Titulētākā Latvijas basketbola komanda "Ventspils" koronavīrusa radīto seku dēļ nākamsezon būs spiesta iztikt bez dalības Eirokausos, vēsta laikraksts "Latvijas Avīze".

Kā sarunā ar laikrakstu atklāja kluba valdes loceklis Ralfs Pleinics, komanda nākamsezon nespēlēs Eirokausos, bet sastāvā gaidāmas jaunas sejas.

Pēc ārkārtas stāvokļa ieviešanas, kas notika marta vidū, Kurzemes klubs bija spiests lauzt līgumus ar visiem spēlētājiem. Viņi vēl nav saņēmuši līgumā paredzēto summu, bet Pleinics norādīja, ka parādi tiks dzēsti.

Kluba finansiālo situāciju neuzlabo arī ģenerālsponsora "Ventpils Brīvostas" atbalsts, ar kuru februārī tika noslēgts reklāmas līgumus par 297 520 eiro. Šī summa gan ir par aptuveni 150 000 eiro mazāka nekā iepriekšējā sezonā.

"Nākotnē budžetu sagaida smaga situācija. Joprojām aktuāls jautājums par "Ventspils Brīvostu" - it kā līgums parakstīts, bet nekāda darbība nenotiek un izskatās, ka tas nematerializējies arī tiks izbeigts," skaidro Pleinics.

""Ventspils" ir lielu pārmaiņu un izaicinājumu priekšā. Domāju, ka Eiropas kausos nestartēsim, jo nez vai tam atradīsim liekus vismaz 150 tūkstošus. Mēģināsim cienīgi spēlēt reģionālā turnīrā."

Pleinics norādīja, ka sastāva aprises vēl ir neskaidras, taču paredzams, ka Kurzemes komandā nākamsezon vairāk iespējas būs tieši studentiem.

"Domāju, ka mums sastāvā nebūs neviena tāda, kurš iepriekš astoņas stundas ir pavadījis birojā. Iespējams, ka daļa no sastāva būs studenti," prognozēja valdes loceklis. "Visiem spēlētājiem vai vismaz aģentiem esam teikuši, ka teorētiski gribētu turpināt sadarbību."

Gala izvēle gan būs spēlētāju rokās, jo aizvien nav paredzams, cik ļoti koronavīrusa radītā situācija "satricinās" basketbola tirgu.

Ventspilnieki pagājušajā sezonā Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Eiropas kausā aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam, kurā ar 77:78 un 90:112 piekāpās Stambulas komandai "Bahčešehir College".

Latvijas-Igaunijas apvienotajā čempionātā (LIBL) komanda izcīnīja trešo vietu, šādu pašu pozīciju iegūstot arī Latvijas Basketbola līgā (LBL), kurā galējais vietu sadalījums tika noteikts pēc rezultātiem LIBL.

Lasi vēl

Komentāri (18)

 • 0
  еs Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Būtībā atgriežamies 1995.-1997.gadā. Bet vai tagad klubs spēs piesaistīt tik lielu pilsētnieku interesi kā tobrīd?

 • -1
  ventspilnieks 36,7 Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Domājams, jā, itsevišķi ja kāds ventspilnieks spēlēs. Bet tā, kkādi 5.kalibra mori nevienam nav interesanti kā futenē, kur pat nav krievi palikuši, kur nu vēl Ventspils.
  Viens visiem zināms tēls arī vairs neietekmē klubu. Uzradīsies citi sponsori, kuri dos naudu un pa otru pusi neķeksēs laukā :) Basi jau mums vajag, dajebkādu :D

 • 0
  еs Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  AVR gan būtu jāsaglabā pilsētā - varbūt darbam paralēli klubā un sporta skolā.

 • -1
  еs Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Par eirokausiem - izdodiet disku ar kluba labāko starptautisko (arī BBL) spēļu TV-ierakstiem (vēl kad nebija translāciju internetā). Būtu arī noiets tādiem diskiem.

 • -3
  .Barons.. Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Kā būs būt ar Vefiņ?Es nezin.Var būt,ka tie būs spēlet?

 • -4
  karlito Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Šī nu gan ir bēdīga ziņa,bet diemžēl tāda ir realitāte...pusprofesionāla komanda tomēr nav tas,pie kā esam pieraduši...

 • -6
  Kurzemnieks Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Būtu visas komandas pusprofesionālas, būtu cita lieta.
  Kaitina arī variants - kam vairāk naudas, tam automātiski labāka komanda un rezultāti.

 • 0
  Vairus Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Da labi, ko darīs, tur daļai pat videne nav nolauzta

 • 0
  Lietus Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Kādēł par komandas plāniem un iecerēm neinformē bk valdes priekšsēdētājs Boitmanis? Neviens Ventspilî neapšauba R. Pleinica kompetenci basketbolā, taču šis komandai ir radikāls pagrieziena punkts. Tādos brīžos līdz šim informē kluba 1.cilvēks un tikai pēc tam valdes loceklis. Vai 1.cilvēks, t i Boitmanis pa priekšu grozās un kameru priekšā iznāk tikai slavas un panākumu brīžos? Tā šobrīd izskatās. Deputāta spalvas ar šī brīža situāciju neuzspodrināt. Bet nav tas nekas jauns, šoreiz vienk. cits gadījums.

 • -7
  ^^—^^ Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Gan jau informēs arī Boitmanis, neraizējies. Pleinics šķiet vienmēr ir strādājis tieši ar medijiem - informējis par spēlēm utt.

  Un par spalvām runājot - labi, ka brīvosta par savējām rūpējas, jo tieši tā dēļ basketbolam vairs nav iespējams būt... paldies brīvostai par apgriezto finansējumu!

  un par covidu un aizliegumiem kam jāpasakās? Ir kādas idejas? Paldies sikspārnim ķīnā!

 • -10
  Opaps Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Sūdīgi !!!!!! Futbols nav , baskets nav. sporta dzīve nav , Zilais karogs pludmalē zem ? , pilsēta iet postā !!!! To visu izdarīja latviešu daba- nenovīdība. Kariņa valdība ar Bordāna nodevība. Šiplinska grib sagraut izglītību. Bordāns-tieslītību,, Vinķele- veselību ! Vārds Kariņš nenozīmē darbību - karot, sagraut visu ,kas Latvijā pastāvēja,? Notiek kaut kas ārprāts !!!! Visu grib mainīt , bet uz ko ? Tas notiek tādēļ , ka pie varas tiek ārzemju pseidoma latvieši. Domāju , ka drīzā nākotnē bušim baigā dirsā dirsā !!!!!!

 • -6
  Kurzemnieks Pirms 2 nedēļām, 5 dienām

  Gribās lamāties par visu šo un šiem krievu lamu vārdiem, ...pīpīpī...,
  latvieskie nevarētu izteikt visu situācijas dramatismu.

 • -7
  karlito Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Gan jau šajā visā lai basketbols Ventspilī vairs nebūtu,arī Kristovskis ar Landmaņiem savu roku pielika...

 • -3
  ventspilnieks 36,7 Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Tev vajag Lemberga basketbolu jeb Ventspils, man Ventspils, kautvai 2.līgā. Un nedomā, ka brīvosta dos naudu, ja klubā vēl ir Lemberga minjoni

 • -5
  Kurzemnieks Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Tādu 'imidžu' šie ļaudis par sevi V-pilī ir izveidojuši..

 • 0
  Lietus Pirms 2 nedēļām, 4 dienām

  Kas izrādās? Bez brīvostas viss beidzies. Cik ātri!

 • -1
  Kurzemnieks Pirms 2 nedēļām, 1 dienas

  Brīvostā tagad ir c i t u minjoni.
  Ar ko šie labāki? Pdiņi ir pdiņi.

  Kādā brīdī radīsies jautājums - vai mums, v-pilniekiem, vispār to brīvostu vajag, ja tā paliks pilsētai par apgrūtinājumu nevis peļņas avotu, tostarp sporta klubu uzturētāju?

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: