Tēma: Pašvaldība

 • Baudīja Harkivas teātra baletu 0

  Četras dienas mūsu pilsētā viesojās Harkivas Nacionālā akadēmiskā operas un baleta teātra baleta trupa. Uz teātra nama Jūras vārti skatuves tika izrādītas divas izrādes – Sniegbaltīte un septiņi rūķīši un Žizele. Skatītāju pilnās zāles ar aizrautu elpu un sajūsmu baudīja Ukrainas profesionālā baleta mākslinieku uzstāšanos.

 • Motivē atgriezties darba tirgū 24

  Pilsētas pašvaldība palīdz bezdarbniekiem, kuri ilgstoši atrodas šajā statusā, atgriezties darba tirgū. Šogad turpinās sadarbība ar Nodarbinātības valsts aģentūru ilgstošo bezdarbnieku iesaistīšanai algotajos pagaidu sabiedriskajos darbos.

 • Ventspili apmeklē Uzbekistānas vēstnieks 0

  Savā pirmajā vizītē Ventspilī ieradās Uzbekistānas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijas Republikā Kadambajs Sultanovs ar delegāciju, lai iepazītos ar Ventspils iespējām un piedāvājumu sadarbībai ar Uzbekistānas uzņēmējiem.

 • Skanēs mūzika solārajā Vecpilsētā 13

  Ventspilnieki iecerējuši kārtējo ambiciozo projektu Solārā Vecpilsēta Ventspilī un Liepājā, kam veiksmes gadījumā būs jāapvieno mūsdienīgi tehnoloģiskie risinājumi Vecpilsētas arhitektūrā un dizainā un vienlaikus jāspilgtina pilsētas kultūras un mūzikas dzīve.

 • Piešķir līdzfinansējumu septiņu pagalmu labiekārtošanai 0

  Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome pieņēma lēmumu piešķirt līdzfinansējumu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju Brīvības ielā 27, Pils ielā 31 un Ugāles ielā 19, Ventspilī, pagalma labiekārtojuma būvprojekta izstrādei, un Pērkoņu ielā 13, Talsu ielā 3, 11 un 13, Ventspilī, pagalma apgaismojuma laternu nomaiņai.

 • Meklē talantīgus skolotājus 14

  Ventspils nav izņēmums, raugoties uz pedagogu trūkumu valsts vispārizglītojošajās skolās. Līdz šī mācību gada sākumam pilsētas skolās trūka 20 skolotāju. Pašreizējās vakances pilsētas skolās papildinās arī to mazākumtautību skolu skolotāji, kas neizturēja Valsts valodas centra pārbaudi un tika atstādināti no darba.

 • Rosina atskurbšanas pakalpojumu finansēt no akcīzes nodokļa ieņēmumiem 2

  Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) rosina finansēt atskurbšanas pakalpojumu pašvaldībās no akcīzes nodokļa ieņēmumiem par alkohola tirdzniecību, liecina informācija VARAM sagatavotajā ziņojumā "Par aktuālo situāciju atskurbtuvju izveidē".

 • Intervija ar Jāni Vītoliņu. Pilsēta attīstās un veido darba vietas 1

  Jaunā gada ieskaņā Ventas Balss aicināja uz sarunu Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāju JĀNI VĪTOLIŅU, lai nedaudz atskatītos pagājušā gada notikumos, tomēr lielāku uzsvaru sarunā liekot uz šī gada projektiem un iecerēm.

 • Ventspils drosmīgi pieņem budžetu 3

  Ventspils ir viena no Latvijas pašvaldībām, kas, negaidot uz valsts finanšu skaidrību, apstiprinājusi savu budžetu. Tas ir pietiekami ambiciozs, jo šobrīd nav signālu, ka pilsētas ekonomika būtiski bremzētos. Ieņēmumi plānoti 61 miljona apmērā, bet izdevumi – teju 83 miljonu apmērā.

 • Veiks energoefektivitātes pasākumus 0

  Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome nolēma piešķirt līdzfinansējumu energoaudita veikšanai piecām dzīvojamajām mājām Ventspils valstspilsētā. Līdzfinansējums energoaudita veikšanai piešķirts māju Aleksandra ielā 1, Talsu ielā 3, Talsu ielā 11, Talsu ielā 13 un Talsu ielā 66, dzīvokļu īpašniekiem, kopā 1 756,75 EUR apmērā.

 • Apstiprināts pašvaldības 2023. gada līdzdalības budžets 3

  Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes sēdē apstiprināti Ventspils valstspilsētas pašvaldības 2023. gada līdzdalības budžeta izdevumi. Līdzdalības budžeta veidošana ir process, kas sniedz iespēju iedzīvotājiem noteikt to, kā tiek iztērēta daļa no pašvaldības budžeta līdzekļiem.

 • Piesaista jaunus pedagogus 0

  Ventspils valstspilsētas pašvaldības dome nolēma apstiprināt rīcības programmu cilvēkresursu piesaistei Ventspils izglītības iestādēs 2023. - 2025. gadam. Programmas mērķis ir ilgtermiņā nodrošināt Ventspils izglītības iestādes ar augsti kvalificētiem pedagogiem.

 • Apstiprina pašvaldības 2023. gada budžetu 0

  Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes sēdē apstiprināts pašvaldības 2023. gada budžets. Pašvaldības kopējie finanšu resursi 2023. gadā plānoti 86,8 milj. eiro apmērā, tai skaitā kārtējā gada ieņēmumi 63,1 milj. eiro un līdzekļu atlikums gada sākumā 20,6 milj. eiro.