Iespēja nacionalizēt Ventspils ostas terminālī iestrēgušu sašķidrinātā amonjaka kravu būtu sliktākais scenārijs, sacīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs.

Pēc viņa paustā, vakar atbildīgie speciālisti un arī viņš pats klātienē Ventspilī pārliecinājās, ka amonjaks tiek uzglabāts atbilstoši standartiem, lai nodrošinātu visu tehnoloģisko procesu.

Tāpat esot gūt pārliecība, ka SIA "Ventamonjaks" ir "pilnā gatavībā" pildīt Valsts vides dienesta (VVD) lēmumu un līdz 10. maijam izvest amonjaku no Ventspils ostas termināļa.
 
"Ir arī interese par šīs kravas pārņemšanu. Šajā brīdī ir svarīgi, lai Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) dod zaļo gaismu darījumu veikšanai, kas, pirmām kārtām, ir svarīgi, lai uzturētu šo iekārtu darbību drošā režīmā un, otrām kārtām, atbrīvotu no kravas teritoriju," sacīja politiķis.

Uzņēmums esot apliecinājis, ka ir ciešā saziņā ar FKTK. "Šobrīd lēmumi jāpieņem ļoti strauji, jo tas nav salīdzināms ar kaut kādu metāla kravu, kas ir sankcionēta un iesprūdusi, un var stāvēt mēnešiem ilgi. Mēs runājam par paaugstinātas bīstamības kravu, kura katra minūte un stunda ir no svara, kur ir jābūt skaidram risinājumam," uzsvēra Plešs.

Pašlaik netiek paredzēts, ka amonjaku varētu uzglabāt par valsts līdzekļiem. "Kā sliktāko scenāriju pieļaujam to, ka šī krava varētu tikt nacionalizēta. Tas ir viens no scenārijiem. Valsts varētu realizēt kravu tirgū un par to iegūt līdzekļus. Bet es nedomāju, ka tas ir scenārijs, uz kuru mums būtu jāiet," uzskata ministrs.

Jau ziņots, ka VVD izdevis lēmumu, ka līdz 10. maijam sašķidrinātais amonjaks no Ventspils ostas termināļa jāizved.

Savukārt līdz 29. aprīlim "Ventamonjakam" jāiesniedz VVD informācija, kā tiek plānota sašķidrinātā amonjaka izvešana no termināļa, un izvešanas grafiks.

Līdz amonjaka pilnīgai izvešanai un termināļa pilnīgai atbrīvošanai no amonjaka uzņēmumam jānodrošina sašķidrinātā amonjaka droša uzglabāšana.

Uzņēmums, sadarbojoties ar valsts iestādēm un kredītiestādēm, un izveidotā darba grupa, kur iesaistīta arī FKTK, strādā, lai kopīgi rastu vispiemērotāko risinājumu.

Lasi vēl

Komentāri (7)

 • 0
  ventspilnieks 36,7 22.04.2022, 10:29:54

  Saliet mucās un katram FKTK ierēdnim nolikt pie viņu sētas

 • 0
  Pornieks 22.04.2022, 13:49:03

  Nacionalizēt sev pašiem nebūtu korekti patiešām.
  Turpretī sankciju ietvaros konfiscēt par labu brīvajai Ukrainai izliekas pislīdz diskutabls risinājums.

 • 0
  Pornieks 22.04.2022, 14:13:12

  Atvainojos, typing mismatch.
  Patiešām amonjaks it tik novecojis kā medikaments?
  Man liktos ka ar skubu jāsūta uz hospitāliem, manis pēc pašā Doņeckā.
  Problēma ir tā ka milzīgi daudz vielas iestrēdzis juridiskajos labirintos kamēr cilvēki šoka stāvoklī jau aiziet uz visiem laikiem.

 • 0
  Lielais Kretīns 22.04.2022, 16:10:44

  Tagad ir cits leņķis uz tām uzkodām, tik un tā interesē, kas tās par uzkodām

 • 0
  Pornieks 22.04.2022, 16:47:39

  Kam viņš tas amonjaks vispār tādā apjomā, caurmērā minerālmēslojuma ražošanai. Bet tas jau arī nekas tik labs nemaz nav, stāsts par to ka vispār virs nekas neaugs, tā kā narkotikas, pieradina un tad nevar vairs iztikt bez tām ķīmijām. Laikam badu mirsim. Stipri šaubos vai Ventspils pilsētai kopumā konkrētais uzņēmums prasti sakot, rentējas brīdī kad atkal jau paceļas trauksmainais jautājums par šķidrā amonjaka "nacionalizāciju".

 • 0
  Pornieks 22.04.2022, 20:25:42

  Šo nevar pielāgot kā to nupat daudzināto sašķidrinātās gāzes termināli??

 • 0
  Pornieks 23.04.2022, 05:19:47

  Fantastiski. Mums vēl ir kādas firmas ko brīvi izlaupīt vai pārejam tālāk pie zvērībām, spīdzināšanām un slepkavībām??

Pievieno komentāru:

Lai komentētu šo rakstu, lūdzam vispirms autorizēties: