Tēma: Izglītība

 • Digitālais centrs piedāvā dažādus tālmācības kursus pedagogiem 0

  Ventspils Digitālais centrs ir īpaši specializējies pedagogu apmācībās, izstrādājot pielāgotas apmācību programmas, kas ļauj apgūtās zināšanas izmantot mācību metožu dažādošanai, tādējādi veicinot radošāku mācību procesu arī skolēniem. Populārākās tēmas Digitālais centrs piedāvā apgūt arī tālmācības formātā, kas ļauj mācīties jebkurā sev ērtā vietā un laikā!

 • Plāno par dažām dienām pārbīdīt atsevišķu eksāmenu norisi 0

  Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) saskaņošanai iesniegusi grozījumus noteikumos, kas paredz par dažām dienām pārbīdīt atsevišķu eksāmenu norisi šogad, liecina informācija vienotā tiesību aktu projektu izstrādes un saskaņošanas portālā.

 • Valsts valodas zināšanas būs obligātas arī auklītēm un skolotāju palīgiem 0

  Algotiem bērnu pieskatītājiem un skolotāju palīgiem varētu tikt noteikts ierobežojums strādāt izglītības iestādē, ja Valsts valodas centrs (VVC) būs konstatējis neatbilstošas valsts valodas zināšanas profesionālo un amata pienākumu veikšanai, liecina valdības rīcības plāna projekts.

 • Intervija ar Pārslu Kopmani. Portfelis – ir, portfeli – velc! 0

  Viena no mūsu pilsētas granddāmām – ilggadējā Ventspils Valsts 1. ģimnāzijas direktore Pārsla Kopmane – par savu mūža darbu saņēmusi gan Triju Zvaigžņu ordeni, gan citus valsts un pilsētas apbalvojumus. Tagad viņas pedagoģiskā un dzīves pieredze dāsni top dāvāta mazmeitai Šarlotei, jau pusgadu dzīves upei ir rāmāks tecējums.

 • Mūzikas vidusskola atver durvis jaunajiem mūziķiem 0

  Ventspils Mūzikas vidusskola priecājās par iespēju aicināt jaunos mūziķus 3. februārī apmeklēt atvērto durvju dienu, piedāvājot iespēju iepazīt skolu un tās bagāto mācību programmu klāstu.

 • Noslēdzies alternatīvo degvielu hakatons 2

  Decembra sākumā Ventspilī un digitāli, ar saukli “Sail into a sustainable future”, norisinājās pasākums “Alternative Fuel Hackathon”, kurā tika risināti svarīgi enerģētikas un ostu nozares jautājumi, akcentējot energoefektivitāti, degvielas izmantošanu un digitalizāciju.

 • Ņem piemēru no saviem pirmajiem skolotājiem 0

  Ventspils Mākslas skola 30. jubilejas gadā aicina ciemos absolventus. Pagājušajā nedēļā pie Mākslas skolas audzēkņiem viesojās Guļnara Hasanšina, interjera dizaina projektēšanas biroja SIA Guash dibinātāja un Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas interjera dizaina izglītības programmas vadītāja.

 • Tehnikums sadarbosies ar SIA ''Moller Auto Ventspils'' 0

  Ventspils Tehnikums parakstījis sadarbības līgumu ar SIA ''Moller Auto Ventspils''. Pēc sadarbības līguma parakstīšanas abas puses tikās, lai pārrunātu turpmāku sadarbības modeli par profesionālās izglītības programmas saturu un kvalitāti autotransporta nozarē.

 • Ventspils IT izaicinājuma 1. kārta tuvojas noslēgumam 0

  Radošais tehnoloģiju konkurss skolēniem no 1. līdz 12. klasei, kas šogad savijies ar zaļās domāšanas tēmām, tika izsludināts septembra beigās, un šobrīd noslēgumam tuvojas konkursa attālinātā – atlases kārta. Bet joprojām ir pietiekami daudz laika, lai paveiktu uzdevumu un cīnītos par ceļazīmi uz finālu Ventspilī un naudas balvu fondu – 13 000 EUR.

 • UNESCO dienu atzīmēs ar jauniešu konferenci 0

  Trešdien, 1.novembrī, Ventspilī atzīmēs UNESCO dienu, pulcējot jauniešus konferencē ''Apzinies savas saknes, lai veidotu spēcīgāku personību nākotnē''.

 • Rada jaunu laikapstākļu prognožu modeli 0

  Kristofers Volkovs pārstāvēja Ventspils Augstskolu (VeA) Turcijā Stambulā 7. starptautiskajā konferencē par progresu mākslīgā intelekta jomā (The 7th International Conference on Advances in Artificial Intelligence), prezentējot pētījumu par mašīnmācības modeļa arhitektūru, ar kuru iespējams prognozēt laikapstākļus.

 • ''Zaļā misija'' īstenos jaunu aktivitāti – Klimata darbnīcas 0

  10. novembrī plkst. 16.00 Ventspils Augsto tehnoloģiju parks (VATP) kampaņas “Zaļā misija” ietvaros organizēs bezmaksas Klimata darbnīcu un aicina tai pieteikties ikvienu. Dalībnieku skaits pasākumā ir ierobežots, tāpēc iepriekšēja pieteikšanās ir obligāta ŠEIT!