ka maskas varot mazgāt 30 reizes, tomēr standartā teikts, ka tikai desmit. Tāpat konkrētās maskas neesot testētas uz bērniem, kā arī tās neesot testētas pret jebkādiem vīrusiem.

"Tas ir eksperiments un farss," teica Petkeviča, vienlaikus uzsverot, ka arī ļaut bērniem vilkt pašu nodrošinātas maskas ir tas pats, jo vecāki šujot vienas kārtas kokvilnas maskas, līdz ar to tās neesot maskas, bet aksesuārs.

Iniciatīvas pārstāvju ieskatā, ja grib nodrošināt aizsardzību, tad jāvelk respiratori.

Lasi vēl

Komentāri (5)

 • -5
  mernigors 04.03.2021, 12:26:15

  Izglītības sistēmas izpratni par lietām raksturo TV3 sižētā redzētā skolotāja ar masku, kas izgatavota no apakšveļas mežģīnēm. Tik uz priekšu - maskas noteikti aizsargā no sodu uzlikšanas, no COVID( tieši šādas un līdzīgas) nemaz. Nemaz nerunājot par spices prasmēm ievērot vakcinācijas laikā pašu noteiktos ierobežojumus....

 • -9
  STOPVACZISM 04.03.2021, 15:04:28

  Я не поэт, но я скажу словами,
  пусть на...,идёт своими ма́сками.
  Maskas arī aizsargā tikai pret sodiem un nikniem ohraņikiem.

 • -2
  .Heinrichs 04.03.2021, 20:59:54

  Kārtīgus respiratorus vajag!Nevis tās lupatas,kuras drīzāk skādē.

 • -1
  .Heinrichs 04.03.2021, 21:03:03

  https://fb.ru/misc/i/gallery/23144/1962025.jpg

 • -4
  STOPVACZISM 08.03.2021, 12:35:49

  Noziegums pret bērniem.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: