Vakar cīņu par vietu ''Pafbet'' Latvijas basketbola līgas (LBL) finālā uzsāka ''Ogre''. Komanda viesojās pie ''Ventspils'' basketbolistiem un izcīnīja uzvaru pagarinājumā ar 90:83, panākot pusfināla sērijā līdz trim uzvarām 1:0.

''Ogres'' panākumu ar astoņiem punktiem (1p. 2/2, 2p. 3/5), 17 atlēkušajām bumbām, trīs rezultatīvām piespēlēm, vienu pārtvertu bumbu un četriem bloķētiem metieniem kaldināja komandas kapteinis Kristaps Dārgais. Jānis Antrops tikmēr spēli noslēdza ar 15+7+4.

Rezultatīvākais ''Ventspils'' rindās bija Artūrs Ausējs, kurš iekrāja 21 punktu (1p. 7/8, 2p. 1/4, 3p. 4/10), četras atlēkušās bumbas, trīs rezultatīvas piespēles un divas pārtvertas bumbas.

Abas komandas pirmo spēles pusi aizvadīja līdzvērtīgi. Vairākkārt vienības apmainījās ar vadību, tomēr ne mājiniekiem, ne viesiem neizdevās iekrāt izteiktu pārsvaru. Puslaika pārtraukumā ''Ogre'' devās ar +3.

Otro puslaiku gan veiksmīgāk iesāka mājinieki. Klubs precīzāk uzbruka un sekmīgāk spēlēja arī aizsardzībā, gūstot par desmit punktiem vairāk nekā viesi trešajā ceturtdaļā.

Izšķirošajā ceturksnī ''Ventspils'' uz brīdi bija vadībā pat ar 11 punktu pārsvaru. Ogrēnieši gan atspēlēja deficītu un mača izskaņā vadību bija pārņēmuši, atrodoties priekšā ar +3.

4.5 sekundes pirms pamatlaika beigām gan noteikumu pārkāpumu pret Ausēju izdarīja ''Ogres'' aizsargs Antrops. Ausējam bija jāizpilda trīs soda metieni, ar kuru palīdzību ''Ventspils'' izrāva pagarinājumu.

Papildlaikā krietni labāk gan nospēlēja ogrēnieši. Komanda veiksmīgāk darbojās aizsardzībā, kā arī realizēja savus momentus uzbrukumā, ar ko pietika, lai izcīnītu grūtu, tomēr pelnītu panākumu. ''Ventspils'' pagarinājumā guva vien četrus punktus, kamēr ielaida 11.

Maču apmeklēja 1470 skatītāji, kas ir izteikts rekords šī gada izslēgšanas spēlēs. Jāpiebilst, ka jau mača ievadā smagu kritienu piedzīvoju Rodrigo Būmeisters, kurš iedzīvojās nopietnā savainojumā - rokas lūzums.

Ja ieskaita Latvijas - Igaunijas apvienotās basketbola līgas sezonas izskaņu, tad ''Ventspilij'' šis bija jau piektais zaudējums pēc kārtas. Klubs nav spējis uzvarēt jau kopš 18. marta, kad sagrāva Tallinas ''Kalev''.

Sērijas otro maču abas komandas aizvadīs piektdien, kad mājinieces statusu uzņemsies ''Ogre''. Spēles sākums plkst. 19. Tiešraidi būs iespējams vērot kanālā TV4 un portālā Sportacentrs.com.

''Ventspils'' - ''Ogre'' 83:90 (24:22, 13:18, 28:18, 14:21, 4:11)
Ventspils: Ausējs 21, Tomass 16 (7 atl.b.), Jaunzems 11 (7 atl.b.), Krestiņins 8 (10 atl.b.), Ķilps 7, Mediss 6, Sīpoliņš 5, Majausks 4 (9 atl.b.), Zotovs 3, Būmeisters 2, Šulcs, Helmanis
Ogre: Antrops 15 (7 atl.b.), Juciks 14, Niksons 11, Zēbergs 11, Dārgais 8 (17 atl.b.), Sirsniņš 8 (9 rez.p.), Magone 8, Poška 8, Blaus 7, Bērziņš