Tēma: Pedagogi

 • Noslēdzas pedagogu streiks 0

  Šodien Latvijā noslēdzas Latvijas izglītības un zinātnes arodbiedrības (LIZDA) organizētais trīs dienu streiks. Pēc LIZDA datiem, streikā bija plānojuši piedalīties ap 20 000 izglītības darbinieku, bet ne visi streiko visas trīs dienas, līdz ar to ne visās izglītības iestādēs tiek pārtraukts mācību darbs.

 • Vanaga: Nav pārliecības, ka IZM veikusi visus pieprasītos aprēķinus 1

  Tikšanās laikā Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) nespēja uzrādīt jaunos aprēķinus par stundas likmi arī pedagogu lielākām algām, līdz ar to pastāv šaubas, vai šādi aprēķini vispār ir veikti, atklāja LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.

 • Turpinās pedagogu streiks 1

  Šodien Latvijā turpinās Latvijas izglītības un zinātnes arodbiedrības (LIZDA) organizētais trīs dienu streiks. Pēc LIZDA datiem, streikā bija plānojuši piedalīties ap 20 000 izglītības darbinieku, bet ne visi streikos trīs dienas.

 • IZM: Pedagogu streiks ir nelikumīgs 2

  Paužot izpratni par skolotāju vēlmi demokrātiskā veidā - protesta gājienā - aktualizēt problēmas, ar kurām saskaras izglītības nozarē strādājošie, Izglītības un zinātnes ministrija (IzM) norāda, ka streiks, uz kuru turpmākajās divās dienās aicina Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA), ir nelikumīgs.

 • LIZDA neizslēdz iespēju pagarināt streiku 0

  Ja tuvākajās dienās netiks izpildītas streika vienošanās, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) neizslēdz iespēju pagarināt streiku, atzina LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.

 • Vanaga: Visas streika vienošanās nav izpildītas 0

  Visas streika vienošanās nav izpildītas, informē Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga. Šodien gājienā piedalīsies izglītības, zinātnes un veselības nozares darbinieki, kuru pasākumā būs vairāk nekā 8000.

 • LIZDA sola prasīt Kariņa demisiju 0

  Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) sola prasīt Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) demisiju, ja valdība apstiprinās Ministru kabineta (MK) noteikumus nr. 445 un 376, kas nosaka noteikumus par pedagogu atalgojuma palielināšanu un darba slodzes sabalansēšanu.

 • Pedagogiem pasniegtas balvas 0

  Ceturtdien, 20. aprīlī, notika pasākums “Gada balva izglītībā - 2022”, lai godinātu Ventspils izglītības iestāžu skolotājus, sveiktu tos deviņās nominācijās un pasniegtu pateicības par mūža ieguldījumu.

 • Ventspilī streikos lielākā daļa pedagogu 0

  Ventspilī streikos lielākā daļa pedagogu, tādēļ mācības pamatā nenotiks, taču būs arī atsevišķi izņēmumi, informē Ventspils Izglītības pārvalde. Saskaņā ar sniegto informāciju kopumā streikā plāno piedalīties ap 400 izglītības darbinieki no visām Ventspils vispārējās un pirmsskolas izglītības iestādēm.

 • LIZDA uzsver, ka pedagogu streiku neatcels 0

  Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) neatcels lēmumu par pedagogu trīs dienu streiku, lai arī valdība piektdien apstiprinās Ministru kabineta (MK) noteikumus par pedagogu atalgojuma palielināšanu un darba slodzes sabalansēšanu, paziņojusi LIZDA vadītāja Inga Vanaga.

 • Godinās Ventspils pedagogus 0

  Ceturtdien, 20. aprīlī, plkst. 18 koncertzālē “Latvija” notiks Ventspils pedagogu godināšanas ceremonija “Ventspils Gada balva izglītībā – 2022”. Pedagogi tiks sveikti deviņās nominācijās, piešķirot titulus “Gada skolotājs 2022”, kā arī pasniegs pateicības par mūža ieguldījumu.

 • Valdība apstiprina pedagogu atalgojumu grafiku 0

  Valdībā šodien apstiprināja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) piedāvāto pedagogu atalgojumu palielināšanas grafiku, kas paredz, ka no šī gada 1. septembra pedagogiem, izņemot pirmsskolas izglītības pedagogiem, zemākā stundas likme būs 8,50 eiro.