Tēma: Izglītība

 • Ventspils Augstskola saņem EMT kvalitātes zīmi 0

  Ventspils Augstskolas profesionālā maģistra studiju programma “Lietišķo tekstu tulkošana” ir akreditēta dalībai Eiropas Komisijas organizētajā sadarbības tīklā “Eiropas maģistrs tulkošanā” (EMT), kas apliecina atbilstību starptautiski atzītiem kvalitātes standartiem tulkotāju sagatavošanā.

 • Ukrainas bēgļu bērniem būs jāmācās arī Latvijas skolās 1

  No jaunā mācību gada, šā gada 1. septembri visiem obligātās izglītības vecumu sasniegušiem nepilngadīgiem Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuriem ir piešķirts pagaidu aizsardzības statuss, būs pienākums iegūt obligāto izglītību Latvijā reģistrētā izglītības iestādēs klātienē.

 • Tehnikums uzsāks jauno skolēnu uzņemšanu 0

  Ventspils tehnikums 17. jūnijā uzsāks topošo izglītojamo uzņemšanu 2024./2025. mācību gadam, piedāvājot plašu profesionālās izglītības programmu klāstu, kas sagatavo jauniešus darba tirgū pieprasītām profesijām.

 • No stažēšanās Eiropas Kosmosa aģentūrā atgriezies VeA students 0

  Ventspils Augstskolas profesionālas bakalaura studiju programmas “Elektronikas inženierija” students Rodrigo Laurinovičs ir pirmais students no Latvijas, kurš ieguva iespēju stažēties Eiropas Kosmosa aģentūrā. Rodrigo uz Vāciju devās 2022. gada martā un nesen ir atgriezies Latvijā, lai turpinātu studijas.

 • Reorganizēs pamatskolas Pārventā 6

  Ceturtdien, 30. maijā, Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome pieņēma lēmumu ar 2025. gada 1. septembri Pārventā izveidot jaunu Ventspils valstspilsētas pašvaldības pamatizglītības iestādi, reorganizējot Ventspils 3. pamatskolu un Ventspils Pārventas pamatskolu.

 • Apvienos Pārventas bērnudārzus 16

  Ceturtdien, 30. maijā, Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome pieņēma lēmumu no 2024. gada 1. septembra  apvienot Ventas labā krasta pirmsskolas izglītības iestādes “Varavīksne”, “Margrietiņa” un “Pasaka”.

 • Apbalvoti Ventspils labākie skolēni un skolotāji 0

  Mācību gada noslēgumā Ventspils pašvaldība turpina tradīciju un pateicas skolēniem un skolotājiem par augstiem sasniegumiem valsts un reģionālajās mācību priekšmetu olimpiādēs, zinātniski pētniecisko darbu izstrādē, kā arī konkursos, skatēs un sporta sacensībās.

 • Pasniegs Inovācijas fonda balvas 0

  Lai godinātu 90 skolēnus, kuri aizvadītajā mācību gadā guvuši panākumus starptautiska, valsts un reģionālajās mācību priekšmetu olimpiādēs, konkursos, zinātniski pētniecisko darbu izstrādē un sacensībās, kā arī pateiktos 66 pedagogiem, kuri ieguldījuši darbu skolēnu sagatavošanā, pirmdien, 27. maijā, Jaunrades namā tiks pasniegtas Izglītības inovācijas balvas.

 • Ar dažādiem paņēmieniem cenšas ieinteresēt lasīt 1

  Kā ieinteresēt bērnus un jauniešus lasīt? Par šo jautājumu droši vien regulāri aizdomājas ne vien skolotāji, bet arī bērnu vecāki. Ventspils 6. vidusskolas skolotājas dalās pieredzē par izmēģinātām metodēm, kas vieš cerību, ka jaunieši turpmāk lasīs biežāk.

 • Tehnikuma audzēknes izcīna zelta medaļas 0

  11. maijā Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) organizētajā nacionālajā jauno profesionāļu meistarības konkursā SkillsLatvia 2024 noskaidroti godalgoto vietu ieguvēji un labākie jaunie talanti 20 prasmju konkursos. Ventspils tehnikuma audzēknes Avigeja Doronina un Mona Gabriela Gorsvāne konkursā izcīnījušas zelta medaļas.

 • Vidusskolēniem sākas centralizēto eksāmenu sesija 0

  Ar vidusskolas augstākā līmeņa eksāmenu sociālajās zinībās šodien sāksies valsts pārbaudes darbu sesija. Vidusskolēni šonedēļ, 15. maijā, kārtos arī latviešu valodas optimālā līmeņa eksāmenu un latviešu valodas un literatūras augstākā līmeņa eksāmenu, kā arī kultūras un mākslas augstākā līmeņa eksāmenu 17. maijā.

 • Skolēni krievu valodu varēs nemācīties 6

  Skolēni varēs atteikties no krievu valodas kā otrās svešvalodas apguves, paredz ceturtdien, 9. maijā, Saeimā galīgajā lasījumā pieņemtie grozījumi Izglītības likumā. Ja skolēns atteiksies no krievu valodas apguves līdz 21. jūnijam, tad citu svešvalodu varēs apgūt jau no jaunā mācību gada.

 • Intervija ar Lieni Reseli. Augstskolā ir gaiša, uz izaugsmi vērsta vide 0

  Ventspils Augstskolas bakalaura, maģistra un doktora līmeņa studente un absolvente, sekretāre Ekonomikas un pārvaldības fakultātē, vēlāk – mācību daļas vadītāja, projektu vadītāja Ventspils Starptautiskajā radioastronomijas centrā un Ekonomikas un pārvaldības fakultātes dekāne – tā līdz šim vijies Lienes Reseles ceļš, kas jau kopš laika gala ir apzināta un mērķtiecīga izvēle.