Valstī turpinoties ārkārtas situācijai, Ventspils vispārizglītojošajās izglītības iestādēs trešdien, 5. janvārī, klātienē atsāksies mācību gada 2. semestris. Izglītības un zinātnes ministrija un Veselības ministrija ir mainījusi Covid-19 testēšanas kārtību janvārī, lai nodrošinātu epidemioloģiski drošu izglītības procesa īstenošanu klātienē.

Pirms atgriešanās skolā Covid-19 testēšana jāveic visiem. Otrdienas, 4. janvāra, vakarā mājās Covid-19 paštests jāveic pilnīgi visiem 1. – 12. klašu skolēniem. Testēšanas komplektus skolas jau ir izdalījušas. Uz klātienes mācībām skolēni ierodas tikai ar negatīvu paštesta rezultātu. Paštestus janvāra sākumā veic arī visi pedagogi un darbinieki.

Janvārī paredzēta biežāka testēšana un paštesti visiem būs jāveic mājās. Skolēni, pedagogi un pārējie darbinieki ar Covid-19 sertifikātiem paštestus mājās veiks divas reizes nedēļā. Savukārt skolēni bez Covid-19 sertifikāta divas reizes nedēļā veiks paštestus mājās un arī vienu reizi nedēļā skolā. Par testēšanas grafiku skolas informēs ar e-Klases starpniecību.

Paštestu izmantošanu skolās uzsāka jau novembrī un tie ļauj jau aptuveni 15 minūšu laikā uzzināt rezultātu, nedodoties uz laboratoriju. Tomēr pozitīva paštesta gadījumā jāveic apstiprinošs tests laboratorijā.

Izglītības pārvalde aicina vecākus un skolēnus būt atbildīgiem un sekot līdzi veselības stāvoklim, kā arī ievērot epidemioloģiskās drošības pasākumus. Ja ir aizdomas par saslimšanu vai novēroti elpceļu saslimšanas simptomi, aicinām sazināties ar ārstu un kopā, izvērtējot situāciju, pieņemt lēmumu par skolas apmeklēšanu!

Lasi vēl

Komentāri (4)

 • -6
  Gatis Skorps 04.01.2022, 18:45:22

  Siekalu testus manis pēc ik pēc stundas var spļaut bet kas attiecas uz tiem deguna un mute balzamiem esmu kategoriski pret ,ja būs nepieciešams atteiksimies no izglītības un apgusim dzīves skolu

 • -2
  .Nahs Nahs 04.01.2022, 19:10:08

  Tavi bērni gulēs zārciņos,no kovida nomiruši,tad varēsi rakstīt kaut vai ministrijai.

 • -1
  Marta P 05.01.2022, 15:34:57

  Arī pret gramatiku esat kategoriski pret! Droši vien kvalitatīva tā jūsu dzīves skola.

 • -6
  Gatis Skorps 04.01.2022, 19:40:10

  Kurš tic tam valstsmulkibam lai tik tic talak

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: