Tēma: Skolas

 • Cieņa pret pedagogu un valodu ir sabiedrības pamatvērtības 0

  Īsi pirms mācību gada sākuma Ventspils izglītības darbinieku konferencē viesojās Latvijas Universitātes prorektore profesore Ina Druviete, lai runātu par pedagogu prestiža jautājumu un vērtībām, kas palīdz augt mūsu sabiedrībai.

 • Novadā mācības uzsākuši 836 audzēkņi 0

  Septembrī septiņās Ventspils novada vispārējās izglītības iestādēs – Ugāles vidusskolā, Piltenes, Popes, Puzes, Tārgales, Užavas un Zūru pamatskolā – mācības uzsāka 836 audzēkņi.

 • Skolas gaitas šogad uzsāks 372 pirmklasnieki 0

  Kā jau katru gadu, jaunais mācību gads skolās iesākās ar 1. septembri, kur svinīgu pasākumu virpulī tiek ieskandināta Zinību diena. Šogad skolēnu skaits vispārējās izglītības iestādēs ir ap 4000 no kuriem 372 uzsāks savas skolas gaitas kā pirmklasnieki.

 • Ekoskolās rūpes par vidi kļūst par ikdienas nepieciešamību 1

  Kamēr Ventspils pludmalē jau 25 gadus pēc kārtas plīvo Zilais karogs, vairāku Ventspils izglītības iestāžu pagalmos plīvo Zaļais ekoskolu karogs. Abi atgādina par vides jautājumu aktualitāti un to, cik svarīgi mācīties rūpēties par vidi jau no bērnības.

 • Livonijas ordeņa pilī skatāma izstāde 0

  Sadarbības projekta “Radīts muzejā” ietvaros tapusi izstāde “Kas manā pūriņā…” Ventspils muzejā Livonijas ordeņa pilī, no 25.maija

 • Par novada skolām cīņa vēl būs 7

  Valdošās partijas līderi, izglītības ministre to skaitā, izvērtuši aktīvu retoriku par to, ka laukos skolēnu skaits pēdējo desmit gadu laikā kritis straujāk, bet pašvaldības lēmumos slēgt skolas ir gausas. Tikmēr Latvijas Pašvaldību savienība ar datiem parāda, ka ministru teiktais ne gluži atbilst statistikai.

 • Vakaros varēs izmantot 2. pamatskolas basketbola laukumu 0

  Atsaucoties uz Ventspils 2. pamatskolas padomes lēmumu par nepieciešamību nodrošināt skolēniem drošību skolas teritorijā, no 20. marta tiks ierobežots laiks, kad pārējiem iedzīvotājiem būs iespēja izmantot skolas teritorijā esošo basketbola laukumu.

 • Atkarību problēmā redzama daļa aisberga 1

  Atkarību izraisošu vielu lietošana, kā arī aizraušanās ar atkarību izraisošiem procesiem jauniešu vidū ir problēma, kurā iezīmējas skaudras tendences. Būtiski ir izprast cēloņus, lai spētu cīnīties ar sekām.

 • Par mobingu skolās ir jārunā 13

  Ventspils nav izņēmums kopējā tendencē, kas pēdējos gados vērojama Latvijas skolās. Tāpat kā citviet, arī mūsu skolās ir izplatīts mobings jeb psiholoģiskā vardarbība pret atsevišķiem skolēniem vai pat skolotājiem. Drošākais ceļš mobinga novēršanai ir – runāt par to.

 • Kreituse: Ministres nostādni vajadzētu paanalizēt valdības līmenī 5

  Jaunās valdības izglītības un zinātnes ministres Andas Čakšas (Jaunā Vienotība) nievājošajiem izteikumiem par izglītības kvalitāti reģionos sabiedrības uzmanību pievērsis aktieris, augļkopis un Ventspils novada domes deputāts Gatis Gāga (LRA).

 • Aicina dāvināt grāmatas 0

  Ventspils Izglītības pārvalde izsludina ikgadējo akciju ''Draudzīgais aicinājums''. Līdz pat 28. februārim Izglītības pārvalde aicina pievienoties akcijai un dāvināt Ventspils izglītības iestādēm grāmatas.

 • Skolām nepieciešami atbalsta resursi 0

  Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija plāno atteikties no strīdīgā punkta Izglītības likumā par vardarbīgo bērnu sūtīšanu mājmācībā, uzdodot Izglītības un zinātnes ministrijai izstrādāt ziņojumu par vardarbības novēršanu skolās.