Tēma: Veselība

 • Valsts apmaksātas ērču encefalīta vakcīnas saņems bērni piecos novados 0

  Šogad valsts apmaksātās ērču encefalīta vakcīnas saņems bērni piecos Latvijas novados, informē Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC). Šī gada ērču encefalīta endēmisko teritorijā sarakstā iekļauts Kuldīgas novads, Dienvidkurzemes novads, Ventspils novads, Talsu novads un Cēsu novads.

 • Pirmo reizi veikta ceturtās pakāpes skoliozes operācija 0

  Janvārī Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā Ventspilī – Kurzemes Mugurkaula ķirurģijas centrā – 30 gadus vecai pacientei veikta komplicētas, ceturtās pakāpes skoliozes korekcijas operācija. Operāciju, kuras ilgums bija septiņas stundas, veica slimnīcas speciālistu komanda, izmantojot slimnīcā pieejamās mūsdienīgās tehnoloģijas.

 • Šogad ar gripu miruši pieci cilvēki 24

  Kopš gada sākuma saņemta informācija par pieciem mirušajiem, kuriem laboratoriski apstiprināta saslimšana ar gripu, informē Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).

 • Slimnīcā darbojas diabēta apmācības kabinets 0

  Cukura diabēts ir saslimšana, kas prasa ieviest izmaiņas savā uzturā un ikdienā, lai uzlabotu pacienta labsajūtu un nepieļautu tālāku komplikāciju attīstību. Ventspils slimnīcā darbojas diabēta apmācības kabinets, kur valsts apmaksātas apmācības sniedz aprūpes māsa Violeta Pumpure.

 • Slimnīcā, apmeklējot pacientus, jālieto sejas maska 10

  Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) izsludinājis gripas epidēmiju, kas nozīmē, ka saslimstība ar gripu Latvijā turpina pieaugt. Lai pasargātu pacietnus un veselības aprūpes speciālistus no inficēšanās ar gripu un covid 19, līdz epidēmijas beigām Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā pacientus atļauts apmeklēt, tikai valkājot sejas masku vai respiratoru.

 • Ziedo naudu audiologopēda nodarbībām 0

  Otrajos Ziemassvētkos biedrība Matisons Runner's Club, kā ik gadu, aicināja visus interesentus iesaistīties atbalsta pasākumā – labdarības skrējienā, kas notika jau septīto reizi. Kopīgiem spēkiem izdevies saziedot 1304,01 eiro. Ziedojums sarūpēts 15-gadīgajai ventspilniecei Jūlijai Aņisimovai.

 • Simtgadniecei veikta kataraktas operācija 0

  100 gadi – tāds ir Ventspils slimnīcas Kurzemes Acu centra vecākās pacientes, kurai veikta kataraktas operācija, vecums. Kataraktas operācija ir ieguldījums ne tikai kundzes veselībā, bet arī vaļaspriekos. Ikdienā kundze labprāt lasa avīzes un žurnālus – šo hobiju nu viņa varēs atkal piekopt jaunā kvalitātē.

 • Fizioterapijā palīdz saprast savu ķermeni 0

  Ventspils poliklīnikas speciālistu komandu papildinājusi fizioterapeite Laura Kupča. Viņa saviem pacientiem ne tikai palīdz atveseļoties un uzlabot fizisko formu, bet arī dalās ar zināšanām, kā labāk izprast savu ķermeni. Būt kustībā un aktīviem – tas ir fizioterapeites moto.

 • Lūdz palīdzību jaunākā dēla ārstēšanai 9

  Četrgadīgais Madars ir jaunākā atvase šajā lielajā un draudzīgajā ģimenē, bet viņa veselības stāvoklis ir mammas lielākā sāpe un rūpju objekts. Nesen Madaram tika piešķirta invaliditāte – puisēnam ir autiskā spektra traucējumi, zēns nerunā.

 • Veiks HIV un C hepatīta bezmaksas testus 0

  Turpinot Eiropas HIV un hepatītu testēšanas nedēļu un 1. decembrī sagaidot Starptautisko AIDS dienu, SIA “Centrālā laboratorija” (CL) visās filiālēs aicina iedzīvotājus no 27. novembra līdz 1. decembrim veikt HIV un C hepatīta bezmaksas testus.

 • Pacienti saņem pakalpojumus prioritārā secībā 0

  Pieprasījums pēc fizioterapeita konsultācijām un pakalpojumiem ir ievērojami pieaudzis. Iespējams, tās ir pēcpandēmijas blaknes, jo Covid-19 laikā medicīnas pakalpojumu pieejamība bija ierobežota vai daļēji ierobežota un iedzīvotāji atlika savas veselības sakārtošanu uz vēlāku laiku.

 • Iedzīvotāji aktīvi trenējas iekštelpās 1

  Gada tumšākajā sezonā veselīga un un aktīva dzīvesveida piekritēji īpaši aktīvi izmanto Olimpiskā centra Ventspils piedāvātās sportošanas iespējas iekštelpās – apmeklē atlētikas zāles, peldbaseinu, Ledus halli u. c. sporta bāzes.