Aizvadītajā nedēļas nogalē, Ostrovā Velkopolski, Polijā, notika vērienīgas starptautiskas svarbumbu celšanas sacensības - Eiropas Jaunatnes Čempionāts U-16 / U-18, Eiropas Jaunatnes Spēles un Atklātais Eiropas Kauss starp pieaugušajiem, kurā piedalījās arī mūsu svarbumbu cēlāji.

Latvijas jaunatnes izlases sastāvā bija Svarbumbu celšanas kluba ''Ventspils Atlants'' audzēkņi Daniela Giņko (treneris Vasīlijs Giņko) un Nikolajs Sokols (treneris Artūrs Tančins). Turklāt Nikolajs tika iekļauts pieaugušo komandā, lai piedalītos stafetē Eiropas kausa izcīņas ietvaros. Latvijas izlases sastāvā Eiropas kausā uzstājās arī Vasilijs Giņko.

Daniela Giņko Eiropas Jaunatnes Čempionāta programmā U-18 grupā izcīnīja bronzas medaļu raušanas disciplīnā. Turklāt viņa kļuva arī par Eiropas Jaunatnes Spēļu uzvarētāju savā kategorijā vingrinājumā ''svarbumbu grūšanā garajā ciklā ar vienu roku''.

Nikolajs Sokols izcīnīja divas sudraba medaļas Eiropas Jaunatnes Čempionāta ietvaros klasiskajās disciplīnās U-18 grupā - dīvcīņā (divu svarbumbu grūšanā no krūtīm + raušanā) un divu svarbumbu grūšanā garajā ciklā. Pēc tam jau ar pieaugušajiem piedalījās Eiropas Atklātajā Kausā, kur kopā ar komandu izcīnīja vēl vienu sudraba medaļu stafetē.

Vasilijs Ginko Eiropas Kausa izcīņas individuālajās sacensībās spēja paņemt sudrabu divu svarbumbu grūšanā garajā ciklā svara kategorijā virs 95 kg un arī kopā ar komandu izcīnīja sudrabu stafetē.

Pateicoties mūsu sportistu dalībai, Latvijas komanda spēja ieņemt 4. vietu Eiropas Jaunatnes Čempionātā un kāpt uz goda pjedestāla trešā pakāpiena Eiropas Atklātajā Kausā starp pieaugušajiem 11 komandu konkurencē.