Svarīgu panākumu Virslīgā izcīnījuši FK Ventspils futbolisti, kas viesos ar 1:0 pieveica citu medaļu pretendentu Spartaku. Vienīgos vārtus guva Tosins Aijeguns, bet jau pēc spēles kļuva zināms, ka nigērietis tuvākajā laikā pārcelsies uz Šveices čempionātu.

Mača likme bija pavisam skaidra – komandas dalīja trešo vietu ar 37 punktiem, tā kā uzvarētājs uz trešā pakāpiena vismaz uz kādu laiku atrastos viens un arī līdz diviem punktiem samazinātu attālumu līdz RFS un otrās vietas. Momenta nozīmīgumu bija novērtējusi arī Virslīgas vadība, mačam deleģējot mūsu labāko tiesnešu brigādi – Andri Treimani laukuma, Haraldi Gudermani un Alekseju Spasjonņikovu uz līnijas.

Abas komandas maču sāka ļoti aktīvi, bet Ventspils aktivitātes vainagojās ar standartsituāciju pelnīšanu – pirmo sešu minūšu laikā viesi izpildīja trīs stūra sitienus. Neko bīstamu pēc tiem izveidot gan neizdevās, bet nākamajās minūtēs desmit spēle jau pārcēlās uz “Ventspils” laukuma pusi. Mājinieki nesmādēja iespējas uzsist no tālās distances, divi tādi sitieni padevās Nemanjam Belakovičam, taču tiem pietrūka precizitātes.

25. minūtē savu komandu glāba Jevgeņijs Nerugals glāba, kad pēc Lukaša Villelas piespēles no tuvas distances sita Kaspars Svārups, bet brīža soda laukuma pa bumbu netrāpīja Eliu, tā nonāca pie Gabriela Šarpentjē, kuram sitiens īsti nesanāca un Mahnovskis tika ar to galā. Arī puslaika beigu daļā komandas laukuma vidū neaizkavējās, ātri cenšoties uzsākt uzbrukumus, taču par galveno notikumu pirmo 45 minūšu laikā parūpējās Ventspils galvenais treneris Igors Kļosovs.

Pirmās pusstundas laikā ventspilnieki divas reizes signalizēja par sāncenšu spēli ar roku soda laukumā, taču Treimanis soda sitienus nepiešķīra, kas laikam jau pamatīgi uzvilka Kļosovu. Kad laukuma vidū tika fiksēts noteikumu pārkāpums pret “Spartaka” spēlētāju, turklāt uzreiz divi ventspilnieki saņēma dzelteno kartīti, ventspilnieku treneris nesavaldījās un… tika izraidīts uz tribīnēm.

Otrajā puslaikā pirmajam glāba Mahnovskis, kurš savu darbu paveica teicami, bet vēl pēc brīža no labas pozīcijas uzsist varēja Nvaorisa, taču bumba lidoja vārtiem garām. Mājinieki vēl pāris reizes apdraudēja sāncenšu vārtus no distances, taču rāmī trāpīt nespēja. Savukārt Ventspils drīz vien trāpīja gan rāmī, gan vārtos – no labā flanga centrēja Daniils Ulimbaševs, bet soda laukumā visus apsteidza Tosins Aijegns un ar galvu sita bumbu vārtos.

68. minūtē pēc Šarpentjē centrējuma karsti gāja Ventspils soda lauku, viss beidzās ar Belakoviča sitienu, pēc kura bumba lidoja vārtiem garām. Piecas minūtes vēlāk pretuzbrukumā sitiens tika izkārtots Sergejam Jerjomenko, bet arī viņš sita garām. 75. minūtē laukumu klibodams pameta vārtu autors Aijeguns, bet viņa vietā laukumā devās kādu laiku nespēlējušais Mihailo Serhijčuks.

Trīs minūtes līdz pamatlaika beigām atrisināt visu varēja Kaspars Svārups, kurš tika nogāzts soda laukumā un pats arī izpildīja 11 metru soda sitienu, taču Nerugals aizstiepās līdz bumbai un pēc tam to arī noķēra. Vārtsarga veiksmīgā spēle uzmundrināja visu komanda, kas lieliem spēkiem devās uz priekšu glābt maču. Mājiniekiem šim uzdevumam bija arī piecas kompensācijas minūtes, taču atslēgt Mahnovska sargātos vārtus viņi nespēja – svarīga uzvar kurzemniekiem 1:0.

