Atbraucējiem Rīgas lidostā un ostās vairs neveiks Covid-19 testus, tā vietā cilvēkiem būs iespēja analīzēm pieteikties pašiem vispārējā kārtībā, informēja Veselības ministrijas pārstāve Anna Strapcāne.

No šodienas atsākoties regulārajiem lidojumiem, atbraucējiem no ārvalstīm Covid-19 testus vairs neveiks lidostā vai ostās uz vietas, bet šīs personas testiem varēs pieteikties vispārējā kārtībā, piemēram, sazinoties ar savu ģimenes ārstu vai zvanot pa tālruni 8303.

Ministrijā uzsver, ka no ārvalstīm atbraukušajām personām 14 dienas ir jāievēro pašizolācija, izņemot, ja cilvēks atbraucis no Lietuvas vai Igaunijas un nav bijis citās ārvalstīs.

Līdz šim Covid-19 analīžu nodošanu lidostās un ostās nodrošināja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD), ja tika organizēti repatriācijas reisi. Tagad, atsākoties daļai regulāro reisu, pieņemts lēmums, ka personas atgriežoties no ārvalstīm, analīžu nodošanai varēs pieteikties vispārējā kārtībā un doties uz analīžu nodošanas punktiem.

Uz analīzēm tāpat kā līdz šim var nosūtīt arī ģimenes ārsts.

Bez ierobežojumiem Lietuvā, Igaunijā un Latvijā var ceļot Baltijas valstu valstspiederīgie un personas, kurām ir tiesības uzturēties šajās valstīs, ja šīs personas pēdējās 14 dienās nav bijušas ārpus Baltijas valstīm, ja tām nav noteikta pašizolēšanās, kā arī ja ceļotājiem nav elpošanas ceļu infekcijas pazīmes.

Lasi vēl

Komentāri (4)

 • -3
  Nah Nahs XI 18.05.2020, 17:56:24

  Gaidīsim vīrusaino skaita strauju pieaugumu!

 • -9
  Brīvība 18.05.2020, 22:06:18

  Ir tādi svara vērotāji.
  Nu parādījušies inficēto skaitītāji.)
  Derētu zināt, ka testus visiem pēc kārtas tāpat līdz šim neveica.

 • -1
  Joker 19.05.2020, 06:06:03

  Viss par agru, viss par agru...
  Nevajadzēja atcelt ierobežojumus vēl ilgu laiku. Skarbi, bet otrais uzliesmojums, ko visi sola, būs tikai tāpēc, ka paši pilnībā neapkaroja pirmo. Un tā visā pasaulē :(((

 • -2
  Brīvība 19.05.2020, 11:13:59

  Sajēga zūd, sēžot pie TV.:)))
  Nevajadzēja tikpat kā nekādus ierobežojumus,
  izņemot distanci un dezinfekciju.
  Un bebūs nekāds otrais uzliesmojums,
  ja netiks dota komanda masu mēdijos tādu uzzīmēt.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: