Tēma: Osta

 • Aivars Lembergs: Ventspili gaida modernizācija 32

  Uz interviju Ventspils domes deputātu, Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāju un partijas Latvijai un Ventspilij vadītāju Aivaru Lembergu Ventas Balss uzaicināja, lai izvaicātu par jauno valdību, kā arī par galvenajiem izaicinājumiem, ar kuriem šogad būs jāsaskaras Latvijai, un uzdevumiem, kas būs jārisina ventspilniekiem.

 • Ostās 11 mēnešos pārkrauts par 15,3% vairāk kravu 6

  Latvijas ostās šogad 11 mēnešos pārkrauti 43,517 miljoni tonnu kravu, kas ir par 15,3% vairāk nekā 2021. gada attiecīgajā periodā, liecina Satiksmes ministrijas apkopotā informācija. Visvairāk pārkrautas beramkravas - 23,025 miljoni tonnu, kas ir pieaugums par 29,8%, salīdzinot ar 2021. gada 11 mēnešiem.

 • Termināļos pieaudzis pārkrauto kravu apmērs 3

  Ventspils ostas termināļos šogad desmit mēnešos pārkrauts 12,021 miljons tonnu kravu, kas ir par 33,4% vairāk nekā 2021. gada attiecīgajā periodā, liecina Satiksmes ministrijas publiskotā informācija.

 • Terminālim draud darbības apturēšana 3

  Ventamonjaka terminālī Ventspils ostā vēl aizvien tiek uzglabāts vairāk nekā 3000 tonnu sašķidrinātā amonjaka. Līdz galīgajam termiņam, kad jāizved amonjaka tehnoloģiskais atlikums un jāaptur termināļa darbs, atlikuši nepilni divi mēneši. Termināļa turpmākais liktenis joprojām ir neskaidrs.

 • Termināļos pārkrauto kravu apmērs pieaudzis par 26,4% 4

  Ventspils ostas termināļos šogad deviņos mēnešos pārkrauti 10,5 miljoni tonnu kravu, kas ir par 26,4% vairāk nekā 2021. gada attiecīgajā periodā, liecina Satiksmes ministrijas publiskotā informācija.

 • Sāks zemūdens nogāzes stiprināšanu priekšostas daļā 0

  Ventspils brīvostā pilnā sparā turpinās priekšostas krasta nostiprinājumu atjaunošana no Ziemeļu mola līdz pat ''Baltic Coal terminal'' aptuveni 740 metru garumā. Noslēgumam tuvojas monolītā betona seguma ierīkošanas darbi, kas nozīmē, ka drīzumā varēs sākt zemūdens nogāzes stiprināšanu, bet visu projektu pabeigt pat pirms plānotā termiņa.

 • Satversmes tiesā ierosināta lieta par Ventspils ostas pārvaldes reformu 7

  Februārī Saeima pieņēma valdības virzītos grozījumus Ostu likumā. Minētā likuma grozījumu rezultātā ventspilniekiem tika atņemtas tiesības gūt labumu no sava īpašuma, jo neņemot vērā pašvaldības iebildumus, bez atlīdzības un termiņa ierobežojuma komercsabiedrībai tiek nodots pašvaldības īpašums apmēram 150 miljonu EUR vērtībā un vairāk nekā 42 % no Ventspils pilsētas administratīvās teritorijas.

 • VVD tiešsaistes režīmā uzraudzīs ogļu pārkraušanu ostā 6

  Jau izsenis ogļu putēšana ostas teritorijā ir bijis tas, kas satrauc Ventspils iedzīvotājus. Vides piesārņojuma operatīvai novēršanai un pastāvīgai kontrolei Valsts vides dienests (VVD) kopš septembra sākuma veic nepārtrauktu ogļu pārkraušanas novērošanu Ventspils ostā.

 • Sirēnu iemeslu ostā vēl precizē 11

  Ventspilniekus agrā pirmdienas rītā uztrauca trauksmes sirēnām līdzīgās skaņas, kas nāca no ostas puses un kas, iespējams, saistīts ar mācībām uz kāda kuģa, bet pilnīgi precīzu ziņu par to šobrīd vēl nav.

 • Termināļos pārkrauto kravu apmērs pieaudzis 0

  Ventspils ostas termināļos šogad pirmajos sešos mēnešos pārkrauti 7,32 miljoni tonnu kravu, kas ir par 25,4% vairāk nekā 2021. gada attiecīgajā periodā, liecina Satiksmes ministrijas publiskotā informācija.

 • Ostā ienāks kruīza kuģis «Star Legend» 2

  Nākamajā ceturtdienā Ventspils brīvostā atkal gaidāma kruīza kuģa vizīte. Šoreiz ostā ienāks kompānijas WindStar Cruises kuģis Star Legend, kurš savā kuģa mūžā paspējis kļūt arī par slavenu kinozvaigzni.