Līdz ar to “Ventspils” ne tikai pakapās uz trešo vietu, bet arī tika vien divu punktu attālumā no otrajā vietā esošas RFS komandas, turklāt Kurzemes klubam vēl viena spēle rezervē. Savukārt “Spartakam” uz papēžiem min “Valmiera Glass/ViA” futbolisti, kuri, protams, nav zaudējuši cerības arī uz medaļām.

Mača vienīgo vārtu autors Aijeguns, vienu dienu pabijis snaiperu saraksta vicelīdera statusā, atkal kļuvis par labāko vārtu guvēju Virslīgā, par vienu precīzu sitienu apsteidzot slaido RFS uzbrucēju Darko Lemajiču. Taču vēl svarīgāka ziņa nāca jau pēc mača preses konferecnē, kurā kluba prezidents Adlans Šišhanovs paziņoja, ka Tosins karjeru turpinās Šveices spēcīgākajā līgā: "Šovakar Tosins parakstīs līgumu ar Šveices Zurich - komandu, ar kuru diezgan ilgi veicām pārrunas. Šodien Tosins izgāja laukumā un vīrišķīgi paveica savu darbu. Ceru, mūsu ārsti saburs un viņam viss būs kārtībā. Šajā transfērā uz Šveici rīkojos nevis kā kluba prezidents, bet Tosina draugs vai pat brālis. Arī viņš šodien atdarīja ar to pašu, tāpēc ceru, ka šī spēle un trauma nemainīs viņa nākotni uz negatīvo pusi. Zurich, kuriem ir slikts sezoans sākums, ar mums kontaktējās ļoti cieši. Pēdējās divās dienās ar mūsu aģenta Butrika palīdzību sarakstījāmies ar viņiem 24 stundas diennaktī. Tagad līgums atrodas ģērbtuvē, man pēc šīs preses konferences jāuzliek paraksts. Tosins ir pelnījis strādāt spēcīgākā čempionātā. Viņš godīgi atstrādājis līgumu gan pirms manis, gan manā laikā. Esmu viņam pateicīgs."

Šišhanovs arī norādīja, ka jau sameklēts papildinājums tieši Aijeguna pozīcijā, taču reizē arī atzina, ka ir ļoti žēl, ka tāds spēlētājs sezonas beigās nebūs ar komandu.

Latvija pāri visām! 02.09.2019, 13:02:46

Atliek tikai novēlēt Tosinam svētību, veiksmi un panākumus jaunajā vietā!
    Noteikti lai nav tā kā ar Mujeci vai Adeleki, kas tikai FKV spēja sevi parādīt..

• 0
    keda 02.09.2019, 13:32:41

Adelekem trauma, Mujeci labi kaut kur Āzija sit golus. Nav tik traki :)

• 0
    karlito 02.09.2019, 19:54:04

Cerams,ka Tosina trauma nav pārāk nopietna...Lai veicas viņam jaunajā vietā!

• -3
    .Kurzemniece 02.09.2019, 20:35:51

Cik baltās sievietes šis moris paspējis aplekt?

• -2
    keda 02.09.2019, 20:53:06

tev nenospīdēja, bet viņam ir sieva un bērns.

• -1
    Jānis Kalniņš 04.09.2019, 11:32:42

Aijeguns, ja kas, ir ļoti inteliģents, izglītots, labsirdīgs un visādi citādi patīkams cilvēks. Un, ja kas, viņš lieliski pārvalda franču valodu! Pieņemu, ka Jums ar to nav pārāk spīdoši. Tādēļ savus rasistiskos neapmierinātas personas izlēcienus pataupiet savam ķēķim!

• -1
    Latvija pāri visām! 02.09.2019, 22:52:25

Jā, skatos - Mujeci sācis iet acīmredzami labāk pēdējā laikā, lai gan pēc FKV pāris sezonas trijos klubos bija gandrīz sausā.

• 0
    karlito 03.09.2019, 21:37:28

Kur spēle tagad Mujeci?

• -1
    keda 04.09.2019, 10:28:05

Honkongas Happy Valley 1. divīzijā. Pagājušajā sezonā kļuva par čempioniem, Ndue 30 golus iesita :D Bet tagad rādās, ka nav sastāvā vairs :o

• -1
    Latvija pāri visām! 04.09.2019, 14:06:30

HK 1.divīzija ir kā mūsu 1.līga. Virs tās ir Premjerlīga.

• 0
    keda 04.09.2019, 14:10:17

1. divīzijas čempioni, šosezon spēlē Premjerlīgā, sākuši ar zaudējumu 0:5, bet bez Mujeci