Tēma: Kravas

 • Pārkrauto kravu apmērs sarucis par 25,2% 4

  Ventspils ostas termināļos šogad pirmajos trijos mēnešos pārkrauti 2,349 miljoni tonnu kravu, kas ir par 25,2% mazāk nekā 2023. gada attiecīgajā periodā, liecina Satiksmes ministrijas publiskotā informācija.

 • Pārkrauto kravu apmērs sarucis par 34,3% 1

  Ventspils ostas termināļos šogad pirmajos divos mēnešos pārkrauti 1,579 miljoni tonnu kravu, kas ir par 34,3% mazāk nekā 2023. gada attiecīgajā periodā, liecina Satiksmes ministrijas publiskotā informācija.

 • Valainis aicina Siliņu sasaukt Ostu padomes sēdi 2

  Ekonomikas ministrs Viktors Valainis (ZZS) pēc tikšanās ar Latvijas Lielo pilsētu asociācijas (LLPA) pārstāvjiem nolēmis aicināt Ministru prezidenti Eviku Siliņu (JV) sasaukt Latvijas ostu, tranzīta un loģistikas padomes sēdi, lai pārrunātu aktuālo situāciju tranzīta nozarē.

 • Janvārī pārkrauto kravu apmērs sarucis par 47,1% 4

  Ventspils ostas termināļos šogad janvārī pārkrauti 833 500 tonnu kravu, kas ir par 47,1% mazāk nekā 2023. gada attiecīgajā periodā, liecina Satiksmes ministrijas publiskotā informācija.

 • Latvijas ostās janvārī pārkrauts par 15,3% mazāk kravu 0

  Latvijas ostās šogad janvārī pārkrauti 3,5 miljoni tonnu kravu, kas ir par 15,3% mazāk nekā 2023. gada janvārī, liecina Satiksmes ministrijas apkopotā informācija. Visvairāk pārkrautas beramkravas - 2,087 miljoni tonnu, kas ir kritums par 1%, salīdzinot ar 2023. gada attiecīgo mēnesi.

 • Kravu apgrozījums 2023. gadā sasniedz 10,4 miljonus tonnu 0

  2023. gadu Ventspils brīvostā strādājošie termināļi noslēguši ar kopā pārkrautiem 10,4 miljoniem tonnu, kas nedaudz pārsniedz gada sākumā izteiktās prognozes. Kā jau tika gaidīts, samazinājies fosilo energoresursu kravu, īpaši naftas produktu, apjoms, bet palielinājies dažādu beramkravu daudzums ostā.

 • Lembergs: Politiķiem jāpamato savi lēmumi! 5

  Komentējot valdības diskusiju par varbūtēju Krievijas graudu un citu lauksaimniecības produktu importa aizliegumu uz Eiropas Savienības valstīm, partijas "Latvijai un Ventspilij" vadītājs Aivars Lembergs norāda: "Priekšlikumi var būt dažādi, bet valsts politikā lēmumi nedrīkstētu būt emocionāli, tiem ir jābūt izsvērtiem."

 • Brīvosta no nākamā gada palielinās atsevišķas ostas maksas 4

  Lai daļēji kompensētu dažādu ar ostas ikdienas uzturēšanu un kuģu apkalpošanu saistītu izdevumu pieaugumu, Ventspils brīvostas valde nolēmusi no 2024. gada 1. janvāra paaugstināt atsevišķas maksas, ko par dažādiem pakalpojumiem ostā maksā kuģi jeb Ventspils brīvostas maksas, informē brīvostas pārstāvji, piebilstot, ka kopumā ostas maksas pieaugs par 14%.

 • Deviņos mēnešos pārkrauto kravu apmērs sarucis par 20,9% 5

  Ventspils ostas termināļos šogad deviņos mēnešos pārkrauti 8,305 miljoni tonnu kravu, kas ir par 20,9% mazāk nekā 2022. gada attiecīgajā periodā, liecina Satiksmes ministrijas publiskotā informācija.