Septembris ir dzejas dienu mēnesis, kuru laikā arī Ventspils bibliotēka aicina uz pasākumiem Pārventas, Bērnu un Gāliņciema bibliotēkā, kā arī uz ekskursiju kuģīša ''Hercoga Jēkaba'' klāja, kur tradicionāli notiks dzejas lasījumi sākumskolas skolēniem.

Pirmdien, 9. septembrī, plkst. 12 notiks pasākums ''Dzejas dienas sākumskolas skolēniem un ekskursija ar kuģīti ''Hercogs Jēkabs''''. Uz kuģīša klāja Jāņa Baltvilka dzejoļus lasīs 4. vidusskolas, Pārventas pamatskolas jaunāko klašu skolēni un rakstnieks Māris Rungulis.

Trešdien, 11. septembrī, plkst. 10 bērnus uz dzejas dienu pasākumu kopā ar Sīpoliņu aicina Gāliņciema bibliotēka.

11., 12. un 18. septembrī plkst. 10 Pārventas bibliotēkā pulcēsies pirmsskolas un sākumskolas audzēkņi, lai piedalītos dzejas dienām veltītā pasākumā ''Viss ir iespējams''. 12. septembrī plkst.

14.30 turpat Pārventas bibliotēkā notiks radošā darbnīca ''Dzejolītis pirkstiņos'', kurā ikvienam būs iespēja izgatavot pirkstiņu lellītes.

Trešdien, 18. septembrī, plkst. 11 Bērnu bibliotēkā ar nodarbību ''Blēņas un Ziedonis'' viesosies Rakstniecības un mūzikas muzejs.

Otrdien, 24. septembrī, plkst. 16 Gāliņciema bibliotēkā pieaugušie aicināti uz tikšanos ar rakstnieku, dzejnieku, tulkotāju un dziesminieku Andri Akmentiņu.

Savukārt Ventspils dzejnieki 14. septembrī piedalīsies tradicionālajās dzejas dienās, kuras šogad norisināsies Talsos.

Kurzemes Dzejas dienas aizsākušās 1999. gadā Ventspilī, kad dzejnieka Olafa Gūtmaņa iedvesmota tās sarīkoja ilggadējā Ventspils mūzikas skolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Aija Bumbiere.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: