Tēma: Izglītība

 • Cieņa pret pedagogu un valodu ir sabiedrības pamatvērtības 0

  Īsi pirms mācību gada sākuma Ventspils izglītības darbinieku konferencē viesojās Latvijas Universitātes prorektore profesore Ina Druviete, lai runātu par pedagogu prestiža jautājumu un vērtībām, kas palīdz augt mūsu sabiedrībai.

 • Jauno dabaszinātņu pētnieku centrs piedāvā aizraujošas bezmaksas nodarbības 0

  Sākoties jaunajam mācību gadam, atsākas arī Ventspils zinātnes centra VIZIUM Jauno dabaszinātņu pētnieku centra bezmaksas nodarbības, kuru mērķis ir parādīt skolēniem un jauniešiem, ka zinātne var būt interesanta un aizraujoša. Pirmajā nodarbībā kopā ar “Laboratorium Zinātnes skolu” meklēsim atbildes uz jautājumu “Kāpēc mācīties STEM?”.

 • Svarīga skolēnu un skolotāju labbūtība 0

  Ir svarīgi, ka bērni iegūst zināšanas un apgūst prasmes, kas vēlāk noderēs dzīvē un darbā, bet mūsdienās arvien vairāk runā arī par to, cik svarīgi ir tas, kā mācību procesā iesaistītie – gan skolēni, gan skolotāji – jūtas.

 • Septembrī VIZIUM radošās darbnīcas norisināsies STEAM tematikā 0

  Sākoties jaunajam mācību gadam, Ventspils zinātnes centrs VIZIUM radošajās darbnīcās piedāvā uzzināt vairāk par STEAM – zinātni, tehnoloģijām, inženierzinātni, mākslu, matemātiku. Darbnīcu apmeklētāji varēs apgūt programmēšanas pamatprincipus, radošā veidā iepazīt pasaules arhitektūras pērles, uzzināt vairāk par Mēnesi un tā fāzēm, kā arī attīstīt matemātiskās prasmes.

 • Aicina skolēnus no visas Latvijas piedalīties attālinātajās tehnoloģiju nodarbībās 0

  Ventspils Digitālās centrs aicina 5. – 12. klašu skolēnus, kā arī tehnikumu un profesionālo vidusskolu audzēkņus no visas Latvijas, piedalīties attālinātajās tehnoloģiju nodarbībās, kas sniedz iespēju apgūt dažādas digitālās prasmes neatkarīgi no atrašanās vietas. Nodarbības notiek katru nedēļu, visu mācību gadu!

 • Noslēgusies pedagogu profesionālās pilnveides programma 0

  Noslēgusies pedagogu profesionālās pilnveides programma “Profesionāls atbalsts mazākumtautību grupu pedagogiem, pārejot uz latviešu valodas apmācību pirmsskolā”, kas tika organizēta, lai atbalstītu pedagogus pilnvērtīgai pārejai uz mācībām latviešu valodā pirmsskolās no 2023./2024. mācību gada.

 • Ventspils Augstskolas Mūžizglītības centra aktualitātes 0

  Mūžizglītības centrs 2023. gada rudenī ikvienam Ventspils iedzīvotājam tradicionāli piedāvā apgūt gan valodu, gan tehnoloģiju kursus, kā arī aicina izvēlēties kādu no rudens semestra studiju kursiem un apgūt to kopā ar studentiem.

 • Adaptācijas periodā katram sīkumam ir nozīme 0

  Ventspils izglītības iestādēs skolas gaitu uzsākšanai šobrīd pieteikti 370 bērni. Ar ieteikumiem, kā mazajiem pirmklasniekiem adaptācijas procesu skolā padarītu vieglāku un kā izvēlēties skolai nepieciešamās lietas, dalās Ventspils 2. pamatskolas sākumskolas skolotāja INGA RUDZĀJA.

 • Ventspils Augstskolā gūst pieredzi no pasaules labākās universitātes 1

  Ventspils Augstskolas pārstāves - studiju prorektore, profesore Una Libkovkska un projekta koordinatore, kursu un prasmju attīstības vadītāja Kristiāna Balode viesojās Masačūsetas Tehnoloģiju Institūtā (Bostona, ASV), lai pārņemtu pasaules mērogā labāko praksi studiju īstenošanai.

 • Tehnikums pieņems papildus iesniegumus sešās izglītības programmās 0

  Ventspils Tehnikumā ir uzņemti 268 izglītojamie valsts budžeta finansētās 11 izglītības programmās. Ņemot vērā, ka Ventspils Tehnikumam 2023./2024. mācību gadam ir precizēts plānotais uzņemamo audzēkņu skaits, to palielinot, līdz 15. augustam ir iespēja iesniegt papildus pieteikumus.

 • Dibināta organizācija "She can do IT" 0

  Dibināta organizācija "She can do IT", lai veicinātu izpratni sabiedrībā par sievietēm un tehnoloģijām."She can do IT" dibinājušas 11 informācijas tehnoloģiju (IT) uzņēmumos strādājošas sievietes, kuras visas iepriekš strādājušās citās nozarēs.

 • Papilduzņemšana Valsts policijas koledžā 0

  Pēc interesentu izrādītās intereses par dokumentu iesniegšanas termiņa pagarināšanu, kā arī lai veicinātu konkurenci un nodrošinātu pēc iespējas kvalitatīvāku topošo kadetu piesaisti, Valsts policijas koledža izsludina papilduzņemšanu arodizglītības un īsā cikla profesionālās augstākās izglītības programmām “Policijas darbs”.

 • Ventspils Augstskola saņem sertifikātu 0

  28. jūlijā Ventspils Augstskola saņēma sertifikātu “Labas prakses augstskola”, ko pasniedza Study in Latvia vadītāja Sintija Šmite-Tilika. Sertifikāts apliecina labas prakses ievērošanu ārvalstu studējošo piesaistē un studiju nodrošināšanā.

 • IZM piedāvā mainīt skolu finansēšanas modeli 0

  Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) sociālajiem partneriem izvērtēšanai nodotajā skolu reformu plānā piedāvā ieviest jaunu skolu finansēšanas modeli "Programma skolā", liecina aģentūras LETA rīcībā esošais ziņojuma projekts.