Tēma: Osta

 • Pārkrauto kravu apmērs sarucis par 25,2% 9

  Ventspils ostas termināļos šogad pirmajos trijos mēnešos pārkrauti 2,349 miljoni tonnu kravu, kas ir par 25,2% mazāk nekā 2023. gada attiecīgajā periodā, liecina Satiksmes ministrijas publiskotā informācija.

 • Pārkrauto kravu apmērs sarucis par 34,3% 1

  Ventspils ostas termināļos šogad pirmajos divos mēnešos pārkrauti 1,579 miljoni tonnu kravu, kas ir par 34,3% mazāk nekā 2023. gada attiecīgajā periodā, liecina Satiksmes ministrijas publiskotā informācija.

 • Valainis aicina Siliņu sasaukt Ostu padomes sēdi 2

  Ekonomikas ministrs Viktors Valainis (ZZS) pēc tikšanās ar Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) pārstāvjiem nolēmis aicināt Ministru prezidenti Eviku Siliņu (JV) sasaukt Latvijas ostu, tranzīta un loģistikas padomes sēdi, lai pārrunātu aktuālo situāciju tranzīta nozarē.

 • Janvārī pārkrauto kravu apmērs sarucis par 47,1% 4

  Ventspils ostas termināļos šogad janvārī pārkrauti 833 500 tonnu kravu, kas ir par 47,1% mazāk nekā 2023. gada attiecīgajā periodā, liecina Satiksmes ministrijas publiskotā informācija.

 • Latvijas ostās janvārī pārkrauts par 15,3% mazāk kravu 0

  Latvijas ostās šogad janvārī pārkrauti 3,5 miljoni tonnu kravu, kas ir par 15,3% mazāk nekā 2023. gada janvārī, liecina Satiksmes ministrijas apkopotā informācija. Visvairāk pārkrautas beramkravas - 2,087 miljoni tonnu, kas ir kritums par 1%, salīdzinot ar 2023. gada attiecīgo mēnesi.

 • Novērš 70 000 cigarešu kontrabandu 5

  Veicot muitas kontroles pasākumus Ventspils ostā, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas novērsa 70 000 cigarešu jeb 3500 cigarešu paciņu nelikumīgu pārvietošanu, informē VID pārstāvji.

 • Pieņem grozījumus, kas pieļauj rosināt ostu reformas gaitas pārskatīšanu 1

  Saeima ceturtdien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Ostu likumā, kas pie nepieciešamības pieļaus rosināt ostu reformas gaitas pārskatīšanu. Likumā noteikts, ka Ministru kabinets līdz 2024. gada 30. jūnijam iesniedz Saeimai ziņojumu par ostu pārvaldības reformas īstenošanu.

 • Igors Udodovs: ostas nākotnes attīstību saistām ar Latvijas eksportu un zaļo enerģiju 4

  Nenoslēgusies ostu reforma, pērnā gada sākumā pārtrauktas darba attiecības ar pārvaldnieku, ģeopolitisko procesu un sankciju ietekmē nestabils kravu apgrozījums. Apstākļos, kad izaicinājumu netrūkst, Ventspils brīvostas pārvaldes darbu vada brīvostas pārvaldnieka vietnieks, Mārketinga un attīstības nodaļas vadītājs Igors Udodovs.

 • Kravu apgrozījums 2023. gadā sasniedz 10,4 miljonus tonnu 0

  2023. gadu Ventspils brīvostā strādājošie termināļi noslēguši ar kopā pārkrautiem 10,4 miljoniem tonnu, kas nedaudz pārsniedz gada sākumā izteiktās prognozes. Kā jau tika gaidīts, samazinājies fosilo energoresursu kravu, īpaši naftas produktu, apjoms, bet palielinājies dažādu beramkravu daudzums ostā.

 • Pērn aizturēti divi ārvalstu kuģi 0

  Pērn Latvijas Jūras administrācijas (LJA) Kuģošanas drošības inspekcijas inspektori ārvalstu kuģiem ostas valsts kontroles inspekcijas veikuši 345 reizes, un gada laikā ir aizturēti divi ārvalstu kuģi, informē LJA pārstāvji.