Sestdien, 15. jūnijā, plkst. 10.00-15.00 Rātslaukumā ventspilnieki aicināti piedalīties informatīvajā dienā “Bruņojies ar zināšanām”, lai varētu apgūt rīcību krīzes situācijām praktiskās nodarbībās.

Rātslaukumā būs izvietotas vairākas informatīvas teltis, kurās Zemessardzes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Valsts policijas pārstāvji izglītos iedzīvotājus par gatavību ārkārtas gadījumiem, rīcību sprādzienbīstamu priekšmetu, radiācijas vai ķīmisku vielu apdraudējuma gadījumā un uzticamas informācijas iegūšanu. Nesprāgušās munīcijas neitralizēšanas rotas karavīri pastāstīs un parādīs sprādzienbīstamu priekšmetu imitācijas, savukārt, Ventspils Pašvaldības policijas pārstāvji pastāstīs par Civilās aizsardzības plānu, tai skaitā par evakuāciju un patvertnēm. Apmeklētāji varēs arī praktiski atkārtot prasmes pirmās palīdzības sniegšanā, aplūkot atbildīgo dienestu formas tērpus un ekipējumu, kā arī sagatavotu 72 h somu ar visām nepieciešamajām lietām.

Informatīvā diena tiks organizēta, izmantojot apļa treniņa principu ar vairākiem apmācību atkārtojumiem.

Dodoties uz pasākumu, iedzīvotāji aicināti arī iepazīties ar materiāliem ziņu portāla “Sargs.lv” sadaļā “72 stundas”, kur līdzās bukleta “Kā rīkoties krīzes gadījumā” jaunākajai redakcijai pieejama arī rokasgrāmata “Kā rīkoties kara gadījumā”, kas tapusi, mācoties no Ukrainas pieredzes cīņā pret Krievijas okupācijas armiju: www.sargs.lv/lv/72stundas-

“Šī brīža drošības situācijā Eiropā, kad netālu no mūsu robežām notiek Krievijas prettiesiska agresija pret suverēnu valsti un Ukrainas cīņa par savu brīvību, katram ir jāizvērtē sava gatavība un spēja aizsargāt sevi, savus līdzcilvēkus un valsti. Aicinu ikvienu Latvijas iedzīvotāju 15. jūnijā apmeklēt informatīvo dienu, lai miera laikā bruņotos ar zināšanām un iegūtu pārliecību par savu spēju pareizi rīkoties dažādās krīzes situācijās,” aicina aizsardzības ministrs Andris Sprūds.

“Šobrīd arī katra iedzīvotāja gatavībai ir ļoti būtiska loma kopējā valsts aizsardzībā, jo kara gadījumā Nacionālo bruņoto spēku, tai skaitā, Zemessardzes galvenais uzdevums būs aizstāvēt Latviju un tās iedzīvotājus no ārējā ienaidnieka. Savukārt civilās aizsardzības sistēmas divi galvenie stūrakmeņi kara situācijā ir civiliedzīvotāju pamatvajadzību nodrošināšana un atbalsta sniegšana Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem Latvijas aizsardzības uzdevumu izpildē,” uzsver Zemessardzes komandieris brigādes ģenerālis Kaspars Pudāns.

Šāda informācijas diena vienlaicīgi notiek 14 Latvijas pilsētās: Rīgā, Bauskā, Jūrmalā, Ogrē, Valmierā, Balvos, Gulbenē, Rēzeknē, Daugavpilī, Jēkabpilī, Jelgavā, Liepājā, Ventspilī un Kuldīgā. Pasākumu Ventspilī organizē Aizsardzības ministrija sadarbībā ar Zemessardzi, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Valsts policiju un Ventspils valstspilsētas pašvaldību.

Lasi vēl

Komentāri (0)

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: