26. janvāra rītā Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza pelēko roņu mātei Kristai un tēvam Puikam piedzima veselīga roņu meitene. Svarīgais uzdevums - dot vārdu dzīvnieciņam, tika uzticēts mazajiem ventspilniekiem.

Lai noskaidrotu piemērotāko vārdu roņu meitenei, bērni līdz 12 gadu vecumam tika aicināti iesūtīt zīmējumus, radošajos darbos attēlojot roni vai roņu ģimeni.

Mazo ventspilnieku atsaucība un iesaiste šajā notikumā bija liela - kopā tika saņemti 243 dažāda veida radošie darbi - zīmējumi, aplikācijas, līmējumi no dabas materiāliem u.c. tehnikās veidoti darbi.

Kopīgi tika lemts, ka oriģinālākā vārda ideja pieder astoņgadīgajam Kristeram, kurš ronēnu aicina dēvēt par Irbi.

Oriģinālāko zīmējumu autores ir Elana un Katrīna, kuras savos darbos attēlojušas gan roni, gan roņu ģimeni brīvdabā.

Astoņgadīgā Kristera izdomātais vārds roņu meitenei tiks piešķirts jau 19. martā, un pēcāk sadarbībā ar Nacionālo Bruņoto spēku Jūras spēkiem netālu no Ventspils dzīvnieciņš tiks palaists jūrā.

Pateicībā par mazo ventspilnieku radošumu un iesiasti, katram bērnam tiks dāvinātas Ventspils Mākslas skolas un Tūrisma informācijas centra sagatavotās krāsojamās lapas, kurās attēloti dažādi pilsētā un pilsētniekiem labi zināmi un iemīļoti objekti.

Lasi vēl

Komentāri (3)

 • -2
  keda 18.03.2021, 16:25:39

  Smuki zīmējumi, bet ronis irbe... :)

 • -3
  Barons (Freiherr) 18.03.2021, 18:05:32

  To neir Meiten,aiz to,ka neir Cilvek.
  To ir vien Mātit.Tig tā pa Lōp var teikt.

 • 0
  Vpr 18.03.2021, 21:54:59

  Iz komentāriem
  Tak lops nav vainīgs, ka Ventspils dome nopirkusi viņa aploku. :/

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: