Tēma: Izglītība

 • Klātienē varēs iepazīt skolas 1

  Turpinot gatavoties bērnu reģistrācijai Ventspils skolu 1. klasēs, topošo pirmklasnieku vecāki tiek aicināti izmantot izdevību viesoties skolās, lai aplūkotu skolas vidi, satikt skolas vadību un pedagogus, un tādējādi atvieglotu izvēli, kurā no Ventspils skolām pieteikt bērnu.

 • Blumbergs par pilsētas aktualitātēm (VIDEO) 0

  28. februārī norisinājās Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes iknedēļas preses konference, kurā domes priekšsēdētāja 1. vietnieks sadarbības jautājumos Guntis Blumbergs informēja par Ventspils pilsētas aktualitātēm.

 • Skolēni iepazīst oftalmologa darba specifiku 2

  Februārī pie Kurzemes Acu centra vadītāja, oftalmologa Dr. Kaspara Ozola viesojās Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas vidusskolēni, lai iepazītu ārsta darba specifiku. Dr. Ozols gan pastāstīja, gan arī demonstrēja, kā tiek veikti izmeklējumi, kādas ir mūsdienu iespējas acu veselības uzlabošanā, vienlaikus parādot arī daudzveidīgo diagnostikas un ārstniecības piedāvājumu.

 • Augstskolas absolventus studijām varēs reģistrēt no 12. jūlija 0

  Lai nodrošinātu vienādas iespējas uzsākt studējošo uzņemšanu pirmajā gadā pēc vidējās izglītības iegūšanas, augstskolas un koledžas topošo studentu reģistrāciju šogad varēs sākt no 12. jūlija, informē Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).

 • Grāmata topošajiem matemātiķiem 0

  Ekonomikas profesors, matemātikas zinātņu doktors Andrejs Jaunzems uzrakstījis mācību grāmatu skolēniem, kuri padziļināti interesējas par matemātiku. Grāmata Varbūtība var noderēt matemātikas pulciņa nodarbībām.

 • Papildinās zināšanas Vecāku skolā 0

  Pirmsskolas un skolas vecuma bērnu vecākiem ir iespēja pievienoties jaunā Ventspils Izglītības pārvaldes iniciatīvā ''Vecāku skola''. Tas būs izglītojošu pasākumu cikls vecākiem, lai uzlabotu bērnu un vecāku attiecības, palīdzētu vecākiem iesaistīties bērnu izglītošanās procesā un veicinātu sadarbību ar izglītības iestādēm.

 • Biežāk novēro mācīšanās traucējumus 1

  Pēdējo gadu tendence liecina, ka aizvien biežāk bērniem tiek novērota apgrūtina iekļaušanās standarta mācību procesā. Vecākiem ir pieejama bezmaksas palīdzība un iespēja nodrošināt savai atvasei mācīšanos attīstībai, spējām un veselības stāvoklim atbilstošā izglītības programmā.

 • Prasme, kas regulāri jāvingrina 0

  Sabiedrībā nereti valda uzskats, ka bērnu lasītprasme būtiski pasliktinās. Lai veicinātu lasītprasmes attīstību un mudinātu lasīt grāmatas, jau vairākus gadus Ventspils 4. vidusskola kā vienu no saviem prioritārajiem mērķiem izvirzījusi šo prasmju veiksmīgu attīstību.

 • Kreituse: Ministres nostādni vajadzētu paanalizēt valdības līmenī 5

  Jaunās valdības izglītības un zinātnes ministres Andas Čakšas (Jaunā Vienotība) nievājošajiem izteikumiem par izglītības kvalitāti reģionos sabiedrības uzmanību pievērsis aktieris, augļkopis un Ventspils novada domes deputāts Gatis Gāga (LRA).

 • Jauno dabaszinātņu pētnieku centrs aicina uz nodarbībām 0

  Ventspils zinātnes centrs VIZIUM aicina ikvienu 8. – 12. klašu skolēnu apmeklēt Jauno dabaszinātņu pētnieku centra nodarbības, kurās būs iespēja uzzināt par satelītiem, nākotnes kosmosa laboratorijām, lielākajiem radioteleskopiem, atjaunojamiem enerģijas avotiem, un dažādām citām interesantām tēmām STEM un IT jomās, kā arī tikties ar iedvesmojošiem zinātniekiem.

 • No eksāmeniem atbrīvot varēs speciālista vai ārstu konsīlija atzinums 0

  Lai pilnveidotu pašreiz spēkā esošo regulējumu par skolēnu atbrīvošanu no valsts pārbaudījumiem veselības stāvokļa vai citu attaisnojošu iemeslu dēļ, Izglītības un zinātnes ministrija izstrādājusi jaunu kārtību. Tā paredz, ka turpmāk no valsts pārbaudījumiem skolēnu varēs atbrīvot ar ārsta - speciālista vai ārstu konsīlija atzinumu.

 • Tauriņa efekts zinātnē un ikdienā 0

  Haosa teorija šķietami ir kas vairāk kā tikai zinātnieku veidota spriedumu sistēma. Haoss pretstatā kārtībai un arī to mijiedarbība. Par šīm un citām zinātnes tēmām Ventspils skolēniem bija iespēja uzzināt profesora Jura Žagara vadītajā nodarbībā.

 • Meklē talantīgus skolotājus 14

  Ventspils nav izņēmums, raugoties uz pedagogu trūkumu valsts vispārizglītojošajās skolās. Līdz šī mācību gada sākumam pilsētas skolās trūka 20 skolotāju. Pašreizējās vakances pilsētas skolās papildinās arī to mazākumtautību skolu skolotāji, kas neizturēja Valsts valodas centra pārbaudi un tika atstādināti no darba.