Ceturtdien, 21. maijā plkst. 20 koncertzāle ''Latvija'' aicina klātienē vai attālināti piedzīvot divu prominentu pianistu - Džona Kamīla Farā un Kaja Šūmahera, klaviermūzikas performanci, kas pie klausītājiem nonāks pateicoties īpašam mākslas objektam - interaktīvai instalācijai ''Koncerts bez cilvēkiem''.

Instalācijas autors ir video mākslinieks un scenogrāfs - 8. Mākslas objekts, proti, improvizēta zāle ar tukšām apmeklētāju sēdvietām un lielu video ekrānu, izvietots kafejnīcas zonā. Katru vakaru apmēram 40 minūšu gara priekšnesuma laikā koncertzāles Lielajā zālē uz Dāvida Kļaviņa radītā instrumenta ''470i'' ar pašspēlējošā mehānisma palīdzību tiek atskaņota dažādu autoru klaviermūzika. Publika koncertu var redzēt un dzirdēt no ārpuses, atrodoties aiz fasādes stikla sienas.

Ikdienā ''Koncertā bez cilvēkiem'' skan klaviermeistaram Dāvidam Kļaviņam iesūtītā, šī gada martā iecerētās, bet nenotikušās ''Klavieru dienas'' autoru skaņdarbu izlase.

21. maijā mūzikas cienītājiem tiks piedāvāta atšķirīga un īpaši veidota programma. Speciāli šim koncertam savus skaņdarbus atskaņošanai uz milzu klavierēm sagatavojuši divi pianisti - komponisti - kanādietis Džons Kamīls Farā un Kajs Šūmahers no Vācijas. Mākslinieku vārdi koncertzāles apmeklētājiem nav sveši. Gan Džons, gan Kajs jau reiz koncertējuši Ventspilī. Proti, aizvadītā gada augustā, nedēļu pēc koncertzāles ''Latvija'' atklāšanas, kopā ar kolēģiem izpildot Stīva Reiha darbu ''Six Pianos''.

“Koncertu bez cilvēkiem” 21. maijā plkst. 20 būs iespēja vērot arī tiešsaistē koncertzāles ''Latvija'' Facebook lapā.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: