Tēma: VVD

 • ''Bucher Municipal'' saņem gada balvu vides aizsardzībā 0

  Atzīmējot Pasaules vides dienu Latvijā, 5. jūnijā, svinīgā balvu pasniegšanas ceremonijā Valsts vides dienests (VVD) sveica desmit “Zaļā izcilība” balvas laureātus no visas Latvijas – uzņēmumus un sadarbības partnerus, kas visaugstākajā līmenī ievēro vides prasības un pēc savas iniciatīvas rīkojušies, lai samazinātu savas darbības ietekmi uz vidi.

 • Pludmalē drīkst celt telti un kurt ugunskuru 1

  Valsts vides dienesta (VVD) pārstāve Sabīne Jaunbirze skaidrojusi, kuras ir tās vietas pie jūras, kur var celt telti un iekurt ugunskuru, lai nesaņemtu naudas sodu. Kā nosaka aizsargjoslu likums, celt teltis un ugunskurus kurt nedrīkst kāpu aizsargjoslā, izņemot speciāli ierīkotās vietās, bet likumā nav teikts, ka pludmalē.

 • Noskaidroti piekrastē konstatēto izskalojumu testēšanas rezultāti 2

  Oktobrī, Valsts vides dienests (VVD) saņēma iedzīvotāja ziņojumu par iespējamu piesārņojumu Kurzemes piekrastē, kā iepriekš VVD ziņoja, apsekojot norādīto teritoriju, tika konstatēts krastā izskalots šķietams naftas produktu piesārņojums, piekrastē no Akmensraga līdz Ventspilij.

 • Pludmalē izskalots naftas produktu piesārņojums 1

  Aizvadītajā piektdienā piekrastē no Pāvilostas līdz pat Ventspilij konstatēts naftas produktu piesārņojums, iknedēļas preses konferencē informēja Ventspils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Aigo Gūtmanis.

 • Baltijas jūras ekosistēma nav apdraudēta 1

  No Liepājas attīrīšanas iekārtām jūrā nonākušais notekūdeņu apjoms nav radījis paliekošu ietekmi uz Baltijas jūras ekosistēmu, tādējādi nav pamata noteikt ierobežojumus jūras zvejai, informē Valsts vides dienesta (VVD) sabiedrisko attiecību vadītāja Aija Jalinska.

 • Spēkā stājas divu mēnešu makšķerēšanas liegums no laivām 0

  Valsts vides dienests atgādina, ka no 1. marta līdz 30. aprīlim saistībā ar zivju nārstu ir aizliegta jebkura veida makšķerēšana no laivām un citiem peldošiem transportlīdzekļiem visos ūdeņos, izņemot Baltijas jūru un Rīgas līci, kā arī noteiktos kanālos un caurtecēs Daugavas upju, Gaujas upju, Lielupes upju un Ventas upju baseinu apgabalos.

 • Lašveidīgo nārsta laikā VVD veicis 343 reidus 0

  Lašveidīgo migrācijas laikā, Valsts vides dienests (VVD) īsteno pastiprinātu ūdenstilpju kontroli. Laika posmā no 1. oktobra līdz 30. novembrim VVD zvejas kontroles inspektori veikuši 343 reidus, katrā reidā pārbaudot vairākas ūdenstilpes. Lielākā kontroles intensitāte tika vērsta uz Ventu, Užavu, Rīvu, Salacu, Gauju un tajā ietekošajām upēm, kā arī uz jūras piekrasti.

 • VVD visā Latvijā uzsāk autoservisu kontroles kampaņu 0

  Valsts vides dienests (VVD), visā Latvijā īstenos autoservisu kontroles kampaņu. Veicot pirms kampaņas izpēti, salīdzinot datus ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) reģistru, secināts, ka 25% autoservisu, iespējams, darbojas bez nepieciešamās piesārņojošās darbības reģistrācijas VVD.

 • Dzinējmedību sezonā pastiprināti jāievēro drošība 0

  1. oktobrī sākas kārtējā dzinējmedību sezona. Pirms tās sākuma Valsts meža dienests aicina medniekus atkārtot medību drošības prasības, par kuru ievērošanu ir atbildīgs ikviens medību dalībnieks.

 • ''Ventspils naftā'' notiks mācības 0

  28. septembrī no plkst.11 līdz plkst. 14 SIA ''''Ventspils nafta'' termināls'' rīko kompleksās civilās aizsardzības mācības, kurās piedalīsies Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Valsts policija, Valsts vides dienests, SIA ''VKT Services'', AS ''Ventbunkers'', PSIA ''Ventspils siltums''. Mācībās tiks imitēts ugunsgrēks rezervuāru parkā.

 • VVD aicina nodot radioaktīvos priekšmetus 3

  Valsts vides dienests (VVD) līdz 10. oktobrim aicina bez maksas nodot vēsturiski radioaktīvos priekšmetus drošai to apsaimniekošanai. Radiāciju var saturēt tādas senas un vēsturiskas lietas kā pulksteņi, kompasi un militārie priekšmeti ar rādija krāsu, dūmu detektori ar plutoniju u.c. Lai vienotos par šo lietu nodošanu, nepieciešams vērsties Valsts vides dienestā.

 • VVD tiešsaistes režīmā uzraudzīs ogļu pārkraušanu ostā 6

  Jau izsenis ogļu putēšana ostas teritorijā ir bijis tas, kas satrauc Ventspils iedzīvotājus. Vides piesārņojuma operatīvai novēršanai un pastāvīgai kontrolei Valsts vides dienests (VVD) kopš septembra sākuma veic nepārtrauktu ogļu pārkraušanas novērošanu Ventspils ostā.