Tēma: Osta

 • Termināļos pārkrauto kravu apmērs sarucis par 22,2% 0

  Ventspils ostas termināļos šogad pirmajos četros mēnešos pārkrauti 4,029 miljoni tonnu kravu, kas ir par 22,2% mazāk nekā 2022. gada attiecīgajā periodā, liecina Satiksmes ministrijas publiskotā informācija.

 • ''Stena Line'' iegādājusies tiesības nodrošināt prāmju termināļa pakalpojumus Ventspilī 0

  Turpinot nostiprināt “Stena Line” pozīciju Baltijas jūras reģionā un paplašināt prāmju pārvadājumu pakalpojumus, uzņēmums iegādājies tiesības nodrošināt prāmju termināļa pakalpojumus Ventspils ostā. Šis ir viens no soļiem, kuros papildu prāmju modernizācijai un jaunu prāmju maršrutu veidošanai, “Stena Line” pēdējā laikā veikusi apjomīgas investīcijas.

 • Izstrādāti jauni grozījumi Ostu likumā 0

  Lai turpinātu ostu reformu, pilnveidojot pašvaldību iesaisti ostu pārvaldībā, Satiksmes ministrija (SM) ir izstrādājusi un iesniegusi Ministru kabinetā (MK) saskaņošanai jaunus grozījumus Ostu likumā.

 • Par 2,5% pieaudzis pārkrauto kravu apmērs 0

  Ventspils ostas termināļos šogad pirmajos divos mēnešos pārkrauti 2,402 miljoni tonnu kravu, kas ir par 2,5% vairāk nekā 2022. gada attiecīgajā periodā, liecina Satiksmes ministrijas publiskotā informācija.

 • Ventas Balss viesis: Aivars Lembergs (VIDEO) 9

  Ziņu portāla ventasbalss.lv studijas viesis - Ventspilī ilggadēji valdošās politiskās partijas "Latvijai un Ventspilij" valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

 • Janvārī pārkrauto kravu apmērs pieaudzis par 39,9% 5

  Ventspils ostas termināļos šogad janvārī pārkrauti 1,577 miljoni tonnu kravu, kas ir par 39,9% vairāk nekā 2022. gada attiecīgajā periodā, liecina Satiksmes ministrijas publiskotā informācija.

 • Pētīs iespējas iesaistīties atkrastes vēja parku apkalpošanā 5

  Šogad plānots izstrādāt pētījumu par labāko risinājumu atkrastes vēja parku un saistītās infrastruktūras apkalpošanai Ventspils ostā, kas ietvers arī jauna termināļa modelēšanu Ventspils Ziemeļu ostā. Tas ir viens no soļiem ilgtermiņa stratēģijā attīstīt atjaunojamās enerģijas ražošanas un apkalpošanas servisu Ventspils ostā.

 • Noslēgts līgums par vēsturiskā naftas piesārņojuma likvidēšanu 2

  Ventspils brīvostas pārvalde noslēgusi līgumu ar AS "VentEko" par piesārņotās teritorijas sanācijas darbu veikšanu – naftas produktu peldošā slāņa samazināšanu un barjeras sistēmas uzstādīšanu, lai nodrošinātu piesārņojuma migrācijas pārtraukšanu uz Baltijas jūru un tās piekrasti.

 • LSA: LNG terminālis jāceļ kādā no lielajām ostām 12

  Sašķidrinātās dabasgāzes (LNG) terminālis Latvijā būtu jāceļ kādā no lielajām ostām - Ventspils, Rīga vai Liepāja, jo visas trīs ostās ir pamata nepieciešamā infrastruktūra, uzskata Latvijas Stividorkompāniju asociācija (LSA).

 • Zariņu virza Ventspils ostas valdes locekļa amatā 3

  Ekonomikas ministrija (EM) sagatavojusi rīkojuma projektu par Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktora Kaspara Rožkalna atbrīvošanu no Ventspils ostas valdes locekļa amata un Anda Zariņa iecelšanu Ventspils ostas valdes locekļa amatā.

 • Ostas kuģu ceļu padziļināšanai piesaistīts papildu kuģis 9

  Lai operatīvi atjaunotu nepieciešamos dziļumus kuģu ceļos Ventspils ostā un tās tuvumā, darbu Ventspilī sācis vēl viens padziļināšanas kuģis – ''Hegemann I'', ko Ventspils brīvostas pārvalde piesaistījusi konkursa kārtībā ārkārtas padziļināšanas darbu veikšanai. Plānots, ka ''Hegemann I'' palīdzēs attīrīt kuģu ceļus no aptuveni 100 tūkstošiem kubikmetru smilšu.

 • Aizvadītais gads - labākais prāmju satiksmē 0

  2022. gadā Ventspils brīvostas vēsturē ierakstīti jauni prāmju satiksmes rekordi. Ne tikai sasniegti, bet arī pārsniegti pirmspandēmijas laika statistikas dati. 12 gadu laikā Ro-Ro kravu apjoms Ventspilī palielinājies gandrīz 200 reižu.

 • Aivars Lembergs: Ventspili gaida modernizācija 33

  Uz interviju Ventspils domes deputātu, Sociālo jautājumu komitejas priekšsēdētāju un partijas Latvijai un Ventspilij vadītāju Aivaru Lembergu Ventas Balss uzaicināja, lai izvaicātu par jauno valdību, kā arī par galvenajiem izaicinājumiem, ar kuriem šogad būs jāsaskaras Latvijai, un uzdevumiem, kas būs jārisina ventspilniekiem.

 • Ostās 11 mēnešos pārkrauts par 15,3% vairāk kravu 6

  Latvijas ostās šogad 11 mēnešos pārkrauti 43,517 miljoni tonnu kravu, kas ir par 15,3% vairāk nekā 2021. gada attiecīgajā periodā, liecina Satiksmes ministrijas apkopotā informācija. Visvairāk pārkrautas beramkravas - 23,025 miljoni tonnu, kas ir pieaugums par 29,8%, salīdzinot ar 2021. gada 11 mēnešiem.