Sākoties pavasara sezonai, iedzīvotāji arvien biežāk kā pārvietošanās līdzekli izvēlas velosipēdu, elektroskrejriteni vai arī pārvietojas ar kājām. Lai veicinātu katra satiksmes dalībnieka drošību, ir svarīgi veicināt cieņpilnu attieksmi vienam pret otru!   

Elektroskrejriteņu vadītājiem jāņem vērā:    
- Uz transportlīdzekļa atrasties vairāk par vienu personu ir aizliegts!    
- Aizliegts braukt alkohola reibumā, ja alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 0,5 promiles.
- Maksimālais braukšanas ātrums nedrīkst pārsniegt 25km/h. Braucot pa ietvi, braukšanas ātrums nedrīkst pārsniegt gājēju pārvietošanās ātrumu.    
- Elektroskrejriteni drīkst vadīt no 14 gadu vecuma, taču vadītājam ir jāspēj uzrādīt velosipēda vai jebkāda cita veida transportlīdzekļa vadīšanas apliecība. No 18 gadu vecuma, apliecība nav vajadzīga.
- Bīstamu, strauju manevru veikšana, kravas pārvešana un mobilā telefona lietošana, braucot ar elektroskrejriteni, var būt bīstama gan vadītājam, gan apkārtējiem.    

Tāpat jāņem vērā, lai elektroskrejritenis būtu labā tehniskā stāvoklī - aprīkots ar bremzēm un braucamrīka priekšpusē degtu baltas krāsas lukturis, bet aizmugurē – sarkanas.

Pašvaldības policija atgādina, ka nepieciešamības gadījumā ar Valsts policiju iespējams sazināties, zvanot - 110 vai Pašvaldības policijai - 63680808; 28680808.

Lasi vēl

Komentāri (9)

 • 0
  Esmeralda 28.04.2022, 10:06:50

  "Maksimālais braukšanas ātrums nedrīkst pārsniegt 25km/h. Braucot pa ietvi, braukšanas ātrums nedrīkst pārsniegt gājēju pārvietošanās ātrumu"... Tiešām ?!? Pie mums visi brauc pa ietvi un ne jau ar gājēja pārvietošanās ātrumu . Reizēm bail paspert soli uz sāniem , jo no aizmugures klusu var piebraukt skrejritenis un tad sadursme neizbēgama .

 • 0
  ventspilnieks 36,7 28.04.2022, 10:45:57

  Bolt lietotājiem īpaši zems IQ vai arī kā speciāli tiek izaicināta pārējā sabiedrība. Kādas dienas atpakaļ zaļais krāms novietots šķērsām pār veloceliņu, vietā, kur veloceliņš virzās lejā no kalna, šķērso ceļu uz Meža kapiem, labajā pusē ir barjera un otrajā pusē pa gājēju daļu nāk cilvēki. Man ta nekas, bet ja mammas ar bērniem ...
  Protams, pirmā doma bija iznīcināt to lūzni, bet viņš jau nav vainīgs. Vēlāk gan iedomājos, ka atstājēju var identificēt, tikai, diemžēl, vairāk par pirksta pakratīšanu tam šmurgulim nekas nedraud. Kautgan uzskatu, ka tā ir reāla kaitniecība un administratīvi sodāma. Daudz ļaunākas sekas nekā tam, kad auto ir uzbraucis 5cm uz zālāja par ko žigli tiek uzlikts sods.

 • 0
  yolo 30.04.2022, 09:51:41

  Pats vismaz nostūmi to malā, lai tas neaizšķērsotu ceļu citiem?

 • -1
  Pornieks 30.04.2022, 12:32:44

  Tamdēļ ka ceļu policijai trūkst šādiem transp. līdzekļiem pilnvērtīgu regulu - nu jāsāk viņus fočēt vienkārši un publicēt kaut kur netos.
  Skaidrs ka ar bērnu ratiņiem šad tad jānobrauc no ietves, pensionārei veikli jāparaujas malā kad brāžas garām... Varbūt Domē kādam ir teikšana, varbūt pašiem ienākuma guvējiem pietiek arī godaprāta savu reizi.
  Principā pārsimt elektrisko skrejriteņu ikdienā varētu iedzīvotājus mazāk traucēt nekā Kurland Bike Meet reizi gadā.

 • -1
  Renars Z 28.04.2022, 11:40:29

  Tā jau elektriskie skūteri ir ļoti labi pārvietošanās līdzekļi tikai nedaudz jāuzlabo braukšanas kultūra. Ir jāciena gājēji un nebiedēt viņus, bet lēni un pieklājīgi pabraukt garām.

 • 0
  Pornieks 28.04.2022, 11:51:07

  Pateicos, pāris nedēlu izskatās ka jautājums par īrējamo transp. līdzekļu novietojumu uz pilsētas ietvēm šķiet vairāk vai mazāk risināts.
  Pārlieku strauja pārvietošanās arī pagaidām netraucē (jo sezona nav vēl īsti iesākusies).
  https://www.ventasbalss.lv/forums/preces-pakalpojumi/4670

 • -1
  Pornieks 28.04.2022, 12:07:17

  Bolt skrejritenis ir aprīkots ar signalizāciju : tas nepārprotami nozīmēs ka kustināt, pārvietot viņu būtībā nav atļauts.
  Turpretī atstāt, aizņemot trešdaļu ietves vai arī vairāk, novietot gluži aiz guļamistabas loga arī nebūs diez cik korekti.
  Joprojām pilsētā pastāv skvēri, laukumiņi kur netraucēti var atrasties vairāki šādi riteņi.

 • 0
  ne 28.04.2022, 16:38:47

  Tā signalizācija domāta, lai cilvēki tos nezagtu. Mierīgi var pastumt malā, dažas sekundes papīkst un viss

 • -2
  Pornieks 29.04.2022, 17:24:30

  Nu tur tā kā ne visai, aizmugurējais ritenis nobloķēts un ne kura katra grošiņa var to pasmagto klamzīgo daiktu apkritušu piecelt taisni, kur nu vēl uz pleca gaudojošu aiznest uz skvēriņu pāri ielai.
  Lai skatās paši kā viņi izskatās.

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: