Tēma: Veselība

 • Galvenajā bibliotēkā notiks Raivja Aršauska lekcija 0

  Ceturtdien, 26. maijā, plkst.18 Galvenajā bibliotēkā notiks fizioterapeita Raivja Aršauska lekcija ''Fizioterapijas loma veselības saglabāšanā un slimību ārstēšanā un pakalpojumu pieejamība Ventspilī'', ko Latvijas Veselības nedēļas ietvaros organizē Sporta pārvalde sadarbībā ar bibliotēku.

 • Slimnīcā ievieš jaunus mugurkaula ķirurģijas risinājumus 0

  Aprīļa beigās Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Mugurkaula ķirurģijas centrā Ventspilī pirmo reizi veikta mugurkaulāja operācija, kuras laikā pacientei ievietota kustības saglabājoša kakla diska protēze, sākotnēji plānoto fiksēto kakla skriemeļu savienojumu vietā.

 • Plāno atcelt obligāto sejas masku nēsāšanu sabiedriskajā transportā 4

  Satiksmes ministrija (SM) izstrādājusi grozījumus noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai, kas paredz no 15. maija atcelt obligātu sejas masku nēsāšanu sabiedriskajā transportā, liecina informācija Tiesību aktu projektu publiskajā portālā.

 • REKLĀMA: Piecas receptes veselīgiem pavasara smūtijiem 0

  Atgūstoties pēc ziemas, pavasara noskaņās lieti noderēs kāds vitamīniem bagāts, atsvaidzinošs un garšīgs smūtijs. Tā kā smūtiji pasaulē ir daudz un dažādi, šajā rakstā parādīsim, kas tev nepieciešams piecu gardu un veselīgu smūtiju pagatavošanai.

 • Balstvakcīna pamodina šūnu imunitāti 0

  Ģimenes ārste Rudīte Kitte, kas konsultē pacientus Ventspils novadā – Ugālē un Usmā –, vakcinēties pret Covid-19 iesaka ikkatram, pat ja pēc paša domām veselība šķietami ir laba. Sevišķi svarīgi vakcinēties cilvēkiem riska grupā. Un tas attiecas gan uz pamatvakcināciju, gan balstvakcināciju.

 • Vakcināciju pret Covid-19 turpmāk veiks slimnīcā 1

  30. martā aprit gads kopš Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca kā pirmā Latvijā uzsāka masu vakcināciju pret Covid-19, īstenojot pilotprojektu, kurā gūtie secinājumi bijuši noderīgi arī citu masu vakcinācijas punktu izveidē visā Latvijā. Šai laikā Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca vakcināciju Ventspilī, Talsos un reģionā veikusi 63 tūkst. reižu.

 • Nieru aizstājterapijas centrs turpina attīstību 0

  Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas Kurzemes Nieru aizstājterapijas centrs veiksmīgi darbojas jau teju sešus gadus. Nesen centrs sācis piedāvāt papildu procedūru – hemoperfūziju, kas dod papildu efektu un uzlabo dzīves kvalitāti nieru slimniekiem.

 • Iebūvē paceļamo grīdu topošās Rehabilitācijas nodaļas baseinā 0

  Lai attīstītu Rehabilitācijas nodaļas pakalpojumu klāstu un nodrošinātu mūsdienīgus pakalpojumus vienuviet, Ventspils slimnīcā turpinās jaunās Rehabilitācijas nodaļas būvniecības darbi. Martā piegādāta fizioterapijas baseina paceļamā grīda un uzsākta tās montāža, un jautuvākajā laikā tiks veikta baseina konstrukciju testēšana.

 • Glaukoma var piezagties nemanot 0

  6.–12. marts ir Pasaules glaukomas nedēļa. Šo slimību pacients pats ne vienmēr izjūt – nemana problēmas acu veselībā vai redzes asumā. Glaukomas nedēļas ietvaros Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca aicina izmantot iespēju un bez maksas veikt acu iekšējā spiediena mērījumu.