Šopavasar Būšnieku ezera dabas taka piedzīvo ievērojamu infrastruktūras pilnveidošanu. Takā uzstādīts jauns taktilais stends, norāžu zīmes, attīrīta un sakārtota vide, kā ezera Austrumu pusē dabas taka tiks papildināta ar septiņām zivju skulptūrām. 

Dabas taka kļuvusi par vienu no iecienītākajiem aktīvās atpūtas objektiem pastaigu mīļotājiem, skrējējiem un velobraucējiem, 2020. gadā Būšnieku dabas takas apmeklētāju skaits palielinājies par 66%, kas nozīmē, ka taku apmeklējuši 26 tūkstoši apmeklētāju.

Būšnieku ezera takā uzstādīts Kurzemes plānošanas reģiona īstenotā projekta "Dabas pieejamība visiem'' ietvaros izstrādātais izzinošais taktilais informācijas stends. Jaunais stends uzstādīts takas malā, ejot no Talsu ielas auto stāvlaukuma pa labi. Stendā atveidota iztaustāma takas līnija, pieejamie objekti, kā arī iestrādātas trīs organiskā stikla dzīvnieku figūras. Kartē detalizēti norādīta vides pieejamība apmeklētājiem ar ratiņkrēsu, celiņa virsmas seguma slīpuma maiņa, ugunskura, peldvietu, stāvlaukuma un citiem takas apmeklētājiem noderīgiem apzīmējumiem. Tāpat uz plāksnes ir pieejama informācija ne tikai par Būšnieku ezeru un taku ap to, bet arī par apkārt esošo dabu, tajā sastopamiem dzīvniekiem, putniem un ezerā mītošajām zivīm.

Papildus, lai Būšnieku ezera apmeklētājiem būtu vieglāk orientēties - Staldzenes ielā, pirms Laivu bāzes uzstādīta jauna norāžu zīme, norādot takas sākuma virzienu pa meža celiņu, kas ved gar Veselības taku un gājēju laipu ar skatu platformu galā putnu vērošanai. Papildus plānots uzstādīt nelielas norāžu zīmes ar vides pieejamības simboliem.

Septiņas Būšnieku ezeram raksturīgo zivju sugu figūras ir izveidojis koktēlnieks Gatis Selderiņš, iespējami detalizēti attēlojot katrai zivs sugai raksturīgo formu, jo skulptūru grupa ir iecerēta gan kā mākslas, gan vides izziņas objekts, kas palīdz iepazīt Būšnieka ezeram raksturīgas zivju sugas. Pie skulptūru grupas būs novietota informācijas plāksne ar visu attēloto zivju siluetiem un nosaukumiem latviešu un latīņu valodā. Skulptūru grupa atradīsies ezera Austrumu pusē, to varēs apskatīt, ejot no Būšnieku ezera peldvietas auto stāvlaukuma virzienā uz Pīpiķu ielas mazdārziņiem.

Ventspilnieki un pilsētas viesi tiek aicināti doties pastaigās un izbraucienos apkārt Būšnieku ezeram. Vairāk informācijas par dabas taku ŠEIT.

Lasi vēl

Komentāri (7)

 • -2
  tiešām suns 23.03.2021, 18:19:49

  kādēļ tualete visu ziemu ciet?

 • -1
  covid-21 Ventspils 23.03.2021, 20:03:54

  Priekš kam ateja mežā???

 • 0
  P/i "Ventspils Komunālā pārvalde" 24.03.2021, 16:20:19

  Informējam, ka ziemas sezonā biotualetes tiek slēgtas, jo tām nav iespējams pieslēgt apsildi, tādēļ tās aizsalst. Darām zināmu, ka ar 1.aprīli visas biotualetes tiks atvērtas.

 • -3
  tiešām suns 23.03.2021, 20:20:41

  nu ja.bet mēs esam smalka tauta.diža tualetes būda atrodas tieši pie dabas takas apkārt bušnieku ezeram-ap40m no laivu bāzes,tus ir auto stāvvieta.biju iekšā vasarā,labi uztaisīts arī invalīdiem, bet sen jau priekškaramā atslēga priekšā...

 • 0
  tiešām suns 24.03.2021, 08:50:05

  vai es uzrakstīju atkal kaut ko neērtu domes paklautībā esosā uzņēmuma neizdarības parādīšanai?

 • -4
  Arnis Junge 24.03.2021, 10:38:20

  Kas Tev liek domāt, ka uzrakstīji ko neērtu? Ne tev kāds aizrādīja, ne kā!

 • -1
  tiešām suns 24.03.2021, 08:50:07

  vai es uzrakstīju atkal kaut ko neērtu domes paklautībā esosā uzņēmuma neizdarības parādīšanai?

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: